Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Používáte dálková ovládání k fotoaparátům?

Petr S. (328)|23.10.2009 12:02
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Používáte dálková ovládání k fotoaparátům?

Na našem magazínu se včera objevila informace o nových dálkových ovládáních fotoaparátů Canon. Taková zařízení jsou již nějakou dobu zcela běžnou praxí u profesionálních fotografů, ale co vy? Vyplatí se něco takového podle vás pořizovat? A pokud ano, proč? Jaké jsou vaše zkušenosti? Ať už jakékoliv - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
dkas (154)|23.10.2009 15:34
Koupil jsem v Číně za pár dolarů krásné, univerzální dálkové ovládání. Používám ho místo samospouště, má dva (nebo tři :notsure ) režimy, takže spokojenost. Za ty peníze :inlove
Milan Šurkala (3381)|23.10.2009 18:02
Nepoužívám, protože žádný foťák, který mám doma, jej nepodporuje :-) Moc často bych je asi nevyužil, nicméně myslím, že bych dokázal vymyslet několik zajímavých využití, zejména pro autoportréty a podobné blbinky. Osobně bych více upřednostnil bezdrátový přenos fotografií do počítače.
RadekG (37)|23.10.2009 18:30
Dálkové ovládání používám velmi často spolu s předsklopením zrcátka. (hlavně při makrofotografii) Mohl bych říci, že 30 procent pořízených fotografií jsem cvaknul pomocí dálkového ovládání.

[quote=Milan Šurkala;3981] Osobně bych více upřednostnil bezdrátový přenos fotografií do počítače.[/quote]
Pro formát SD karet lze použít Eye-Fi.

EDIT: No teď koukám, že i tady na Digimanii je o těchto kartách řeč a to v článku přímo od Vás Milane.

No to že wifi ve foťácích není znamená jen jedno...... výrobci se zatím předhánějí v jinejch vychytávkách a na wifi prostě ještě nepřišla řada :)
Milan Šurkala (3381)|23.10.2009 20:48
Obávám se však, že tyto karty nejsou u nás k sehnání (teď byly s velkou slávou uvedeny v Británii :-)) Aspoň jsem si jich tedy u nás nevšiml.
karmy (15)|23.10.2009 22:15
Pokud vím tak ale musí přístroj Eye-Fi podporovat, ne? Alespoň u D90 se jejich podpora v době uvedení fotoaparátu výslovně uváděla jako jedna z klíčových vlastností..

Používám kabelovou spoušť (Phottix), při nočních fotografiích, makroobjektiv zatím nemá, tedy zatím jen to jedno využití..
FotoZemek (77)|24.10.2009 12:39
jistě