Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Fotobanka Adobe Stock uvolňuje 70.000 fotek a dalšího obsahu zdarma

, , aktualita
Fotobanka Adobe Stock uvolňuje 70.000 fotek a dalšího obsahu zdarma
Fotobanka Adobe Stock přichází se zajímavou nabídkou, kterou chce konkurovat např. populární fotobance Unsplash a jí podobným. Malou část své databáze čítající 70 tisíc kusů různého obsahu uvolní jako bezplatnou.
Fotobanka Adobe Stock uvolňuje 70.000 fotek a dalšího obsahu zdarma
Adobe Stock je jednou z největších fotobank na trhu. Cítí však velký tlak ze strany těch bezplatných, kam patří např. Unsplash, Pixabay a jiné. Aby Adobe nalákalo uživatele k sobě a naučilo je, že za obrazový i jiný obsah by se mělo také platit, zavádí omezenou bezplatnou kolekci 70 tisíc fotografií, ilustrací, vektorů i videí a dalšího obsahu. Ty umožní těm, kteří nechtějí platit, získat trochu obsahu zdarma, ale zároveň je navede na placenou kolekci, která čítá přes 230 milionů kusů různého obsahu.
 
Adobe logo
 
To by mělo dát uživatelům na srozuměnou, že nelze používat jen tak jakoukoli fotografii z Internetu bez dovolení, ale že je zde určitý systém licencí (a ty mohou být bezplatné i placené). Fotografové fotobanky tento krok pochopitelně nesou poněkud nelibě, nicméně celá situace není ani zdaleka tak negativní. Bezplatná kolekce je výrazně omezená, jsou v ní jen snímky, které vybraní fotografové dobrovolně nabídli a především jim za ně Adobe Stock už předem zaplatil vyšší částku na snímek, než je jejich průměrné RPI (průměrný zisk na snímek).
 
Nejsou zde jejich nejúspěšnější snímky, ale spíše ty, které zákazníci ještě neobjevili, ale přitom reprezentují kvalitu placené kolekce Adobe a pokud možno, jde o omezený výběr z většiny témat (žádné tedy není dostatečně dobře pokryté). Po roce se databáze obnoví a objeví se zde zase jiné snímky jiných autorů. Každý uživatel si může stáhnout maximálně 100 bezplatných snímků denně, nicméně toto číslo se pravděpodobně v budoucnu změní. Připomeňme, že bezplatnou kolekci má např. i konkurenční Dreamstime.
 
Zdroj: adobe.com