www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>
>

Ocenění EISA 2020 získal i Panasonic, Sigma a další

Ocenění EISA 2020 získal i Panasonic, Sigma a další
, , aktualita
Po jednom ocenění EISA 2020 si letos ve fotografické oblasti odneslo pět společností. Patří mezi ně Panasonic se svým CSC, EIZO ho dostalo za monitor, Sigma za objektiv, DJI za dron a DxO za software.
K oblíbeným
reklama
Výčet vítězů letošních cena EISA 2020 zakončujeme těmi, kteří získali po jednom ocenění. Jako první tu máme Panasonic se svým modelem Lumix S1H, který získal titul nejlepšího fotoaparátu pro foto a video. Nabídne 6K při 24p a 4K při 60p včetně Log režimů. K dispozici je i anamorfický režim, mechanická stabilizace čipu, dotykový displej, robustní tělo a vynikající elektronický hledáček.
 
Panasonic Lumix S1H
 
Nejlepším širokoúhlým zoomovacím objektiv je letos Sigma Art 14-24mm F2.8 DG DN. Novinka je dostupná pro Sony E a L-Mount. Je menší a lehčí než varianta pro DSLR, přesto nabídne dle poroty fantastickou obrazovou kvalitu. Nechybí ani tichý AF, odolnost vůči nepříznivému počasí a vhodný je pro architekturu, krajiny i astrofotografii.
 
Dále zde máme titul pro nejlepší fotografický dron, kterým se stává DJI Mavic Air 2. Na něm byla oceněna jednoduchost ovládání a kompaktní rozměry při transportu. Má 1/2" CMOS snímač, který umožňuje fotit až 48MPx snímky a podporuje 4K při 60 fps. Je zde účinný stabilizační gimbal, HDR panoramata, 8K hyper-lapse a automatické rozpoznávání scény.
 
Nejlepším fotografickým softwarem je Nik Collection, který nyní spadá pod společnost DxO. Jde o 8 nástrojů fungujících jako plug-iny pro Adobe Photoshop, Lightroom a DxO PhotoLab. Nabídne snadnou a rychlou aplikaci efektů a nově i nedestruktivní úpravy s výstupem do TIFFu.
 
Nakonec tu máme ještě nejlepší monitor. Tento titul letos putuje na adresu modelu Eizo ColorEdge CS2740. Při úhlopříčce 27" nabízí UHD 4K rozlišení 3840×2160 pixelů. Vhodný je pro úpravu fotek i editaci videa a má i široký barevný rozsah včetně gamutu Adobe RGB. Dodáván je i s kalibračním softwarem ColorNavigator 7. Najdete zde USB-A i USB-C, samozřejmostí jsou také porty HDMI a DisplayPort.
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC
Od společnosti TTartisan tu máme nový širokoúhlý pevný objektiv 21mm f/1.5. Nabídne manuální zaostřování a je kompatibilní s několika full frame CSC systémy a fotoaparáty s bajonetem Leica M.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii
Samyang představil nový širokoúhlý pevný objektiv AF 24mm F1.8 FE, který patří do řady Tiny Series. Jde tedy o kompaktní objektiv s malými rozměry i hmotností. Optimalizován je také pro astrofotografii.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář