www.digimanie.cz
>
>
>

Pokolikáté už? Huawei opět prezentoval fotku z DSLR jako vyfocenou telefonem

Pokolikáté už? Huawei opět prezentoval fotku z DSLR jako vyfocenou telefonem
, , aktualita
Není to zdaleka poprvé, co byl Huawei přistižen při prezentaci snímků pořízených původně s profesionálními DSLR, které prohlašoval za ty, jež byly vyfoceny jeho telefony. A opět mělo jít o nechtěný omyl.
K oblíbeným
reklama
Společnost Huawei má za sebou už několik skandálů s tím, že fotografie ve svých reklamách nebyly foceny jeho smartphony (jak prohlašoval), ale ve skutečnosti drahými zrcadlovkami. Nyní je to minimálně počtvrté, co byl přistižen u toho, že fotografie propagované jako vyfocené smartphony Huawei byly ve skutečnosti pořízené něčím jiným. Stalo se tak v roce 2016, 2018, 2019 a děje se tak i v roce 2020. Bohužel zdaleka není jediným a podobné skandály měl i např. Samsung nebo Nokia.
 
Screenshot z Weibo
screenshot ze sociální sítě Weibo se zavádějícím videem
 
Tentokrát se ve videu objevily snímky ze serveru 500px, přičemž nebyly vyfoceny smartphonem Huawei, ale zrcadlovkou Nikon D850 a podle všeho objektivem Sigma Art 14mm F1.8 DG HSM. Video mělo propagovat komunitu Huawei Theme New Image Community, kde mají lidé sdílet snímky pořízené se smartphony této značky. Snímky objevil uživatel Jamie-hua, vítěz fotografické soutěže s iPhony.
 
Huawei už po vypuknutí skandálu alespoň smazal zmínku o tom, že jsou prezentované fotografie pořízené jeho smartphony. Zároveň se omluvil s tím, že o chybu jednoho editora, který fotografie špatně označil jako ty, které měly být vyfoceny smartphone od Huawei. Zároveň slibuje, že si v budoucnu dá na podobné věci větší pozor, aby se to už nestalo. Tak uvidíme, při této frekvenci to totiž vypadá, že podobný skandál tu budeme mít v roce 2021 nejspíš zase.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
27.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů