www.digimanie.cz
>
>
>

Fotobanka Adobe Stock uvolňuje 70.000 fotek a dalšího obsahu zdarma

Fotobanka Adobe Stock uvolňuje 70.000 fotek a dalšího obsahu zdarma
, , aktualita
Fotobanka Adobe Stock přichází se zajímavou nabídkou, kterou chce konkurovat např. populární fotobance Unsplash a jí podobným. Malou část své databáze čítající 70 tisíc kusů různého obsahu uvolní jako bezplatnou.
K oblíbeným
reklama
Adobe Stock je jednou z největších fotobank na trhu. Cítí však velký tlak ze strany těch bezplatných, kam patří např. Unsplash, Pixabay a jiné. Aby Adobe nalákalo uživatele k sobě a naučilo je, že za obrazový i jiný obsah by se mělo také platit, zavádí omezenou bezplatnou kolekci 70 tisíc fotografií, ilustrací, vektorů i videí a dalšího obsahu. Ty umožní těm, kteří nechtějí platit, získat trochu obsahu zdarma, ale zároveň je navede na placenou kolekci, která čítá přes 230 milionů kusů různého obsahu.
 
Adobe logo
 
To by mělo dát uživatelům na srozuměnou, že nelze používat jen tak jakoukoli fotografii z Internetu bez dovolení, ale že je zde určitý systém licencí (a ty mohou být bezplatné i placené). Fotografové fotobanky tento krok pochopitelně nesou poněkud nelibě, nicméně celá situace není ani zdaleka tak negativní. Bezplatná kolekce je výrazně omezená, jsou v ní jen snímky, které vybraní fotografové dobrovolně nabídli a především jim za ně Adobe Stock už předem zaplatil vyšší částku na snímek, než je jejich průměrné RPI (průměrný zisk na snímek).
 
Nejsou zde jejich nejúspěšnější snímky, ale spíše ty, které zákazníci ještě neobjevili, ale přitom reprezentují kvalitu placené kolekce Adobe a pokud možno, jde o omezený výběr z většiny témat (žádné tedy není dostatečně dobře pokryté). Po roce se databáze obnoví a objeví se zde zase jiné snímky jiných autorů. Každý uživatel si může stáhnout maximálně 100 bezplatných snímků denně, nicméně toto číslo se pravděpodobně v budoucnu změní. Připomeňme, že bezplatnou kolekci má např. i konkurenční Dreamstime.
 
Zdroj: adobe.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: říjen 2020 Doporučené fotoaparáty: říjen 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
7artisans uvádí supersvětelný objektiv 35mm f/0.95 7artisans uvádí supersvětelný objektiv 35mm f/0.95
Na trhu se supersvětelnými objektivy se objevuje nový kousek od společnosti 7artisans. Jde o objektiv 35mm f/0.95 určený pro fotoaparáty s APS-C senzorem. Dostupný bude pro mnoho CSC bajonetů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OmniVision uvedl OV64A, čip s "velkými" 1,0µm pixely a 4K/120p OmniVision uvedl OV64A, čip s "velkými" 1,0µm pixely a 4K/120p
OmniVision přichází s novým 1/1,34" snímačem pro mobilní telefony, modelem OV64A. Ten je docela zajímavý. Na dnešní dobu má poměrně velké 1,0µm pixely, tedy něco, co bychom ještě nedávno označili za supermalé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Roadmapa objektivů od Fujifilmu přidává 18mm F1.4 a 70-300mm Roadmapa objektivů od Fujifilmu přidává 18mm F1.4 a 70-300mm
Fujifilm aktualizoval svou roadmapu připravovaných objektivů o dva nové kousky. Díky nim by počet objektivů měl vzrůst už na 37. Přibude vysoce světelný širokoúhlý 18mm objektiv i telezoom 70-300mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm aktualizuje objektiv XF 10-24mm F4 R OIS WR Fujifilm aktualizuje objektiv XF 10-24mm F4 R OIS WR
Společnost Fujifilm vydala aktualizovanou verzi svého objektivu Fujinon XF 10-24mm F4 R OIS WR. Ten dostává zvýšenou odolnost i výkonnější optickou stabilizaci. Zapracovalo se i na hmotnosti a ovládání.
18.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář