www.digimanie.cz
>
>
>

Meyer-Optik vybírá peníze na objektiv Trioplan 35+

Meyer-Optik vybírá peníze na objektiv Trioplan 35+
, , aktualita
Společnost Meyer-Optik spustila další kampaň na Kickstarteru. Tentokrát jde o širokoúhlý objektiv Trioplan 35+, který se má vyznačovat bokehem ve tvaru mýdlových bublin, což u objektivů širších ohniskových vzdáleností není moc typické.reklama
Po Trioplanu 2.9/50Trioplanu 2.8/100 připravuje společnost Meyer-Optik třetí objektiv této řady. Konkrétně jde o Trioplan 2.8/35+. Plus v názvu značí fakt, že nejde už úplně o triplet, tedy objektiv se třemi optickými členy. Původní triplet byl určený pro menší formát a novinka je v tomto případě doplněna v přední části o další dva členy. Podporuje totiž až full frame čipy a objektiv se tak může vyznačovat relativně širokoúhlou ohniskovou vzdáleností 35 mm i bokehem ve tvaru mýdlových bublin, který u širokoúhlejších objektivů není úplně obvyklý.


Meyer-Optik Trioplan 2.8/35+


Světelnost má hodnotu F2,8 a clonu s nadprůměrným počtem 12 lamel lze přiclonit maximálně na hodnotu F22. Ostřit je možné manuálně ze vzdálenosti od 30 centimetrů. Rozměry objektivu s hliníkovým tělem jsou 61,5 mm v průměru a 50 mm na délku, jeho hmotnost pak činí 200 gramů. Závit pro filtry má průměr 39 milimetrů. K dispozici bude pro mnoho nejrůznějších bajonetů, jmenovitě je to Canon EF, Nikon F, Sony E/FE, Fuji X, Micro 4/3", M42, Pentax K, Leica M i Leica L (SL, T). Zatím máte stále ještě šanci získat jeden objektiv za $649 nebo dva za $1099. Až skončí kampaň, výrobce bude za jeden kus požadovat neskutečných $1599.

Zdroj: kickstarter.com
Nejnovější články
Sony údajně chystá superrychlý full frame fotoaparát Sony údajně chystá superrychlý full frame fotoaparát
Na internetu začíná kolovat zvýšené množství informací o připravovaném full frame přístroji od Sony. Ten by měl údajně dosahovat sekvenčního snímání s rychlostí až 20 snímků za sekundu, a to dokonce i v RAWu bez omezení.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  3 komentáře
Instagram bude schovávat "citlivý" obsah Instagram bude schovávat "citlivý" obsah
Sociální síť Instagram začíná s blokováním citlivého obsahu. Na základě nahlášení "citlivých" fotografií může dojít k zakrytí pohoršujících snímků, které se budou ukazovat rozmazaně. Zlepší se také ověřování uživatele v aplikaci.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm přinese velkou aktualizaci firmwarů pro X-T2 a X-PRO2 Fujifilm přinese velkou aktualizaci firmwarů pro X-T2 a X-PRO2
Společnost Fujifilm oznámila, že se v průběhu pár dní dočkáme nových firmwarů pro fotoaparáty X-T2 a X-PRO2. Půjde o velkou aktualizaci, a tak se můžete těšit na zhruba třicítku vylepšení a oprav.
23.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala
Adobe dává sbohem zelenému pozadí pomocí konvolučních neuronových sítí Adobe dává sbohem zelenému pozadí pomocí konvolučních neuronových sítí
Společnost Adobe prezentovala nový algoritmus pro zpracování obrazu, který má být schopen pomocí konvolučních neuronových sítí rozpoznat popředí od pozadí a umožnit nahradit funkci modrého nebo zeleného pozadí.
23.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Instantní Lomo'Instant Magellan s velmi širokoúhlým objektivem Instantní Lomo'Instant Magellan s velmi širokoúhlým objektivem
Lomography uvádí nový instantní fotoaparát Automat Glass Magellan. Ten překvapí na svou třídu nadprůměrnou světelností F4,5 a také velmi širokoúhlým záběrem. Fotoaparát také podporuje ovládání pomocí dálkového ovladače.
20.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  5 komentářů