Nejnovější komentáře
Po dvou letech používání D750 a čtyřech letech používání P7700 musím říct, že otočný display shledávám užitečnějším než výklopný. O tomto víkendu jsem měl v ruce opět D5500 a i s ním mi variabilnost displaye přišla příjemnější, než pouhé vyklopení u mé D750.
Co člověk, to názor.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Dekadence | od: nephilim  23.1.201710:14
Ač Nikonista, musím souhlasit s názorem, že tento přístroj je plýtváním invencí inženýrů i práce dělníků.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: njn | od: FotoZemek  23.1.20175:55
s centrální závěrkou mám myslím dostatek zkušeností
byla i ve Smena 8M ­)­)­)­)­)­)­) mám ji i ve velkoformátových sklech
nic, na čem by fotka stála
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: :-) | od: FotoZemek  22.1.201720:23
nekůpím ;­-­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: co se kompaktů týče | od: Hirogen  22.1.201720:20
A710IS, stejně jako jeho nástupce měl 35­-210mm rozsah objektivu
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
:-) | od: Choakinek  22.1.201717:37
No... nekupte to :­-D.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Sice smartphona pro focení často nepoužívám, ale musím uznat, že pro většinu běžných uživatelů ­(kteří používali kompakty stejně na plnou automatiku­) pro dokumentační účely i kvalitou naprosto vyhovuje. Absence zoomu většinou není až takový problém, i na CSC nebo zrcadlovkách dost lidí fotí s pevným sklem. Stejně tak kvalita videa se znatelně zlepšila.
Pro náročnější uživatele, kteří nechtějí tahat velký foťák je myslím ideální malý CSC. Zejména na kolo nebo túry na běžkách se mi osvědčil Lumix GM1 ­(bazarový do 4000,­-­) + pancake 14 nebo 14­-42 zoom, tato kombinace se vejde v pohodě do náprsní kapsy bundy a umožňuje minimálně stejně pohotové focení, jako s mobilem s daleko vyšší kvalitou než s mobilem nebo lepším kompaktem:
Porovnání velikosti s profi kompaktem Lumix LX7: http:­/­/www.rajce.net­/f1117572885
Obrazová kvalita: http:­/­/www.rajce.net­/f1132311525
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Skvelé | od: bedo.  22.1.20175:59
v podstate súhlas, ale mohli tam miesto toho 2.5mm dať radšej 3.5mm jack, takto je človek často odkázaný na nevzhľadné redukcie...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: njn | od: bedo.  22.1.20175:55
ako sa to vezme, nemám pocit, že by bola centrálna závierka až tak rozšírená...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Skvelé | od: kolyy  21.1.201715:12
Fujifilm nesklamal a prináša do strednej cenovej kategórie prakticky všetky svoje špičkové technológie z X­-T2, a to iba pár mesiacov po uvedení X­-T2 do predaja. Z tradičných slabín, autofokus a video, sa v priebehu jednej generácie stávajú naopak konkurenčné výhody. K tomu dotykový displej, v ktorý som len ticho dúfal. A aj buffer bol len mierne osekaný a má konečne rozumnú veľkosť. Paráda. Máme tu jeden z najkompletnejších foťákov za rozumné peniaze, a to v zrejme najpresvedčivejšom APS­-C systéme objektívov.

Toto je prístup, ktorý veľmi oceňujem ­- miesto prinášania technologického pokroku iba do najvyšších cenových kategórií, ako to dnes často robí konkurencia, Fuji naďalej segmentuje svoje produkty najmä pokročilosťou ovládania, výbavou a spracovaním tela.

Zaujímavý je príbeh 2,5mm vstupu na mikrofón. Ten Fuji dávalo do všetkých svojich modelov už v dobách, keď to vyznievalo až trápne z dôvodu celkovej nepoužiteľnosti videa. Dnes však X­-T20 prináša špičkovú 4K kvalitu, rýchlo reagujúci PD AF vo videu, dotykový displej na jeho ovládanie a k tomu zostáva ten malý vstup na mikrofón, ktorý zrazu dáva obrovský zmysel.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Viz níže, u fotoaparátu této kategorie nemá kloubový mechanismus moc smysl a ani žádnou znatelnou výhodu. U jiných fotoaparátů to může být výhoda ­(především pokud mají hledáček a nelze displej překlopit vpřed­), ale u malého kompaktu je to kontraproduktivní skoro ve všem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
co se kompaktů týče | od: FotoZemek  21.1.201711:29
- Pro mne to skončilo u Canon 710is, 8­-9 let ???
stálo mě to deset tisíc, mělo to 28­-200 a bylo to na dvě AA baterky, ty kůpím, aj v rumunskéj dědině a mělo to velmi ,,přibližný,, hledáček, takže nějaké slunko na displeji nehraje roli.
Fotky z toho také vytisknu a tak nevidím důvod tuhle kapku větší kapesní záležitost měnit.
Chvíli sem uvažoval o ,,G­-čkové,, řadě, ale ta už byla na akec, tak z toho sešlo ......
Nicméně, fuguje dodnes i přes nějaký ten pád, zmoknutí, zamrznutí, atd.
Nosím jej v tašce, kapse, batohu a jedinou nevýhodou je to, že se mi jej v poslední době nechce tak často jako dříve vytahovat.
ale zase si říkám, že když ta fotka nebude, ten svět se také nezřítí ­)­)­)­)­)­)­)­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
nevím co je na tom kloubáku nešikovného
já ho mám a neměnil bych. Když du na report, obrátím jej do mašiny, nezdržuju se nakukováním a displej vlastně chráním, protože někdy provádím dokonce i dost krkolomnou gymnastiku.
V aťasu si jej nastavím tak abych viděl a nemusel si vylamovat krk, třeba při makru s výtahem, že
Kdepak, můj názor zní kloub a tečka
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Snímač z grafenu | od: FotoZemek  21.1.201711:06
jj
první počítač v rodině Pentium II v devadesátém, devadesátém druhém?
a stál 60.000,­- ;­-­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
njn | od: FotoZemek  21.1.20179:45
nic co by neměly jiné mašiny, levnější mašiny, mašiny s výměnnými objektivy
z fotografického hlediska předražené nic, hrajícího si na leicu
a předsádky ? v jednadvacátém století, ale no tak ­)­)­)­)­)­)­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Slabě inovovaný | od: Choakinek  21.1.20171:45
Je to pěkné, ale drahé ;­-­). Navíc s X­-Trans snímačem, jehož kvality se projevují jen při snímání některých objektů ­- jiné vypadají jak z levného kompaktu ­- ale prý to lze nastavit tak, že už je to poté v pořádku. V tomto ohledu byl nejspíš zárukou obrazové spolehlivosti jen ten úplně první model, který ještě X­-Trans snímač neměl.

Světelnost objektivu by vskutku mohla být větší, jak je v článku zmíněno. Takhle už recyklují jeden objektiv přes 4 modely foťáku již 5 let. Předsádky se doufám nešroubují na klasický závit ­- to by bylo značně zdlouhavé a tedy nepraktické. Také chybí nějaká pořádná tele předsádka. Např. ta, která by vytvořila pravé portrétní ohnisko ­- tedy 85 mm ­- 135 mm po přepočtu na 35 mm.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: To vypadá dobře | od: jiri.sefrna  20.1.201723:04
Milane, měl jsi to někdy v ruce? To je obluda nehorázná, velký a těžký jako Hasselblad. jen cena je pěkná a zase dobrý výběr objektivů za slušný ceny. Měl jsem Leicu S2, to je jen o malinko větší FF tělo a super, ale Leica a její ceny, pod 100 tisíc není objektiv, většina kolem 200, to už musí být pádný důvod si takový systém držet a rozšiřovat, jdou tam sice sklíčka ze serie V od Hasselbladu a i s AF, ale to samý, taky randál.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: To vypadá dobře | od: Milan Šurkala  20.1.201719:50
Na středoformát to není moc, nicméně za podobné peníze je i Pentax 645Z. Teď je otázkou, co komu více vyhovuje.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: To vypadá dobře | od: jiri.sefrna  20.1.201718:16
Jako není to fakt moc, bráno ovšem ve SF světě, ještě nedávno cokoliv bylo mega a mnohem víc, otázka je kolik objektivy, výběr, výstup atd. Za stejnou cenu je 1DXII a nikomu v týhle třídě to nepřijde drahý.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Dekadence | od: Choakinek  20.1.201716:06
Tedy viděl jsem už za ty roky hodně různých stylů odšumování, ale že by plné rozlišení vypadalo jak regulérní digitální zoom o úrovni cca 2x ­- 4x, to tedy ještě ne :­-­). Samozřejmě i v jiných případech byl pokles detailů podobný, ale v tomto případě je to unikátní v tom, že digitální zoom vytvoří nějaký charakter, podobu té fotky a tuto podobu s digitálním zoomem tento foťák od Nikonu dokonale sdílí.

Za tuto dekadenci proto Nikonu uděluji cenu ­"Lejno roku­". Jde o zcela zbytečný výrobek, nehorázné plýtvání veškerým úsilím od vývojáře, který realizaci výrobku umožnil, po dělníka, který výrobek sestavil. A to vše jen kvůli jednomu rozhodnutí, které by šlo zapsat v jedné krátké větě, které vyslovil nevím kdo ­- zřejmě někdo z marketingu.

Dokonce už i výrobci mobilních cvakátek ustupují od přehršle zbytečných megapixelů!
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)