www.digimanie.cz
>
>
>

Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky

Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky
, , aktualita
Některé firmy se nepoučí a Huawei je očividně jednou z nich. Na propagačních teaserech lákající na uvedení nových vlajkových lodí P30 a P30 Pro opět nebyly fotografie pořízené mobilem, ale snímky z fotobanky.
K oblíbeným
reklama
Společnost Huawei byla už dvakrát přistižena, že propaguje fotografické schopnosti svých telefonů pomocí snímků z fotobanky. Očividně to dvakrát nestačilo a máme to tu už potřetí. Tentokrát jde o teasery na nové vlajkové lodě P30 a P30 Pro, které by měly být představeny 26. března 2019. Na webu se totiž ukázalo několik teaserů se snímky, kde je uprostřed zvětšenina foceného, což má evokovat schopnosti nového telefonu s periskopickým objektivem a velkým zoomem.
 
 
Fotografie ale vypadají až příliš dobře na to, aby byly z telefonu, takže to mnohým nedalo a začali hledat tyto snímky na internetu, zda nepocházejí z jiných zdrojů. A asi nikoho nepřekvapí, že jde o fotografie z fotobanky. Např. snímek vulkánu je od Toma Pfeiffera a najdete ho např. na Getty Images. Huawei si sice snímek podle všeho správně licencovalo, nicméně už neuvedlo, že nejde o snímek z jiného fotoaparátu. Ono sice nikde nebylo napsáno, že jde o fotografii z telefonu, ale také to nebylo nikde vyvráceno, a protože jde o propagační materiály, evokovalo to dojem, že by měl snímek propagovat fotografické schopnosti smartphonu. Poté, co se zvedla další vlna odporu, Huawei v tichosti na snímky přidalo poznámku, že jde jen o ilustrační snímky. To ale měli udělat hned na začátku ještě před prvním zveřejněním.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala