www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>
>

Ocenění EISA 2020 získal i Panasonic, Sigma a další

Ocenění EISA 2020 získal i Panasonic, Sigma a další
, , aktualita
Po jednom ocenění EISA 2020 si letos ve fotografické oblasti odneslo pět společností. Patří mezi ně Panasonic se svým CSC, EIZO ho dostalo za monitor, Sigma za objektiv, DJI za dron a DxO za software.
K oblíbeným
reklama
Výčet vítězů letošních cena EISA 2020 zakončujeme těmi, kteří získali po jednom ocenění. Jako první tu máme Panasonic se svým modelem Lumix S1H, který získal titul nejlepšího fotoaparátu pro foto a video. Nabídne 6K při 24p a 4K při 60p včetně Log režimů. K dispozici je i anamorfický režim, mechanická stabilizace čipu, dotykový displej, robustní tělo a vynikající elektronický hledáček.
 
Panasonic Lumix S1H
 
Nejlepším širokoúhlým zoomovacím objektiv je letos Sigma Art 14-24mm F2.8 DG DN. Novinka je dostupná pro Sony E a L-Mount. Je menší a lehčí než varianta pro DSLR, přesto nabídne dle poroty fantastickou obrazovou kvalitu. Nechybí ani tichý AF, odolnost vůči nepříznivému počasí a vhodný je pro architekturu, krajiny i astrofotografii.
 
Dále zde máme titul pro nejlepší fotografický dron, kterým se stává DJI Mavic Air 2. Na něm byla oceněna jednoduchost ovládání a kompaktní rozměry při transportu. Má 1/2" CMOS snímač, který umožňuje fotit až 48MPx snímky a podporuje 4K při 60 fps. Je zde účinný stabilizační gimbal, HDR panoramata, 8K hyper-lapse a automatické rozpoznávání scény.
 
Nejlepším fotografickým softwarem je Nik Collection, který nyní spadá pod společnost DxO. Jde o 8 nástrojů fungujících jako plug-iny pro Adobe Photoshop, Lightroom a DxO PhotoLab. Nabídne snadnou a rychlou aplikaci efektů a nově i nedestruktivní úpravy s výstupem do TIFFu.
 
Nakonec tu máme ještě nejlepší monitor. Tento titul letos putuje na adresu modelu Eizo ColorEdge CS2740. Při úhlopříčce 27" nabízí UHD 4K rozlišení 3840×2160 pixelů. Vhodný je pro úpravu fotek i editaci videa a má i široký barevný rozsah včetně gamutu Adobe RGB. Dodáván je i s kalibračním softwarem ColorNavigator 7. Najdete zde USB-A i USB-C, samozřejmostí jsou také porty HDMI a DisplayPort.
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Společnost Zhong Yi Optics rozšiřuje nabídku bajonetů pro svůj objektiv Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 Ty budou nově dostupné i pro full frame CSC fotoaparáty s novými bajonety Canon RF a Nikon Z.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem
Společnost Canon pro některé trhy představila nové instantní fotografické tiskárny IVY CLIQ2 a IVY CLIQ+2. Ty jsou zajímavé tím, že samy o sobě obsahují integrovaný fotoaparát, pokročilejší model má i přisvětlovací LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty
Brazilský trh opustil už před dvěma lety Nikon. Nyní se přidává i společnost Sony, která zde už oficiálně nechce prodávat své fotoaparáty. A zdaleka nepůjde jen o fotoaparáty, ale i další elektroniku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
Novinkou z dílen společnosti Venus Optics je nový velmi širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D. Ten je určený pro full frame fotoaparáty, na kterých nabídne velmi široký úhel záběru až 114°.
19.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
18.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář