www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>
>

Ocenění EISA 2020 získal i Panasonic, Sigma a další

Ocenění EISA 2020 získal i Panasonic, Sigma a další
, , aktualita
Po jednom ocenění EISA 2020 si letos ve fotografické oblasti odneslo pět společností. Patří mezi ně Panasonic se svým CSC, EIZO ho dostalo za monitor, Sigma za objektiv, DJI za dron a DxO za software.
K oblíbeným
reklama
Výčet vítězů letošních cena EISA 2020 zakončujeme těmi, kteří získali po jednom ocenění. Jako první tu máme Panasonic se svým modelem Lumix S1H, který získal titul nejlepšího fotoaparátu pro foto a video. Nabídne 6K při 24p a 4K při 60p včetně Log režimů. K dispozici je i anamorfický režim, mechanická stabilizace čipu, dotykový displej, robustní tělo a vynikající elektronický hledáček.
 
Panasonic Lumix S1H
 
Nejlepším širokoúhlým zoomovacím objektiv je letos Sigma Art 14-24mm F2.8 DG DN. Novinka je dostupná pro Sony E a L-Mount. Je menší a lehčí než varianta pro DSLR, přesto nabídne dle poroty fantastickou obrazovou kvalitu. Nechybí ani tichý AF, odolnost vůči nepříznivému počasí a vhodný je pro architekturu, krajiny i astrofotografii.
 
Dále zde máme titul pro nejlepší fotografický dron, kterým se stává DJI Mavic Air 2. Na něm byla oceněna jednoduchost ovládání a kompaktní rozměry při transportu. Má 1/2" CMOS snímač, který umožňuje fotit až 48MPx snímky a podporuje 4K při 60 fps. Je zde účinný stabilizační gimbal, HDR panoramata, 8K hyper-lapse a automatické rozpoznávání scény.
 
Nejlepším fotografickým softwarem je Nik Collection, který nyní spadá pod společnost DxO. Jde o 8 nástrojů fungujících jako plug-iny pro Adobe Photoshop, Lightroom a DxO PhotoLab. Nabídne snadnou a rychlou aplikaci efektů a nově i nedestruktivní úpravy s výstupem do TIFFu.
 
Nakonec tu máme ještě nejlepší monitor. Tento titul letos putuje na adresu modelu Eizo ColorEdge CS2740. Při úhlopříčce 27" nabízí UHD 4K rozlišení 3840×2160 pixelů. Vhodný je pro úpravu fotek i editaci videa a má i široký barevný rozsah včetně gamutu Adobe RGB. Dodáván je i s kalibračním softwarem ColorNavigator 7. Najdete zde USB-A i USB-C, samozřejmostí jsou také porty HDMI a DisplayPort.
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů