Nejnovější komentáře
Re: Parada | od: jankamalova (5)  22.7.20192:25
oprava:
originál:
Tak všichni 10 bit samozřejmě nepotřebují, ale Slog v 9nit byl v mnohých situacích dost problémový,
opravená verze:
Tak všichni 10 bit samozřejmě nepotřebují, ale Slog v 8bit byl v mnohých situacích dost problémový,
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Parada | od: jankamalova (5)  22.7.20192:17
Vedeš jen bohapusté žvásty, to je fakt strašný.
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-
Ale jdi ty ajnštajne. Napsal jsem ti fakta. nemohu za to, že ti míra tvého intelektu neumožní reagovat jinak, než agresivně. Nicméně neměj strach, tím se do zdejší sebranky více než hodíš.

Tak když něco není jisté ​­(= nic o tom nevíš​­)
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-
Na rovnost těchto dvou konstatování jsi přišel sám nebo ti s tím někdo pomáhal ajnštajne?

tak o tom nic takhle zasvěceně netvrď, bože!
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-
Já toho moc netvrdil, tvrdíš tady převážně ty a dokazuješ to tím, že já tomu prý nerozumím. Jinak meleš pátý přes devátý, možná ti v tom horku utekly nějaký chromozomy, nevím.

- co znamená, nejzdatnějšímu GM bylo naměřeno 40? To jako 40 perceptuálních megapixelů dle metodiky DXO labs? A jako kolik asi čekáš, že naměřej na 42Mpix snímači!?
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-
Co by to asi mělo znamenat? Nechápeš význam toho sdělení, tak se douč česky. Znamená to jen to, co si zacitoval. Tedy, že jednomu jedinému objektivu naměřili 40, u dalších jsou to poměrně značné skoky dolů, takže i kdyby tenhle, kterýmu naměřili 40 vykreslil na větším senoru třeba 55, tak ty ostatní rozhodně nevykreslí, t už tak nějak vyplývá z logiky věci. je to hodně těžký na pochopení?

- co třeba Z7, ta má 47Mpix, to ty starý nikoní zoomy jako vykreslí? Máš vůbec ponětí, co je to ostrost objektivu?
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-
Nikony jsou na tom ještě výrazně hůře, ale proč to sem taháš? Jako myslíš, že tím zakryješ fakt, že ty tvoje bláboly není čím podložit? Psali jsme tu o Sony, o Nikonech si zkus podiskutovat tam, kde se o nich diskutuje.
I tohle je pro tebe těžký na pochopení?
Co je to ostrost objektivu ponětí mám, ale nechápu, proč se mě na to ptáš ty, který nechápe, co znamená jednoduchá , jasná a krátká věta.

MÁŠ VŮBEC PONĚTÍ, JAK MALEJ ROZDÍL JE MEZI 47 A 60 MPIX!?
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-
Asi 3,5 cd? Nebo ti nejde odečíst 60­-47?

1​­) jak nezajímá? Píšeš, že 60Mpix nic nevykreslí! Tak ti říkám, že stejně husté nebo hustší body má již dlouhou dobu většina snímačů v nejrozšířenějším APS​­-C segmentu! Takže to ty APS​­-C skla jako ukreslí!?
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-
Nepsal jsem že 60MPX nic nevykreslí. Proč řešíš, co vykreslí APSC skla? Já tu taky neřeším, co vykreslí například Jiří Kovanda. Téma bylo SONY A7R4 ..chápeš?

2​­) tvrdíš, že video z A7IV je dobrý tak na dovolenou. Uvědomuješ si vůbec, že před pár lety byla takováhle kvalita skoro nedosažitelná? Plácáš furt něco o profi, tak ti říkám, že na video tenhle foťák není primárně určenej! Kdyžtak už A7SII. BTW, ono je vůbec docela úsměvný jak všichni najednou potřebujou 10bitovej výstup, ale že maj z každýho formátu podvzorkovaný barvy prohnaný furierovkou ​­(plus samozřejmě bayera​­), to si nikdo nepřipustí...
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-
Jeee, tak to byl snad primer s tou dovolenou. Slušný video se dá natočit i na nějakým low­-endu, ale ja to psal v kontextu toho, že jde o fotak za 100k+ a že bych teda čekal podstatný změny tam, kde měli uživatelé problémy či jevili nespokojenost, což absence Slog10bit byla. Já vím, že není určenej primárně pro video, nikde jsem taky nepsal, že tomu tak je, tak nevidím důvod proč bys mi to měl psát stylem, jakobych to tvrdil.
Tak všichni 10 bit samozřejmě nepotřebují, ale Slog v 9nit byl v mnohých situacích dost problémový, při postprocesu se v některých případech objevovaly slité oblasti, rozpixelované oblasti ... jinak samozřejmě, že většina lidí po 10bit ­"volá­" asi se stejným přehledem a důvody jako jiní volají po nutnosti 4k či 100MPx atd ...
No co si kdo připustí je jedna věc, ale pokud je na výsledku vidět, že je něco špatně, jak jsem právě popsal, tak to je reálný problém.

3​­) UTFG!
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-
To je nějaký tvůj rodiný pozdrav? Nebo jen následek horka? jako odpověď na mou jednoduchou a slušně a jasně položenou otázku mi to moc nepřijde.

4​­) běž si trolit jinam..
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-
jako když si někdo dovolí rozporovat ty tvé výblitky, tak to je trolení jo?

Něco k věci teda máš nebo budeš pokračovat v těch skřecích?

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: ale no tak | od: blue.sun (245)  21.7.201921:57
Hádám, že to fotografka udělala schválně, aby na ten problém poukázala. A že jsou lidi bezohlední vůči ostatním, to je prostě fakt.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
ale no tak | od: FotoZemek (575)  21.7.201921:56
pokud si opravdu profík, tak se ti to nestane, prostě to neblikněš, cvakařko ­)­)­)­)­))
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: Pipky | od: RiMr (729)  21.7.201915:49
Jojo, mě jedna co mi před hypermarketem klasicky vletěla zleva do cesty vmetla do očí ­"pravidlo levé ruky­" :­) Ale ta aspoň věděla, že něco s nějakou rukou existuje. Ale jiná žena středního věku na mě jednou v Letňanech začala ječet ­(poté, cos jsem jen tak ta zastavil­), že má přece přednost, protože jede rovně... :­) Skautské heslo ­"Vždy připraven­" nikdy nebylo tak realizováno jako za volantem v Praze... :­)
Pak se divte po volbách... :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Iphone | od: danhar1 (37)  21.7.201915:46
jj iphone udajne foti lepe jak zrcadlovka tak ji chtela jen pomoct s focenim :­-D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: Pipky | od: JonSnih (241)  21.7.201915:28
Řekl bych, že do tý skupiny bude patřit i ta ženská, co na mě vystrčila ukazovák a požadovala, ať jí uhnu z cesty. Bohužel si jaksi nevšimla, že jede v protisměru. Silniční předpisy by přitom měla mít v malíku ­- a ne v ukazováčku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: Pipky | od: blue.sun (245)  21.7.201913:37
Taková složitá technika jako mobil je nad chápání podobných lidí. Nevysvětlíš jim, že to nemá smysl, návody nečtou...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
A | od: blue.sun (245)  21.7.201913:34
hned pod tím článek, jak Instagram zkouší schovávat počty ­"lajků­". Proč asi ta dívka dělala takovou fotku mobilem? Honem na web a co nejvíce palečků, komentářů a kdovíčeho...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Pipky | od: RiMr (729)  21.7.201913:33
Poměrně často točím vystoupení na ZUŠ a je to někdy peklo... nejlepší jsou pipiny co sedí v páté řadě ve zhasnutém sále a natáčí dětičky s mobilem se svítící diodou ­"blesku­"...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Je s podivem, proč místo nebohého zvířete, které bylo uvězněno po celý jeho život do vězení, nebyli utraceni všichni Ti, co trápí zvířata jen pro peníze a zábavu!!!
Ta dotyčná bezmozkovna by měla spíše posloužit jako potrava pro to nebohé zvíře, než aby se mu někdo mstil, za lidskou debilitu!
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zaujimalo by ma... | od: smARTin (170)  21.7.201911:01
...preco je Canon uspesnejsi. Tipujem, ze podobe ako Sony ja viac otvorenejsi k teretim stranam, ale zaroven maju sami dostatocne kvalitne skla. Nikon velmi k tretim stranam velmi otvoreny nieje ­(najma­) co sa tyka skiel, ale aj ohladne ineho prislusenstva. No Canon ma zase velmi biedne mirorrlessy. Nikedy mam pocit, ze nakup Canonu, je skor vecou urcitej prestize, podobne ako ked ludia kupu iphony, ale zase Nikon s prislusenstvom mi prie drahsi, tak neviem, len taka uvaha.
Nikon si zase fragmentoval svoj trh novym bajonetom. Doplaca na nedostatok skiel Z a najma u Tamronu na svoju neotvorenost.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Re: Parada | od: zorg (59)  21.7.201910:46
Vedeš jen bohapusté žvásty, to je fakt strašný. Tak když něco není jisté ­(= nic o tom nevíš­), tak o tom nic takhle zasvěceně netvrď, bože!

- co znamená, nejzdatnějšímu GM bylo naměřeno 40? To jako 40 perceptuálních megapixelů dle metodiky DXO labs? A jako kolik asi čekáš, že naměřej na 42Mpix snímači!?

- co třeba Z7, ta má 47Mpix, to ty starý nikoní zoomy jako vykreslí? Máš vůbec ponětí, co je to ostrost objektivu?

MÁŠ VŮBEC PONĚTÍ, JAK MALEJ ROZDÍL JE MEZI 47 A 60 MPIX!?

1­) jak nezajímá? Píšeš, že 60Mpix nic nevykreslí! Tak ti říkám, že stejně husté nebo hustší body má již dlouhou dobu většina snímačů v nejrozšířenějším APS­-C segmentu! Takže to ty APS­-C skla jako ukreslí!?

2­) tvrdíš, že video z A7IV je dobrý tak na dovolenou. Uvědomuješ si vůbec, že před pár lety byla takováhle kvalita skoro nedosažitelná? Plácáš furt něco o profi, tak ti říkám, že na video tenhle foťák není primárně určenej! Kdyžtak už A7SII. BTW, ono je vůbec docela úsměvný jak všichni najednou potřebujou 10bitovej výstup, ale že maj z každýho formátu podvzorkovaný barvy prohnaný furierovkou ­(plus samozřejmě bayera­), to si nikdo nepřipustí...

3­) UTFG!

4­) běž si trolit jinam...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Parada | od: jankamalova (5)  20.7.201912:19
Dost mě těší, že i ostatní vidí, že jsem bůh a tak mne i oslovují, Díky.
Můj předchozí příspěvek jasně popisuje, co není jisté.
Podklady k tomu jistě jsou. Stačí kouknout, kolik jsou schopny vykreslit Sony objektivy.
V tomto ohledu nejzdatnějšímu GM bylo naměřeno 40, jaký pak teda má význam narůst z 40+ na 60+? Asi dost pramalý.­(A kde myslíš, že jsou teda zoomy, které jsou používány většinově?­) Což ostatně ukazují i testy a samply na netu. Jinak z praxe vyplývá, že reálné využití je opravdu malinkaté. Spousta z těch, co mají snímače s velkým rozlišením stejně fotí do toho menšího, protože to prostě většině naprosto stačí + nemají skla na využití většího rozlišení + nemají pro to využití.
A taky až 2GB soubory u těch 12­-shot složenin taky není něco, po čem by moc lidí toužilo. SONY prostě chtělo ukázat, jak dobře na tom technologicky je a co umí vyrobit. Oni přeci dobře vědí, že kdyby tu ergonomii změnili pořádně do dimenzí Canon­/Nikon, prodejně by to byl rozhodně zajímavý počin, jenže to by vzali kšefty Nikonu, který od nich bere senzory.

1­-pixelová hustota mě moc v tomto ohledu nezajímá, to je parametr snímače, pokud nemám objektiv, který ten snímač dokáže využít, je mi sebelepší snímač na houby.
2­-nikde v mém příspěvku nelze nalézt tvrzení, že by A7Rx měl být prioritně pro video. Pro profi využití si produkce pořizují ledasco, vlastní RED má poměrově­/procentuálně v dnešní době málokdo. SONY se ale dost diskvalifikuje absence Slogu pro 10bit, což je myslím docela škoda, protože právě kvůli tomu dost lidí­/produkcí­/tvůrců SONY na video nepoužívá nebo používá, ale omezeně..
3­-MSRP znamená co?
4­-­"k focení tvl­" znamená co?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Re: Parada | od: zorg (59)  20.7.20199:38
Panebože, to jsou zase chytré řeči ­- co není jisté? Máte pro taková silná slova nějaký podklad? Protože:
1­) pixelová hustota odpovídá o trochu zvětšenému 24 Mpix APScčku, které je tu s náma skoro deset let, a např. je ­(výrazně­) menší, než na profesionální bezzrcadlovce od Olympusu E­-M1 ­(Mk.II­)
2­) R řada není primárně určená na video ani nikdy nebyla, ale i tak je kvalita velmi slušná ­(profesionál stejně bude snímat REDem apod.­) a pár let zpátky špičková. Dovolenou si natáčejte mobilem.
3­) MSRP stejné jako předešlý model
4­) k focení, tvl...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: A ty barvy ... | od: jankamalova (5)  20.7.20191:37
Z kterých drahých zrcadlovek? Čím by tuhle fotku konkrétně předčily? Základní nastavení u drahé zrcaadlovky je co? A dobrým světlem v uvozovkách myslíš přesně co?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Moc přemýšlíš a čteš. Lidi takhle nefungují.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Radši stabilní optickou kvalitu, než trochu světelnosti navíc, Nikon 16­-80 má na 35 mm f­/3.3, to už je opravdu malé nic od finální 4. Fuji 18­-55 je 2.8­-4 a ta 2.8 v podstatě ­(až na výjimečné situace kdy není úniku­) k ničemu není. Jsem zvědavý, podle prvních samplů překvapivě odděluje objekty a ostrost přinejmenším uprostřed je vynikající na to, že to není ­"red badge­" zoom­".
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Za cenu 20k bych už očekával lepší světelnost, třeba jako má Nikon 16­-80mm f­/2.8­-4. Ale i tak je to pokrok oproti 18­-55mm f3.5­-f5.6 nebo 18­-135mm f3.5­-f5.6. :­-­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: Rozlišení | od: zorg (59)  19.7.201912:55
Samsung S108 DiffractionMatic :­-D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)