www.digimanie.cz
>
>

Fotobanka 123RF hacknuta, unikly e-maily i hesla

Fotobanka 123RF hacknuta, unikly e-maily i hesla
, , aktualita
Fotobanka 123RF, která patří k těm středním, byla před pár dny hacknuta. Informovaly o tom e-maily z fotobanky i další systémy informující o únicích dat jako např. Firefox Monitor a jemu podobné služby.
K oblíbeným
reklama
Hacky velkých i menších serverů jsou dnes na denním pořádku a jeden z mnoha úniků dat nyní postihl fotobanku 123RF. Ta sice nepatří ani zdaleka k největším, je to však stále jedna z těch, kde má ještě alespoň trochu smysl nahrávat své fotografie (zhruba 15% výdělky ve srovnání se Shutterstockem nebo Adobe Stock). Podle e-mailů i služeb informujících o únicích dat, došlo k napadení systémů 10. listopadu 2020.
 
123RF logo
 
Podle prvotního šetření unikla uživatelská jména, adresy a hesla v zahashované podobě, patrně šlo i o další údaje spojené s účtem. Neunikla však data o kreditních kartách a bankovních či jiných peněžních účtech. Fotobanka tak nyní vyžaduje reset hesla na nové (původní jsou sice zahashovaná, ale to neznamená, že je nemožné získat původní podobu např. slovníkovými útoky nebo útoky hrubou silou, jde-li o slabá hesla).
 
Zdroj: 123RF.com (e-mail)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla
Canon zkouší neotřelé produkty a jedním z nich je i jakési digitální vajíčko Posture Fit. To má za úkol monitorovat uživatele a varovat ho před nesprávným držením těla při dlouhé práci u stolu, např. s počítačem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
1.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35 Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35
Výrobce objektivů Meike rozšířil nabídku svých objektivů o další tzv. cine objektiv, tedy o model určený pro profesionální natáčení videa. Jde o pevnou světelnou padesátku 50mm T2.1 S35-Prime CINE.
28.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams
Leica představila další limitovanou edici svého fotoaparátu, která pro tentokrát vzdává hold Hollywoodu. Jde o kompaktní model Q2 Daniel Craig x Greg Williams, který kombinuje černou a zlatou barvu.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář