reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak  |   Svět mobilně

Canon a Fujifilm získávají po 2 oceněních EISA 2022-2023

, , aktualita
Canon a Fujifilm získávají po 2 oceněních EISA 2022-2023
Na letošních cenách EISA 2022-2023 byli hned čtyři výrobci, kteří ve fotografické části získali po dvou oceněních. Nyní se podíváme na první dva z nich, společnost Canon a Fujifilm. Canon to získal za svá CSC, Fujifilm za fotoaparát i objektiv.
Mezi další výrobce, kteří na cenách EISA 2022-2023 získali ocenění, patří také Canon a Fujifilm, kteří mají po dvou titulech. Začneme u Canonu, který dostal titul za nejlepší APS-C fotoaparát. Tím je Canon EOS R7. Porota ocenila vysoký výkon za relativně příznivou cenu i 32,5MPx snímač s Dual Pixel CMOS AF. S mechanickou závěrkou zvládá 15 fps, s elektronickou dokonce 30 fps. Má 5osou stabilizaci v těle, která zvládne až 7EV účinek. Dále tu najdeme dvojici slotů SDXC s podporou UHS-II. 4K video je navíc výsledkem downsamplingu ze 4K.
 
Canon EOS R7
 
Titul nejlepšího profesionálního fotoaparátu má Canon EOS R3. Má 24MPx vrstvený snímač s Dual Pixel CMOS AF a možností snímat rychlostí až 30 fps. Jsou zde tři způsoby volby zaostřovacího bodu včetně ovládání okem. Fotoaparát umí natáčet video v 6K60p i 4K120p.
 
Canon EOS R3
 
Nejlepším fotoaparátem v poměru cena/výkon je letos Fujifilm X-T30 II. Ten má tedy rozumnou cenu a solidní výkony. Oceněna byla vynikající kvalita obrazu a barevné podání, líbilo se také relativně kompaktní kovové tělo s mnoha ovládacími prvky. Oproti X-T30 přinesl lepší rozlišení displeje, vylepšený AF a oddělení nastavení fotografií a videa.
 
Fujifilm X-T30 II
 
Pokud jde o nejlepší standardní objektiv, tím je Fujinon XF 33mm F1.4 R LM WR. Má velmi dobrou světelnost, velmi ostré fotografie, digitálně se pak potlačují optické neduhy. Líbil se také bokeh, velmi rychlý a tichý autofokus i absence focus breathingu, což se hodí pro natáčení videa. Nechybí ani clonový kroužek a zvýšená odolnost.
 
Fujinon XF 33mm F1.4 R LM WR
 
Zdroj: eisa.eu


reklama
reklama
reklama