www.digimanie.cz
>
>
>

Venus Optics uvedlo objektiv Laowa 15mm F4.5 Zero-D Shift

Venus Optics uvedlo objektiv Laowa 15mm F4.5 Zero-D Shift
, , aktualita

Společnost Venus Optics představila nový zajímavý objektiv Laowa 15mm F4.5 Zero-D Shift. Jde o nejširokoúhlejší shift objektiv s až 11mm posunem podporovaným na full frame tělech a úhlem záběru 110°.

K oblíbeným
reklama
Společnost Venus Optics je známá výrobou extrémně širokoúhlých a makro objektivů. Nyní se v nabídce objevuje extrémně širokoúhlý shift objektiv Laowa 15mm F4.5 Zero-D Shift. Ten má 15mm ohniskovou vzdálenost, což na full frame tělech znamená úhel záběru 110°. Posun objektivu je možný o 11 mm, nicméně pokud se použije adaptér pro středoformát (Fujifilm GFX nebo Hasselblad X1D), maximem je 8 mm. Skládá se ze 17 optických členů uspořádaných do 11 skupin, 3 členy jsou z LD skla a 2 elementy jsou asférické.
 
Laowa 15mm F4.5 Zero-D Shift
 
Světelnost novinky dosahuje hodnoty F4,5, ke clonění je tu pak 5lamelová irisová clona. Zaostřování je pouze manuální od 20 cm. Objektiv má 79 mm v průměru a 103 mm na délku, váží pak 597 gramů. Díky své širokoúhlosti nepodporuje montáž filtrů. V prodeji bude pro bajonety Canon EF, RF, Nikon F i Z a Sony E/FE. Cena byla stanovena na $1199 (28.000 Kč po přepočtu bez dalších poplatků), dostupný bude od konce listopadu pro zrcadlovky, od února pak i pro CSC. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář