www.digimanie.cz
>
>
>

Také rozpoznávač Googlu je rasistický, lidi s tmavší pletí označuje jako gorily

Také rozpoznávač Googlu je rasistický, lidi s tmavší pletí označuje jako gorily
, , aktualita
Google je druhou společností, která se pěkně spálila na rozpoznávači objektů na fotografiích. Podobně jako Flickr, ani Google si moc neotestoval rozdíl mezi opicemi a lidmi a ti s tmavší pletí byli označení jako gorily.
K oblíbeným
reklama
V květnu tohoto roku si Flickr zadělal na pěknou ostudu, neboť jeho nový rozpoznávač objektů na fotografiích nebyl schopen rozpoznat lidi od opic a zejména ty s tmavší pletí označoval jako opice nebo zvířata. Stejný problém se stal nyní Googlu, který zavedl rozpoznávač objektů do své aplikace Photos.


Google logo


V tomto případě byli lidé s tmavší pletí označeni jako gorily, což pochopitelně vzbudilo podobnou vlnu nevole jako případ Flickru. Google problém vyřešil podobným způsobem jako Flickr, slůvko "gorila" jednoduše z rozpoznávače vyškrtnul a nyní jej už nepřiřadí ani gorilám. Cíle je samozřejmě algoritmus doladit tak, aby se podobné incidenty v budoucnu nestaly. Ozývají se hlasy, že větší počet snímků goril by mohl algoritmu pomoci v lepším rozpoznávání od lidí. Dle mých dlouhodobých zkušeností s rozpoznávacími algoritmy bych ale řekl, že tento problém nebude jednoduchou záležitostí vyššího počtu učících dat. Spíše se obávám, že ke 100% úspěšnosti se algoritmy nikdy nedopracují.

Zdroj: wsj.com
Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře