www.digimanie.cz
>
>
>

Také rozpoznávač Googlu je rasistický, lidi s tmavší pletí označuje jako gorily

Také rozpoznávač Googlu je rasistický, lidi s tmavší pletí označuje jako gorily
, , aktualita
Google je druhou společností, která se pěkně spálila na rozpoznávači objektů na fotografiích. Podobně jako Flickr, ani Google si moc neotestoval rozdíl mezi opicemi a lidmi a ti s tmavší pletí byli označení jako gorily.
K oblíbeným
reklama
V květnu tohoto roku si Flickr zadělal na pěknou ostudu, neboť jeho nový rozpoznávač objektů na fotografiích nebyl schopen rozpoznat lidi od opic a zejména ty s tmavší pletí označoval jako opice nebo zvířata. Stejný problém se stal nyní Googlu, který zavedl rozpoznávač objektů do své aplikace Photos.


Google logo


V tomto případě byli lidé s tmavší pletí označeni jako gorily, což pochopitelně vzbudilo podobnou vlnu nevole jako případ Flickru. Google problém vyřešil podobným způsobem jako Flickr, slůvko "gorila" jednoduše z rozpoznávače vyškrtnul a nyní jej už nepřiřadí ani gorilám. Cíle je samozřejmě algoritmus doladit tak, aby se podobné incidenty v budoucnu nestaly. Ozývají se hlasy, že větší počet snímků goril by mohl algoritmu pomoci v lepším rozpoznávání od lidí. Dle mých dlouhodobých zkušeností s rozpoznávacími algoritmy bych ale řekl, že tento problém nebude jednoduchou záležitostí vyššího počtu učících dat. Spíše se obávám, že ke 100% úspěšnosti se algoritmy nikdy nedopracují.

Zdroj: wsj.com
Nejnovější články
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál
Společnost Ricoh, která nyní stojí za zrcadlovkami a fotoaparáty Pentax, se nechala slyšet, že v brzké době vidí návrat fotografů k DSLR. Móda CSC je podle společnosti jen chvilková a pomine.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF
Společnost Panasonic už nevyrábí CSC jen se 4/3" senzory, ale nově i s velkými full frame čipy. A právě dnes se podíváme na vlajkovou loď Lumix S1R se 47,3MPx snímačem. Umí i 4K 60p videosekvence.
Dnes, recenze, Milan Šurkala44 komentářů
Panasonic Lumix S 24-105mm F4 Macro O.I.S. Panasonic Lumix S 24-105mm F4 Macro O.I.S.
V dnešní recenzi se podíváme na setový objektiv pro nové full frame CSC od Panasonicu, model Lumix S 24-105mm F4 Macro O.I.S. Je optimalizován pro natáčení videa, ale potěší i pro pořizování fotografií?
Dnes, recenze, Milan Šurkala6 komentářů
7Artisans představuje světelnou padesátku 50mm F1.8. 7Artisans představuje světelnou padesátku 50mm F1.8.

Méně známá společnost 7Artisans rozšířila portfolio svých objektivů o nový světelný kousek 50mm F1.8. Ten je určen pro CSC fotoaparáty nanejvýš s APS-C senzorem. Bodovat má malými rozměry i cenou.

17.5.2019, aktualita, Milan Šurkala