Nejnovější komentáře
Neprotiřečím. Je rozdíl mezi ponechat ­(a vylepšovat­) a ­(po letech­) obnovit. Když by už nyní tedy muselo dojít k tomu druhému, raději bych se snažil vydat se jinudy.

No, nelze z prvotního dramatického poklesu automaticky vyvozovat, že to bude klesat stále, na všech úrovních prodejů. To přeci vůbec není jisté. Přeci není jisté, že zavedení nějakého výrobku ­"B­" automaticky zcela vytěsní výrobek ­"A­", bude­-li nabízen. Výrobek ­"B­" může obsadit část trhu ­(dramatický pokles výrobku ­"A­"), ale další lidé už výrobek ­"B­" chtít nebudou a tak se čísla prodejů výrobku ­"A­" ustálí. Naopak diverzifikujeme­-li výrobek ­"A­" na výrobek A1, A2, A3, A4 atd. a škrtneme­-li např. A3 až AX a ponecháme jen A1 a A2, logicky dojde ke snížení prodejnosti výrobku ­"A­".

Ano, je to problém. Preference konkrétní značky zákazníkem může mít velký význam.

No, ne, v roce 2013 a zejména pak v roce 2014 se začala nabídka dramaticky měnit, žádný rok 2015 nebo 2016. V roce 2014 už bylo např. jasné, že už skončí vývoj profi kompaktů s malým snímačem, nahradily je profi kompakty s větším snímačem, což by bylo možná OK, jenomže za jakou cenu? Ta cena byla typicky dvojnásobná, někdy i několikanásobná. Dále zmizela spousta ­"mýdlových krabiček­". Jasně, byly doprodeje, otázka ovšem zní, jestli byly tak dobře zásobeny regály celosvětově jako třeba u nás. Zkrátka výrobci to už v katalogu neměli, to je podstatné.

1, 2­) No nevím, to je zas takový ten tvůj princip naprosté nekritičnosti. Co když třeba někdo preferoval nějakou konkrétní značku, třídu foťáku a pak tam jen našel: Dotykový displej? Neblázni! Rychlé sériové snímání? Cha cha cha! Atd. Prostě jim byl zákazník do určité míry ukradenej. Chyba!

3­) No, za největší problém u GXR považuji fakt, že nabídka jednotlivých modulů vůbec nemotivovala k nákupu všech modulů. Takže si myslím, že si většina lidí koupila 1, 2 moduly, jakoby si kupovala samostatné foťáky. Pak celá nabídka byla výstupem dost za konkurencí, moduly s malými snímači ­(a zoom objektivem­) jsem pak považoval za spíše nepovedené.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: No toto... | od: blue.sun (748)  2.3.202120:07
Zastřel se, demente.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: No toto... | od: blue.sun (748)  2.3.202120:07
Mně je úplně jedno, co si o mně ostatní myslí. Poslužte si, zablokujte mě. Vaše smůla, ne moje.
A mimochodem, když vyhrožujete banem mně, a jejich chování přecházíte, asi o další pobyt na tomhle serveru ani nestojím, takže s chutí do toho, budiž vám přáno.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: objektiv | od: blue.sun (748)  2.3.202120:06
Můžu to vědět stejně dobře jako ty, stačí nebýt debil a prostě číst. Sledovat statistiky, výroční zprávy, rozumět technice. Ty neděláš ani jedno, a podle toho vypadají tvé příspěvky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: objektiv | od: blue.sun (748)  2.3.202120:04
Sni dál. Bohužel pro tebe takhle to opravdu nefunguje. Vždycky je to za cenu velké ztráty obrazové kvality, a je úplně jedno, jaké další prvky do toho vstoupí. Pokud je na zdroji dat chyba, bude na výstupu taky chyba. Možná ne v daném místě, ale projeví se jinde.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: No toto... | od: Milan Šurkala (5864)  2.3.202118:42
To opravdu nedokážete diskutovat jako slušní lidé? Navzájem druhému vytýkáte, co sami děláte. Nechte už toho a nechovejte se jako rozmazlené děti, které umí akorát tak ­"on si začal­".
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: hmmm | od: mlsný amatér (579)  2.3.202118:31
Jsi prostě jen namyšlený pologramotný blb a tím také zůstaneš. Já si počkám, až si to budu moci vyzkoušet, protože jsou jen dvě možnosti: 1­/ buď to bude lepší, než to, co mám a co mi bude ještě dlouho bohatě stačit a pak do toho půjdu, nebo 2­/ to lepší nebude a pak si nechám to, co mám, bez ohledu na to, jak dlouhé to má fousy. Mne totiž nezajímá nějaký nablblý trend, ale pouze a jedině kvalita výstupu. A foťák nejsou fusekle, abych jej měnil jen proto, že někdo vyrobil nějaký jiný.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: objektiv | od: Milan Šurkala (5864)  2.3.202118:31
Periskop není dobrým řešením. Ten čip má sám o sobě výšku 9 mm jen své světlocitlivé plochy, se všemi věcmi okolo čipu jste tak na 12mm+, když ho postavíte ­(otočíte o 90°­) pro periskopický objektiv. Přidejte k tomu displej z jedné strany, kryt z druhé strany a bude to také pěkně tlustá věcička.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Pen | od: mlsný amatér (579)  2.3.202118:25
Mne zajímá v první řadě, jak to fotí. Design těla je až to poslední. Co s ,,krásným­" foťákem, ze kterého lezou patlaniny.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: 200 Kč | od: mlsný amatér (579)  2.3.202118:22
A užitná hodnota mizivá.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: hmm 1200kc | od: mlsný amatér (579)  2.3.202118:22
Já také, ale při tom, kolik dnes stojí filmy, jaké jsou možnosti jejich zpracování a jaká je kvalita výstupů z těchto hraček...
U Škodů měli v bazaru SF Mamiyu 6x6 za devět litrů, což je za přístroj tohoto typu cena sice lákavá, ale když si uvědomím, kolik stojí film, jaké jsou možnosti jeho zpracování a co potom s 6x6 negativem, tak děkuji, nechci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Re: zmysel? | od: mlsný amatér (579)  2.3.202118:17
Je to jako s tiskárnami. Pořídíš levně a na náplních pak proděláš kalhoty. A fotky budeš stejně muset nechat spáchat ve fotolabu, pokud nevlastníš kvalitní kinofilmový skener.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Re: No toto... | od: Milan Šurkala (5864)  2.3.202118:16
Jak říkám, těmito výpady škodíte jen sám sobě. Takové chování ­"on si začal­" je pěkně dětinské a shazujete jen sám sebe. Cožpak to nevidíte, co sám ze sebe děláte? Není to nic pěkného. Snažíte se udělat z ostatních hlupáky, ale daří se Vám to jen udělat jen z jedné osoby. Ze sebe samého. Tohle je chování a argumentace jako u 5letého rozmazleného dítěte. Nechte už toho a chovejte se jako dospělý člověk. Také můžete dostat ban a už nenapíšete ani nic slušného.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: No toto... | od: mlsný amatér (579)  2.3.202118:14
Nula je mnohem víc, než minus nekonečno. A ubožák, jako ty, mne nemůže urazit i kdyby se po... do výšky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Re: objektiv | od: mlsný amatér (579)  2.3.202118:12
To by mne zajímalo, jak zrovna ty můžeš vědět, o co majitelé fotomobilů stojí. A periskop ti nic neříká?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Re: objektiv | od: mlsný amatér (579)  2.3.202118:10
A proč ne? nebo snad víš, z jakého materiálu a jakou technologií bude vyroben? A jaký FW k němu bude přiřazen? uvědom si, že nejde, ­(a nikdy nešlo­) o snímač, jako takový, ale o HW a SW systém, do něhož vstupuje optikou upravené světlo a z něhož vychází hromada jedniček a nul. Takže nejde o solitér, ale o konverzní řetězec. V Adobe Audition existuje funkce, která umí dokonale odstranit, bez újmy na kvalitě nahrávky, šum z jakéhokoli analogového nosiče a to i z tak archaických medií, jako jsou skleněné desky 78 ot­/min. Takže stejným, nebo podobným způsobem lze odstranit i šum ze snímače.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Re: No toto... | od: mlsný amatér (579)  2.3.202118:05
Jedince, jako je Bluesun stačí ignorovat a jejich výšplechty přecházet mlčením, chvíli bude ještě prudit, než mu dojde, že nikoho nezajímá a pak zaleze sám. Ale k věci: Šum je u polovodičů dán materiálem, ze kterého jsou vyrobeny a proudem, který přes ně prochází. Takže např. družicové přijimače zpracovávají bez problémů a s dostatečným odstupem i signály, jejichž intenzita je na hranici měřitelnosti. ­(A není to tak dlouho, kdy k přijimači musel být aspoň dvoumetrový lavór, aby se vůbec něco chytilo­). Takže prostor pro zmenšování šumu tu je a když se k tomu přidá i vylepšená konstrukce A­/D převodníků a kvalitní dostatečně rychlé procesory s kvalitním FW, zjistíme najednou, že i ten 50 Mpx MFT snímač šumí mnohem méně, než jeho 16 Mpx dávný předchůdce. A o tom to je. Jen dogmatik, nebo hlupák ignoruje vývoj techniky a stále mele svou. Výrobci znají svoje možnosti a když se rozhodnou takto ,,husté­" snímače vyrábět a dávat na trh, tak vědí, jak ten ,,veledůležitý­" šum eliminovat. Opačný postup by totiž byl ekonomická sebevražda.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Re: No toto... | od: blue.sun (748)  2.3.202118:02
Tvůj názor má naprosto nulový vliv, špíno.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: No toto... | od: blue.sun (748)  2.3.202118:01
Ano, nechceš rozkazovat, ale píšeš to jednoznačně rozkazovačným způsobem. Tak skoč z mostu... třeba do Labe. A odplav se do Hamburku.
Jak říkám ­- jděte vy sami příkladem, a nebudu mít důvod. Když se do mě budeš ty nebo amatér navážet, vrátím vám to se vší parádou.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: No toto... | od: mlsný amatér (579)  2.3.202117:55
Práskat na blba, jako jsi ty, je zbytečné, znemožníš se sám. Je jen otázka, kdy ti dojde, že tu jsi leda pro srandu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(2)