www.digimanie.cz
>
>
>
>

26× ultrazoom Olympus SP-720UZ

26× ultrazoom Olympus SP-720UZ
, , aktualita
Olympus přichází s novým 26× ultrazoomem SP-720UZ. Tento fotoaparát je vybaven 14MPx CMOS snímačem, který nabídne natáčení Full HD videa, podporu HDR, 3D snímky i 3,0" LCD displej s vyšším rozlišením.
K oblíbeným
reklama
Třída ultrazoomů má nového bojovníka o přízeň fotografů. Je jím Olympus SP-720UZ a jak je u této značky poslední dobou zvykem, tento přístroj míří zejména k méně náročné klientele nevyžadující např. manuální nastavení expozice nebo RAW. To zde opravdu nenajdete, na druhou stranu jiné specifikace vypadají docela zajímavě. Srdcem přístroje je totiž 1/2,3" CMOS snímač s rozlišením 14 megapixelů, díky němuž je možno natáčet Full HD videosekvence v rozlišení 1920×1080 pixelů s progresivním záznamem. Jeho další výhodou je sekvenční snímání s rychlostí 7 fps při plném rozlišení (max. 8 snímků). V rozlišení 5 MPx pak nabídne dokonce rychlosti 12 fps a 30 fps (max. 44 snímků).

Objektiv skládající se ze 13 optických členů v 10 skupinách se může pochlubit 26× optickým zoomem. Najdete zde 4 asférické členy a 3 členy z ED skla. Ohniskový rozsah začíná na širokoúhlých 26 milimetrech a maximálním ohniskem je 676 mm. Světelnost F3,2 na nejširším ohnisku příliš nenadchne, podobně jako F5,6 na nejdelším. Obě patří spíše k průměrným hodnotám. Nechybí ani mechanická stabilizace obrazu realizovaná posunem CMOS čipu. Ostřit je možno od 30 cm na nejširším a 220 cm na nejdelším ohnisku. Supermakro režim zkrátí minimální vzdálenost na 5 cm.

Expozici má na starosti pouze automatika (uživatel může korigovat expozici od -2 EV do +2 EV). Časy mohou nabývat délky 1/1300 s až 1/2 s, v nočním režimu pak do 4 sekund. Citlivosti mají rozsah ISO 100 až ISO 3200. Potěší přítomnost hardwarového HDR. Zpracování obrazu má na starosti procesor TruePic III+. Nechybí magické filtry, automatika iAuto, AF Tracking, podpora 3D fotografií, detekce domácích mazlíčků a další drobnosti.

3,0" LCD displej má vyšší rozlišení 460.000 bodů (320×480 pixelů). Podporovány jsou SD, SDHC a SDXC karty (bez podpory UHS rozhraní), je možno používat Eye-Fi karty. Vnitřní paměť má kapacitu 59 MB. Napájení zajišťuje Li-Ion akumulátor LI-50B. K dispozici je i HDMI rozhraní. Rozměry přístroje jsou 107,4×72,6×73,2 mm, hmotnost je pak 405 gramů včetně baterie a paměťové karty. Cena byla stanovena na 6500 Kč s DPH.

Zdroj: www.olympus.cz
Nejnovější články
Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO
Pokud rádi fotíte makro, jistě jste se setkali se situací, kdy jste potřebovali být velmi blízko u země. Nové stativy Manfrotto Befree GT XPRO něco takového díky otočitelnému středovému sloupci nabídnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát M-E (typ 240). Novinka se má stát jakýmsi low-endovým modelem. I přesto bude mít nějaké funkce navíc a zvládne natáčet Full HD videosekvence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Včera, recenze, Milan Šurkala19 komentářů