www.digimanie.cz
>
>
>

Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky

Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky
, , aktualita
Některé firmy se nepoučí a Huawei je očividně jednou z nich. Na propagačních teaserech lákající na uvedení nových vlajkových lodí P30 a P30 Pro opět nebyly fotografie pořízené mobilem, ale snímky z fotobanky.
K oblíbeným
reklama
Společnost Huawei byla už dvakrát přistižena, že propaguje fotografické schopnosti svých telefonů pomocí snímků z fotobanky. Očividně to dvakrát nestačilo a máme to tu už potřetí. Tentokrát jde o teasery na nové vlajkové lodě P30 a P30 Pro, které by měly být představeny 26. března 2019. Na webu se totiž ukázalo několik teaserů se snímky, kde je uprostřed zvětšenina foceného, což má evokovat schopnosti nového telefonu s periskopickým objektivem a velkým zoomem.
 
 
Fotografie ale vypadají až příliš dobře na to, aby byly z telefonu, takže to mnohým nedalo a začali hledat tyto snímky na internetu, zda nepocházejí z jiných zdrojů. A asi nikoho nepřekvapí, že jde o fotografie z fotobanky. Např. snímek vulkánu je od Toma Pfeiffera a najdete ho např. na Getty Images. Huawei si sice snímek podle všeho správně licencovalo, nicméně už neuvedlo, že nejde o snímek z jiného fotoaparátu. Ono sice nikde nebylo napsáno, že jde o fotografii z telefonu, ale také to nebylo nikde vyvráceno, a protože jde o propagační materiály, evokovalo to dojem, že by měl snímek propagovat fotografické schopnosti smartphonu. Poté, co se zvedla další vlna odporu, Huawei v tichosti na snímky přidalo poznámku, že jde jen o ilustrační snímky. To ale měli udělat hned na začátku ještě před prvním zveřejněním.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře