Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Ocenění EISA 2020 získal i Panasonic, Sigma a další

18.8.2020, Milan Šurkala, aktualita
Po jednom ocenění EISA 2020 si letos ve fotografické oblasti odneslo pět společností. Patří mezi ně Panasonic se svým CSC, EIZO ho dostalo za monitor, Sigma za objektiv, DJI za dron a DxO za software.
Výčet vítězů letošních cena EISA 2020 zakončujeme těmi, kteří získali po jednom ocenění. Jako první tu máme Panasonic se svým modelem Lumix S1H, který získal titul nejlepšího fotoaparátu pro foto a video. Nabídne 6K při 24p a 4K při 60p včetně Log režimů. K dispozici je i anamorfický režim, mechanická stabilizace čipu, dotykový displej, robustní tělo a vynikající elektronický hledáček.
 
Panasonic Lumix S1H
 
Nejlepším širokoúhlým zoomovacím objektiv je letos Sigma Art 14-24mm F2.8 DG DN. Novinka je dostupná pro Sony E a L-Mount. Je menší a lehčí než varianta pro DSLR, přesto nabídne dle poroty fantastickou obrazovou kvalitu. Nechybí ani tichý AF, odolnost vůči nepříznivému počasí a vhodný je pro architekturu, krajiny i astrofotografii.
 
Dále zde máme titul pro nejlepší fotografický dron, kterým se stává DJI Mavic Air 2. Na něm byla oceněna jednoduchost ovládání a kompaktní rozměry při transportu. Má 1/2" CMOS snímač, který umožňuje fotit až 48MPx snímky a podporuje 4K při 60 fps. Je zde účinný stabilizační gimbal, HDR panoramata, 8K hyper-lapse a automatické rozpoznávání scény.
 
Nejlepším fotografickým softwarem je Nik Collection, který nyní spadá pod společnost DxO. Jde o 8 nástrojů fungujících jako plug-iny pro Adobe Photoshop, Lightroom a DxO PhotoLab. Nabídne snadnou a rychlou aplikaci efektů a nově i nedestruktivní úpravy s výstupem do TIFFu.
 
Nakonec tu máme ještě nejlepší monitor. Tento titul letos putuje na adresu modelu Eizo ColorEdge CS2740. Při úhlopříčce 27" nabízí UHD 4K rozlišení 3840×2160 pixelů. Vhodný je pro úpravu fotek i editaci videa a má i široký barevný rozsah včetně gamutu Adobe RGB. Dodáván je i s kalibračním softwarem ColorNavigator 7. Najdete zde USB-A i USB-C, samozřejmostí jsou také porty HDMI a DisplayPort.
 
Zdroj: eisa.eu


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.