www.digimanie.cz
>
>

Fotobanka 123RF hacknuta, unikly e-maily i hesla

Fotobanka 123RF hacknuta, unikly e-maily i hesla
, , aktualita
Fotobanka 123RF, která patří k těm středním, byla před pár dny hacknuta. Informovaly o tom e-maily z fotobanky i další systémy informující o únicích dat jako např. Firefox Monitor a jemu podobné služby.
K oblíbeným
reklama
Hacky velkých i menších serverů jsou dnes na denním pořádku a jeden z mnoha úniků dat nyní postihl fotobanku 123RF. Ta sice nepatří ani zdaleka k největším, je to však stále jedna z těch, kde má ještě alespoň trochu smysl nahrávat své fotografie (zhruba 15% výdělky ve srovnání se Shutterstockem nebo Adobe Stock). Podle e-mailů i služeb informujících o únicích dat, došlo k napadení systémů 10. listopadu 2020.
 
123RF logo
 
Podle prvotního šetření unikla uživatelská jména, adresy a hesla v zahashované podobě, patrně šlo i o další údaje spojené s účtem. Neunikla však data o kreditních kartách a bankovních či jiných peněžních účtech. Fotobanka tak nyní vyžaduje reset hesla na nové (původní jsou sice zahashovaná, ale to neznamená, že je nemožné získat původní podobu např. slovníkovými útoky nebo útoky hrubou silou, jde-li o slabá hesla).
 
Zdroj: 123RF.com (e-mail)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon School Online: fotografické kurzy do konce roku zdarma Nikon School Online: fotografické kurzy do konce roku zdarma
Pokud jste nestihli dočasné uvolnění fotografických kurzů Nikonu School Online zdarma na jaře, máte tu další příležitost. Akce se opakuje a máte více než měsíc na zhlédnutí několika výukových videí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus vydal poslední finanční výsledky fotodivize, je stále ztrátová Olympus vydal poslední finanční výsledky fotodivize, je stále ztrátová
Fotografická divize společnosti Olympus se stěhuje pod japonskou firmu JIP, a tak tu máme poslední finanční výsledky divize, které uvede samotný Olympus. Fotodivize byla i za poslední čtvrtletí ztrátová.
21.11.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tokina uvádí atx-m 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Fujifilm X Tokina uvádí atx-m 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Fujifilm X
Tokina uvedla dva nové objektivy pro systém Fujifilm X. Jde o velmi světelné pevné objektivy atx-m 23mm F1.4 a atx-m 33mm F1.4. Vyznačují se tichým zaostřovacím systémem s krokovým motorkem ST-M.
20.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tokina uvedla objektiv atx-i 17-35mm f/4 FF pro zrcadlovky Tokina uvedla objektiv atx-i 17-35mm f/4 FF pro zrcadlovky
Tokina inovuje nabídku svých objektivů a přichází s novým širokoúhlým zoomem atx-i 17-35mm f/4 FF. Určen bude pro zrcadlovky Canon a Nikon, přičemž nabídne až 104° úhel záběru na full frame tělech.
20.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Leica ruší předplatné Pro za $70 ročně v mobilní aplikaci FOTOS Leica ruší předplatné Pro za $70 ročně v mobilní aplikaci FOTOS
Mobilní aplikace Leica FOTOS nabízela vedle bezplatné verze také předplatné Pro za 70 USD ročně. Tomu je už ale konec a předplatné mizí z nabídky. Všechny funkce jsou a prozatím budou zadarmo.
17.11.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře