Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Yongnuo hledá název pro nové CSC s Androidem

3.11.2018, Milan Šurkala, aktualita
Čínské Yongnuo chystá nový CSC fotoaparát s operačním systémem Android a obrovským dotykovým displejem. Prozatím nese název YN450, nicméně na Facebooku vyhlásilo anketu pro zvolení jeho jména. Aktualizováno: Bude mít 16MPx 4/3" čip.
Společnost Yongnuo se chce přidat mezi výrobce digitálních fotoaparátů a na počátek příštího roku si chystá nové CSC. Prozatím bylo pojmenováno kódovým označením YN450, nicméně výrobce pro něj hledá vhodnější jméno v anketě na Facebooku. Je možné si vybrat mezi dvěma návrhy 4G Camera a Smart Camera. Pokud ale chcete, můžete navrhnout i úplně jiný název. Ten pochopitelně musí splňovat daná pravidla jako neporušovat autorská práva na jiné názvy, měl by být snadno zapamatovatelný bez nějakých složitých slov a podobně. Anketa poběží do 31. prosince 2018 a 4. ledna 2019 pak bude zveřejněno 100 výherců z účastníků ankety, kteří získají objektiv YN 50mm F1.8 C/N.
 
Yongnuo YN450 4G Camera
 
O samotném fotoaparátu se zatím mnoho neví, např. nevíme, jak velký snímač bude mít a s jakým rozlišením. Měl by využívat bajonetu Canon EF. Půjde o fotoaparát pro moderní dobu s mobilním připojením, takže poběží na operačním systému Google Android (byť dnes už zastaralé verze 7.1), k dispozici bude nejen Wi-Fi, ale i 4G datové připojení a GPS modul. Zajímavostí má být také obrovský 5,0" dotykový displej, takže přístroj nebude mít téměř žádné mechanické ovládací prvky (podobně jako Yi M1).
 
Yongnuo YN450 4G Camera
 
Interně poběží na hardwaru z telefonů, takže zde bude 3 GB RAM a 32GB vnitřní úložiště, k dispozici bude možnost rozšířit úložiště pomocí paměťové karty. Nebude chybět 3,5mm jack, podpora stereo zvuku a možnost natáčet 4K video při 30 fps. Fotoaparát využije velkou baterii s kapacitou 4000 mAh a potěší podpora RAW formátu. 
 
Aktualizováno (3.11.2018): Víme už, že by měl mít 4/3" čip se 16MPx rozlišením a procesor Qualcomm s 8 jádry.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.