Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Pokolikáté už? Huawei opět prezentoval fotku z DSLR jako vyfocenou telefonem

, , aktualita
Pokolikáté už? Huawei opět prezentoval fotku z DSLR jako vyfocenou telefonem
Není to zdaleka poprvé, co byl Huawei přistižen při prezentaci snímků pořízených původně s profesionálními DSLR, které prohlašoval za ty, jež byly vyfoceny jeho telefony. A opět mělo jít o nechtěný omyl.
Pokolikáté už? Huawei opět prezentoval fotku z DSLR jako vyfocenou telefonem
Společnost Huawei má za sebou už několik skandálů s tím, že fotografie ve svých reklamách nebyly foceny jeho smartphony (jak prohlašoval), ale ve skutečnosti drahými zrcadlovkami. Nyní je to minimálně počtvrté, co byl přistižen u toho, že fotografie propagované jako vyfocené smartphony Huawei byly ve skutečnosti pořízené něčím jiným. Stalo se tak v roce 2016, 2018, 2019 a děje se tak i v roce 2020. Bohužel zdaleka není jediným a podobné skandály měl i např. Samsung nebo Nokia.
 
Screenshot z Weibo
screenshot ze sociální sítě Weibo se zavádějícím videem
 
Tentokrát se ve videu objevily snímky ze serveru 500px, přičemž nebyly vyfoceny smartphonem Huawei, ale zrcadlovkou Nikon D850 a podle všeho objektivem Sigma Art 14mm F1.8 DG HSM. Video mělo propagovat komunitu Huawei Theme New Image Community, kde mají lidé sdílet snímky pořízené se smartphony této značky. Snímky objevil uživatel Jamie-hua, vítěz fotografické soutěže s iPhony.
 
Huawei už po vypuknutí skandálu alespoň smazal zmínku o tom, že jsou prezentované fotografie pořízené jeho smartphony. Zároveň se omluvil s tím, že o chybu jednoho editora, který fotografie špatně označil jako ty, které měly být vyfoceny smartphone od Huawei. Zároveň slibuje, že si v budoucnu dá na podobné věci větší pozor, aby se to už nestalo. Tak uvidíme, při této frekvenci to totiž vypadá, že podobný skandál tu budeme mít v roce 2021 nejspíš zase.