www.digimanie.cz
>
>
>

Yongnuo hledá název pro nové CSC s Androidem

Yongnuo hledá název pro nové CSC s Androidem
, , aktualita
Čínské Yongnuo chystá nový CSC fotoaparát s operačním systémem Android a obrovským dotykovým displejem. Prozatím nese název YN450, nicméně na Facebooku vyhlásilo anketu pro zvolení jeho jména. Aktualizováno: Bude mít 16MPx 4/3" čip.
K oblíbeným
reklama
Společnost Yongnuo se chce přidat mezi výrobce digitálních fotoaparátů a na počátek příštího roku si chystá nové CSC. Prozatím bylo pojmenováno kódovým označením YN450, nicméně výrobce pro něj hledá vhodnější jméno v anketě na Facebooku. Je možné si vybrat mezi dvěma návrhy 4G Camera a Smart Camera. Pokud ale chcete, můžete navrhnout i úplně jiný název. Ten pochopitelně musí splňovat daná pravidla jako neporušovat autorská práva na jiné názvy, měl by být snadno zapamatovatelný bez nějakých složitých slov a podobně. Anketa poběží do 31. prosince 2018 a 4. ledna 2019 pak bude zveřejněno 100 výherců z účastníků ankety, kteří získají objektiv YN 50mm F1.8 C/N.
 
Yongnuo YN450 4G Camera
 
O samotném fotoaparátu se zatím mnoho neví, např. nevíme, jak velký snímač bude mít a s jakým rozlišením. Měl by využívat bajonetu Canon EF. Půjde o fotoaparát pro moderní dobu s mobilním připojením, takže poběží na operačním systému Google Android (byť dnes už zastaralé verze 7.1), k dispozici bude nejen Wi-Fi, ale i 4G datové připojení a GPS modul. Zajímavostí má být také obrovský 5,0" dotykový displej, takže přístroj nebude mít téměř žádné mechanické ovládací prvky (podobně jako Yi M1).
 
Yongnuo YN450 4G Camera
 
Interně poběží na hardwaru z telefonů, takže zde bude 3 GB RAM a 32GB vnitřní úložiště, k dispozici bude možnost rozšířit úložiště pomocí paměťové karty. Nebude chybět 3,5mm jack, podpora stereo zvuku a možnost natáčet 4K video při 30 fps. Fotoaparát využije velkou baterii s kapacitou 4000 mAh a potěší podpora RAW formátu. 
 
Aktualizováno (3.11.2018): Víme už, že by měl mít 4/3" čip se 16MPx rozlišením a procesor Qualcomm s 8 jádry.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala15 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře