www.digimanie.cz
>
>
>

Sony překonává Nikon na 2. pozici, v Japonsku vede ve FF třídě

Sony překonává Nikon na 2. pozici, v Japonsku vede ve FF třídě
, , aktualita
Společnosti Sony se na trhu s digitálními fotoaparáty docela daří. I když i Sony pomalu klesá, stačí to na to, aby celosvětově překonalo Nikon a dostalo na 2. pozici. V Japonsku ve full framech dokonce vede.
K oblíbeným
reklama
Trh s digitálními fotoaparáty je neúprosný, prodeje neustále padají takřka všem značkám. Sony z toho ale vychází docela vítězně. Ani jemu se sice nevyhnul pokles prodejů, nicméně padá mnohem méně než celý trh a jeho největší konkurenti. Canon a Nikon totiž padají mnohem výrazněji, což znamená vzestup pro Sony. Server Nikkei tak nyní uvádí, že se Sony celosvětově dostává na pozici dvojky poté, co se mu to povedlo na několika dílčích trzích a v některých kategoriích. Překonává tak Nikon, který byl odsunut na třetí pozici. Ačkoli je Nikon stále v zisku, očekává se, že jeho divize fotoaparátu brzy poprvé vykáže ztrátu. První místo si zatím stále docela neochvějně drží Canon.
 
Sony logo
 
Zajímavá je situace na japonském trhu, který je od těch dalších přeci jen o něco odlišný. Ve třídě full frame fotoaparátů se Sony podařilo získat první pozici a překonat Nikon a dokonce i Canon. Zatímco loni to vyhrával Canon s 37,8% tržním podílem, ten je nyní druhý a jeho podíl lehce klesl na 36,0 %. Výrazně si polepšilo právě Sony, jehož podíl šel z 31,6 % (druhé místo) na 38,0 %. Nyní je tak na prvním místě. Ukrojilo podíl především Nikonu, který je zde pořád na třetí pozici. Zatímco ale loni s 29,1 % na Sony docela dost dotíral, nyní je s 24,0 % ani ne na dvou třetinách toho, co má Sony. A to je velký rozdíl.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů
Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6 Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6
V září byl oznámen vývoj digitální zrcadlovky Nikon D6. Nyní se objevují další neoficiální údaje o technických specifikací připravovaného fotoaparátu. Měl by mít např. 24MPx full frame senzor a dotykový displej.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala