www.digimanie.cz
>
>
>

Sony překonává Nikon na 2. pozici, v Japonsku vede ve FF třídě

Sony překonává Nikon na 2. pozici, v Japonsku vede ve FF třídě
, , aktualita
Společnosti Sony se na trhu s digitálními fotoaparáty docela daří. I když i Sony pomalu klesá, stačí to na to, aby celosvětově překonalo Nikon a dostalo na 2. pozici. V Japonsku ve full framech dokonce vede.
K oblíbeným
reklama
Trh s digitálními fotoaparáty je neúprosný, prodeje neustále padají takřka všem značkám. Sony z toho ale vychází docela vítězně. Ani jemu se sice nevyhnul pokles prodejů, nicméně padá mnohem méně než celý trh a jeho největší konkurenti. Canon a Nikon totiž padají mnohem výrazněji, což znamená vzestup pro Sony. Server Nikkei tak nyní uvádí, že se Sony celosvětově dostává na pozici dvojky poté, co se mu to povedlo na několika dílčích trzích a v některých kategoriích. Překonává tak Nikon, který byl odsunut na třetí pozici. Ačkoli je Nikon stále v zisku, očekává se, že jeho divize fotoaparátu brzy poprvé vykáže ztrátu. První místo si zatím stále docela neochvějně drží Canon.
 
Sony logo
 
Zajímavá je situace na japonském trhu, který je od těch dalších přeci jen o něco odlišný. Ve třídě full frame fotoaparátů se Sony podařilo získat první pozici a překonat Nikon a dokonce i Canon. Zatímco loni to vyhrával Canon s 37,8% tržním podílem, ten je nyní druhý a jeho podíl lehce klesl na 36,0 %. Výrazně si polepšilo právě Sony, jehož podíl šel z 31,6 % (druhé místo) na 38,0 %. Nyní je tak na prvním místě. Ukrojilo podíl především Nikonu, který je zde pořád na třetí pozici. Zatímco ale loni s 29,1 % na Sony docela dost dotíral, nyní je s 24,0 % ani ne na dvou třetinách toho, co má Sony. A to je velký rozdíl.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony: divize fotoaparátů se sice propadla, ale je cítit oživení Sony: divize fotoaparátů se sice propadla, ale je cítit oživení
Společnosti Sony se poslední dobou daří a akcie stoupají na hodnotě, nicméně divize fotoaparátů byla výrazně zasažena koronavirovou pandemií. Podle posledních slov Sony se to ale postupně mění k lepšímu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Rusové oznamují objektiv Zenitar-N 2.8/60 Macro pro CSC Rusové oznamují objektiv Zenitar-N 2.8/60 Macro pro CSC
Další novinkou pro CSC fotoaparáty bude nový objektiv z ruských dílen. Půjde o makro objektiv Zenitar-N 2.8/60 Macro podporující plné zvětšení obrazu 1:1. Navíc to nebude jediná novinka od tohoto výrobce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře