www.digimanie.cz
>
>
>

Meyer-Optik vybírá peníze na objektiv Trioplan 35+

Meyer-Optik vybírá peníze na objektiv Trioplan 35+
, , aktualita
Společnost Meyer-Optik spustila další kampaň na Kickstarteru. Tentokrát jde o širokoúhlý objektiv Trioplan 35+, který se má vyznačovat bokehem ve tvaru mýdlových bublin, což u objektivů širších ohniskových vzdáleností není moc typické.reklama
Po Trioplanu 2.9/50Trioplanu 2.8/100 připravuje společnost Meyer-Optik třetí objektiv této řady. Konkrétně jde o Trioplan 2.8/35+. Plus v názvu značí fakt, že nejde už úplně o triplet, tedy objektiv se třemi optickými členy. Původní triplet byl určený pro menší formát a novinka je v tomto případě doplněna v přední části o další dva členy. Podporuje totiž až full frame čipy a objektiv se tak může vyznačovat relativně širokoúhlou ohniskovou vzdáleností 35 mm i bokehem ve tvaru mýdlových bublin, který u širokoúhlejších objektivů není úplně obvyklý.


Meyer-Optik Trioplan 2.8/35+


Světelnost má hodnotu F2,8 a clonu s nadprůměrným počtem 12 lamel lze přiclonit maximálně na hodnotu F22. Ostřit je možné manuálně ze vzdálenosti od 30 centimetrů. Rozměry objektivu s hliníkovým tělem jsou 61,5 mm v průměru a 50 mm na délku, jeho hmotnost pak činí 200 gramů. Závit pro filtry má průměr 39 milimetrů. K dispozici bude pro mnoho nejrůznějších bajonetů, jmenovitě je to Canon EF, Nikon F, Sony E/FE, Fuji X, Micro 4/3", M42, Pentax K, Leica M i Leica L (SL, T). Zatím máte stále ještě šanci získat jeden objektiv za $649 nebo dva za $1099. Až skončí kampaň, výrobce bude za jeden kus požadovat neskutečných $1599.

Zdroj: kickstarter.com
Nejnovější články
Canon uvádí video telezoom CN-E 70-200mm T4.4 Canon uvádí video telezoom CN-E 70-200mm T4.4
Společnost Canon rozšiřuje nabídku video objektivů o telezoom CN-E 70-200mm T4.4 L IS KAS S, který bude kompatibilní i s telekonvertory. K objektivu bude dodávána i servo jednotka pro motorizované ovládání zoomu nebo ostření.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka a externí baterie Sony NPA-MQZ1K pro fotoaparáty Sony Nabíječka a externí baterie Sony NPA-MQZ1K pro fotoaparáty Sony
Fotoaparáty Sony občas nemají moc vysokou výdrž na baterii, což se týká zejména řady A7. Výrobce proto přichází s nabíječkou NPA-MQZ1K, která je schopna nabíjet až 4 baterie najednou nebo sloužit jako externí napájení.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
Manfrotto uvádí stativovou hlavu Nitrotech N8 pro video Manfrotto uvádí stativovou hlavu Nitrotech N8 pro video
Společnost Manfrotto uvedla na trh novou stativovou hlavu Nitrotech N8. Ta je primárně určena pro profesionální natáčení videa. Hladkému pohybu při práci zde pomáhá plynová vzpěra plněná dusíkem.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Portrétní objektiv Fujinon GF 110mm F2 WR a nová roadmapa Portrétní objektiv Fujinon GF 110mm F2 WR a nová roadmapa
Novinkou ve výrobním programu Fujifilmu je středoformátový portrétní objektiv Fujinon GF 110mm F2 R LM WR. Po přepočtu dává 87 milimetrů. Spolu s dobrou světelností má dle výrobce nabídnout velmi jemný bokeh.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Canon EF-S 24mm f/2.8 STM Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Canon nabízí pro své APS-C zrcadlovky také tenký pancake s 24mm ohniskovou vzdáleností, což dává po přepočtu 38 milimetrů. Tento objektiv potěší i nízkou cenou, ale jaké budou optické kvality? To vyzkoušíme v naší recenzi.
Včera,  recenze, Milan Šurkala,  1 komentář