www.digimanie.cz
>
>
>

Sony překonává Nikon na 2. pozici, v Japonsku vede ve FF třídě

Sony překonává Nikon na 2. pozici, v Japonsku vede ve FF třídě
, , aktualita
Společnosti Sony se na trhu s digitálními fotoaparáty docela daří. I když i Sony pomalu klesá, stačí to na to, aby celosvětově překonalo Nikon a dostalo na 2. pozici. V Japonsku ve full framech dokonce vede.
K oblíbeným
reklama
Trh s digitálními fotoaparáty je neúprosný, prodeje neustále padají takřka všem značkám. Sony z toho ale vychází docela vítězně. Ani jemu se sice nevyhnul pokles prodejů, nicméně padá mnohem méně než celý trh a jeho největší konkurenti. Canon a Nikon totiž padají mnohem výrazněji, což znamená vzestup pro Sony. Server Nikkei tak nyní uvádí, že se Sony celosvětově dostává na pozici dvojky poté, co se mu to povedlo na několika dílčích trzích a v některých kategoriích. Překonává tak Nikon, který byl odsunut na třetí pozici. Ačkoli je Nikon stále v zisku, očekává se, že jeho divize fotoaparátu brzy poprvé vykáže ztrátu. První místo si zatím stále docela neochvějně drží Canon.
 
Sony logo
 
Zajímavá je situace na japonském trhu, který je od těch dalších přeci jen o něco odlišný. Ve třídě full frame fotoaparátů se Sony podařilo získat první pozici a překonat Nikon a dokonce i Canon. Zatímco loni to vyhrával Canon s 37,8% tržním podílem, ten je nyní druhý a jeho podíl lehce klesl na 36,0 %. Výrazně si polepšilo právě Sony, jehož podíl šel z 31,6 % (druhé místo) na 38,0 %. Nyní je tak na prvním místě. Ukrojilo podíl především Nikonu, který je zde pořád na třetí pozici. Zatímco ale loni s 29,1 % na Sony docela dost dotíral, nyní je s 24,0 % ani ne na dvou třetinách toho, co má Sony. A to je velký rozdíl.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žena rozjela zajímavý byznys, za $10 smaže z fotky ex-partnera Žena rozjela zajímavý byznys, za $10 smaže z fotky ex-partnera
Pokud to umíte s Photoshopem, dají se najít vskutku zajímavé způsoby, jak zpeněžit své schopnosti. Jedna žena našla díru na trhu a začala lidem mazat ex-přítele a ex-přítelkyně ze společných fotografií. A lidé se mohou zbláznit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením
Venus Optics přichází s dalším zajímavým makro objektivem, kterým je Laowa 65mm f/2.8 2x Ultra Macro APO, Jak už napovídá název, objektiv nabídne nadprůměrné 2× zvětšení a potěší také atraktivní cenou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p
Zvěsti o novém Sony A7S III se objevují už hodně dlouho. Chvíli se tvrdí, že vůbec nebude, pak naopak, že půjde o přelom. Nyní to vypadá, že už existují prototypy a obvykle spolehlivé zdroje říkají, že letos konečně přijde.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7 Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7
Další novinkou společnosti Fujifilm je středoformátový zoomovací objektiv GF 45-100mm F4 R LM OIS WR. Vedle toho společnost rozšířila roadmapu o dva nové objektivy, širokoúhlý 30mm F3.5 a portrétní 80mm F1.7.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR
Ricoh představil pro své zrcadlovky Pentax nový telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 ED SDM WR. Ten je určen pro APS-C i full frame zrcadlovky a náramně připomíná objektiv Tamronu se stejným ohniskovým rozsahem.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala