www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sigma uvedla objektiv 35mm F1.2 DG DN Art pro CSC

Sigma uvedla objektiv 35mm F1.2 DG DN Art pro CSC
, , aktualita
Další novinkou na poli objektivů od Sigmy je vysoce světelný model 35mm F1.2 DG DN | Art. Má složitou optickou konstrukci, 17 členů včetně asférických a typu SLD, přináší však také překvapivě velké rozměry i vysokou hmotnost.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sigma představila několik nových produktů. Full frame CSC fp jsme si již představili stejně jako objektiv 45mm F2.8. Nyní přichází na řadu další model, 35mm F1.2 DG DN | Art. Název napovídá, že má tradiční 35mm ohniskovou vzdálenost, což na full frame tělech znamená úhel záběru 63,4°. Jeho světelnost dosahuje vynikající hodnoty F1,2, jde tedy o vysoce světelný objektiv, se kterým se bude snáze fotit za špatného světla, a který bude výrazně mazat pozadí. Irisová clona má 11 lamel a maximální hodnotu F16. Clonový kroužek může mít aretovaný chod, ale lze jej nastavit i pro hladký např. pro natáčení videa.
 
Sigma 35mm F1.2 DG DN | Art
 
Optická konstrukce čítá 17 členů ve 12 skupinách, v tomto počtu jsou 3 asférické a 3 SLD členy. Sigma slibuje, že novinka nebude mít problém nakrmit ani 50MPx senzory. Objektiv je schopen zaostřovat od 30 cm, což mu stačí na dosažení 0,2× zvětšení. Zaostřování má na starosti motorek Hyper Sonic Motor (HSM). Moc nepotěší rozměry a hmotnost objektivu. Na to, že je určen pro CSC s krátkou vzdáleností mezi bajonetem a čipem, má neuvěřitelnou délku 136,2 mm, v průměru má 87,8 mm a používá 82 mm filtry. Pokud jde o hmotnost, zde musíte počítat s 1090 gramy.
 
Vyrábět se bude pro L-Mount (Sigma, Panasonic, Leica) a Sony FE-Mount. Podporována je služba Mount Conversion Service, tedy možnost výměny bajonetu při změně systému. S objektivem je dodávána i sluneční clona. Nezapomnělo se ani na konstrukci odolnou vůči prachu a vodě, přední člen má pak speciální povrchovou úpravu, která lépe odpuzuje nečistoty a vodu. Zajímavostí je také programovatelné AFL tlačítko. Cena byla stanovena na $1499, dostupný bude ještě v červenci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm
Společnost Tamron podala několik patentů na nové ultrazoomové objektivy, mezi nimiž byl krátkorozsahový model 18-100mm F3.5-5.6 i doslova extrémní objektiv 18-500mm s více než 26× optickým zoomem, papírově dokonce 28násobným.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto
Použití objektivů s manuálním zaostřováním může být občas poněkud nepohodlné. Proto se vymýšlí adaptéry, které by jim měli přinést funkci autofokusu. Jednou z novinek je zahájení prodeje adaptéru Fotodiox Pro Pronto pro objektivy Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala