www.digimanie.cz
>
>
>

Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky

Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky
, , aktualita
Některé firmy se nepoučí a Huawei je očividně jednou z nich. Na propagačních teaserech lákající na uvedení nových vlajkových lodí P30 a P30 Pro opět nebyly fotografie pořízené mobilem, ale snímky z fotobanky.
K oblíbeným
reklama
Společnost Huawei byla už dvakrát přistižena, že propaguje fotografické schopnosti svých telefonů pomocí snímků z fotobanky. Očividně to dvakrát nestačilo a máme to tu už potřetí. Tentokrát jde o teasery na nové vlajkové lodě P30 a P30 Pro, které by měly být představeny 26. března 2019. Na webu se totiž ukázalo několik teaserů se snímky, kde je uprostřed zvětšenina foceného, což má evokovat schopnosti nového telefonu s periskopickým objektivem a velkým zoomem.
 
 
Fotografie ale vypadají až příliš dobře na to, aby byly z telefonu, takže to mnohým nedalo a začali hledat tyto snímky na internetu, zda nepocházejí z jiných zdrojů. A asi nikoho nepřekvapí, že jde o fotografie z fotobanky. Např. snímek vulkánu je od Toma Pfeiffera a najdete ho např. na Getty Images. Huawei si sice snímek podle všeho správně licencovalo, nicméně už neuvedlo, že nejde o snímek z jiného fotoaparátu. Ono sice nikde nebylo napsáno, že jde o fotografii z telefonu, ale také to nebylo nikde vyvráceno, a protože jde o propagační materiály, evokovalo to dojem, že by měl snímek propagovat fotografické schopnosti smartphonu. Poté, co se zvedla další vlna odporu, Huawei v tichosti na snímky přidalo poznámku, že jde jen o ilustrační snímky. To ale měli udělat hned na začátku ještě před prvním zveřejněním.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů