www.digimanie.cz
>
>
>

Neomezené úložiště fotografií a videí Google Photos zdarma

Neomezené úložiště fotografií a videí Google Photos zdarma
, , aktualita
Google uvedl nové v podstatě neomezené úložiště fotografií a videosekvencí Google Photos. Pouze musíte počítat s tím, že snímky mohou mít rozlišení maximálně 16 megapixelů. Jednou z hlavních funkcí má být automatické tagování.
K oblíbeným
reklama
Google spustil novou aplikaci Google Photos, která bude k dispozici pro Apple iOS, Google Android a přístupná bude také přes web. Ta se snaží věnovat několika problémům se skladováním fotografií a videosekvencí. Předně je to pořád docházející volná kapacita a také katalogizace a správa snímků. Oba problémy by měl Google Photos vyřešit. Kapacita je neomezená, jediným limitem je rozlišení snímků, které může být maximálně 16 megapixelů a videosekvence mohou být maximálně jako 1080p.


Google Photos logo


Samozřejmostí je synchronizace mezi zařízeními. Jednou z hlavních funkcí ale má být automatické rozpoznávání obrazu a tagování snímků (rozpoznání tváří, zvířat, více než 250 tisíc pamětihodností,...). Nemusíte tak vytvářet žádná alba a třídit snímky, Google Plus sám automaticky třídí snímky podle různých kritérií a usnadňuje tím vyhledávání. Nechybí ani možnost editace snímků. Snazší by mělo být i sdílení fotografií s přáteli nebo rodinou bez nutnosti složitého stahování a vícenásobného uploadování snímků na různé sociální platformy.


Google Photos na různých platformách


Zdroj: Googleblog
Nejnovější články
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář