www.digimanie.cz
>
>
>

Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky

Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky
, , aktualita
Některé firmy se nepoučí a Huawei je očividně jednou z nich. Na propagačních teaserech lákající na uvedení nových vlajkových lodí P30 a P30 Pro opět nebyly fotografie pořízené mobilem, ale snímky z fotobanky.
reklama
Společnost Huawei byla už dvakrát přistižena, že propaguje fotografické schopnosti svých telefonů pomocí snímků z fotobanky. Očividně to dvakrát nestačilo a máme to tu už potřetí. Tentokrát jde o teasery na nové vlajkové lodě P30 a P30 Pro, které by měly být představeny 26. března 2019. Na webu se totiž ukázalo několik teaserů se snímky, kde je uprostřed zvětšenina foceného, což má evokovat schopnosti nového telefonu s periskopickým objektivem a velkým zoomem.
 
 
Fotografie ale vypadají až příliš dobře na to, aby byly z telefonu, takže to mnohým nedalo a začali hledat tyto snímky na internetu, zda nepocházejí z jiných zdrojů. A asi nikoho nepřekvapí, že jde o fotografie z fotobanky. Např. snímek vulkánu je od Toma Pfeiffera a najdete ho např. na Getty Images. Huawei si sice snímek podle všeho správně licencovalo, nicméně už neuvedlo, že nejde o snímek z jiného fotoaparátu. Ono sice nikde nebylo napsáno, že jde o fotografii z telefonu, ale také to nebylo nikde vyvráceno, a protože jde o propagační materiály, evokovalo to dojem, že by měl snímek propagovat fotografické schopnosti smartphonu. Poté, co se zvedla další vlna odporu, Huawei v tichosti na snímky přidalo poznámku, že jde jen o ilustrační snímky. To ale měli udělat hned na začátku ještě před prvním zveřejněním.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony A5100: postřehy z praxe Sony A5100: postřehy z praxe
Už nějakou dobu je na trhu CSC fotoaparát Sony A5100. Nyní se prodává za poměrně nízké částky, a proto jsme se mu podívali na zoubek. Nabídne 24MPx snímač a otočný dotykový displej. Jak si povede v našem testu?
14.3.2019, recenze, Milan Šurkala9 komentářů
Žena chtěla selfie s jaguárem, odnesla si krvácející ruku Žena chtěla selfie s jaguárem, odnesla si krvácející ruku
Lidé jsou nepoučitelní a pořád někteří z nich nechápou, že mnohé bariéry nebyly postaveny jen tak pro legraci. Třicátnice v Arizoně se o tom přesvědčila na vlastní kůži, a to doslova. Selfie skončilo naštěstí jen podrápanou rukou.
11.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře