www.digimanie.cz
>
>
>

Neomezené úložiště fotografií a videí Google Photos zdarma

Neomezené úložiště fotografií a videí Google Photos zdarma
, , aktualita
Google uvedl nové v podstatě neomezené úložiště fotografií a videosekvencí Google Photos. Pouze musíte počítat s tím, že snímky mohou mít rozlišení maximálně 16 megapixelů. Jednou z hlavních funkcí má být automatické tagování.
K oblíbeným
reklama
Google spustil novou aplikaci Google Photos, která bude k dispozici pro Apple iOS, Google Android a přístupná bude také přes web. Ta se snaží věnovat několika problémům se skladováním fotografií a videosekvencí. Předně je to pořád docházející volná kapacita a také katalogizace a správa snímků. Oba problémy by měl Google Photos vyřešit. Kapacita je neomezená, jediným limitem je rozlišení snímků, které může být maximálně 16 megapixelů a videosekvence mohou být maximálně jako 1080p.


Google Photos logo


Samozřejmostí je synchronizace mezi zařízeními. Jednou z hlavních funkcí ale má být automatické rozpoznávání obrazu a tagování snímků (rozpoznání tváří, zvířat, více než 250 tisíc pamětihodností,...). Nemusíte tak vytvářet žádná alba a třídit snímky, Google Plus sám automaticky třídí snímky podle různých kritérií a usnadňuje tím vyhledávání. Nechybí ani možnost editace snímků. Snazší by mělo být i sdílení fotografií s přáteli nebo rodinou bez nutnosti složitého stahování a vícenásobného uploadování snímků na různé sociální platformy.


Google Photos na různých platformách


Zdroj: Googleblog
Nejnovější články
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus" Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus"
V nabídce fotoaparátů značky Leica se objevuje další novinka v podobě limitované edice. Je jí model CL "100 jahre bauhaus", který oslavuje století existence umělecké a designové školy Bauhaus v Německu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál
Společnost Ricoh, která nyní stojí za zrcadlovkami a fotoaparáty Pentax, se nechala slyšet, že v brzké době vidí návrat fotografů k DSLR. Móda CSC je podle společnosti jen chvilková a pomine.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala35 komentářů
Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF
Společnost Panasonic už nevyrábí CSC jen se 4/3" senzory, ale nově i s velkými full frame čipy. A právě dnes se podíváme na vlajkovou loď Lumix S1R se 47,3MPx snímačem. Umí i 4K 60p videosekvence.
20.5.2019, recenze, Milan Šurkala65 komentářů