www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

TIPA 2021 pro Pentax, Laowu, Panasonic a poprvé i Zoner

TIPA 2021 pro Pentax, Laowu, Panasonic a poprvé i Zoner
, , aktualita
Mnoho firem dostalo v letošních cenách TIPA Awards 2021 po jednom ocenění. My se podíváme na některé z nich, např. Pentax, Venus Lens (Laowa), Panasonic a poprvé se dostalo i na český Zoner.
K oblíbeným
reklama
Seznam výherců letošní ankety TIPA Awards 2021 je hodně dlouhý a my se nyní podíváme na několik posledních (nebudeme se však věnovat všem). Začněme třeba společností Pentax (Ricoh). Ta má nejlepší APS-C fotoaparát pro experty, kterým se stala zrcadlovka Pentax K-3 Mark III. Nabídne 26MPx senzor, hledáček se 100% pokrytím, 12fps sekvenční snímání a 101 zaostřovacích bodů. Využít lze 5EV mechanickou stabilizaci, možnost natáčení 4K videa, přenosy přes Bluetooth i LAN.
 
Pentax K-3 Mark III
 
Venus Optics získává titul za nejlepší širokoúhlý pevný objektiv. Tím je Laowa 15mm f/4.5 Zero-D Shift. Má extrémní 65mm zobrazovací kruh, takže zvládne i středoformáty a navíc ještě posun o +/-11 mm (+/-8 mm na středoformátu). K tomu zde máme 110° úhel záběru a mechanismus otočný o 360°. Dostupný je pro celkem 7 bajonetů (jak DSLR, tak i CSC).
 
Laowa 15mm F4.5 Zero-D Shift
 
Nejlepší profesionální kamerou je letos Panasonic Lumix DC-BGH1. Váží 1,2 kg a je uzpůsoben i pro použití na dronech i gimbalech. Má 10,2MPx 4/3" snímač a kamery lze snadno bezdrátově spojovat do skupin, k dispozici je Wi-Fi i Bluetooth. Řídit je lze přes smartphone nebo tablet.
 
Panasonic Lumix DC-BGH1
 
Letos se poprvé zadařilo i české firmě, nejlepším fotografickým softwarem pro experty je totiž Zoner Photo Studio X. To umí zpracovávat RAWy, pracovat s vrstvami, přitom jde o dostupnou možnost jednoduchou na ovládání. Dovoluje vkládat klíčová slova, aplikovat korekční profily, předplatné zahrnuje i cloudové úložiště. Porotě se líbilo i filtrování, hodnocení fotek nebo práce s GPS souřadnicemi.
 
Zoner Photo Studio X
 
Další výherce a jejich vítězné produkty si pak můžete prohlédnout na stránkách tipa.com.
 
Zdroj: TIPA Awards 2021


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala