Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Neomezené úložiště fotografií a videí Google Photos zdarma

, , aktualita
Neomezené úložiště fotografií a videí Google Photos zdarma
Google uvedl nové v podstatě neomezené úložiště fotografií a videosekvencí Google Photos. Pouze musíte počítat s tím, že snímky mohou mít rozlišení maximálně 16 megapixelů. Jednou z hlavních funkcí má být automatické tagování.
Neomezené úložiště fotografií a videí Google Photos zdarma
Google spustil novou aplikaci Google Photos, která bude k dispozici pro Apple iOS, Google Android a přístupná bude také přes web. Ta se snaží věnovat několika problémům se skladováním fotografií a videosekvencí. Předně je to pořád docházející volná kapacita a také katalogizace a správa snímků. Oba problémy by měl Google Photos vyřešit. Kapacita je neomezená, jediným limitem je rozlišení snímků, které může být maximálně 16 megapixelů a videosekvence mohou být maximálně jako 1080p.


Google Photos logo


Samozřejmostí je synchronizace mezi zařízeními. Jednou z hlavních funkcí ale má být automatické rozpoznávání obrazu a tagování snímků (rozpoznání tváří, zvířat, více než 250 tisíc pamětihodností,...). Nemusíte tak vytvářet žádná alba a třídit snímky, Google Plus sám automaticky třídí snímky podle různých kritérií a usnadňuje tím vyhledávání. Nechybí ani možnost editace snímků. Snazší by mělo být i sdílení fotografií s přáteli nebo rodinou bez nutnosti složitého stahování a vícenásobného uploadování snímků na různé sociální platformy.


Google Photos na různých platformách


Zdroj: Googleblog