www.digimanie.cz
>
>
>

ACD System uvádí ACDSee Pro 5 a ACDSee 14

ACD System uvádí ACDSee Pro 5 a ACDSee 14
, , aktualita
Kdysi velmi populární prohlížeč fotografií je nyní už ve 14. verzi a profesionální varianta pak již dostal číslovku pět. Program dostal nové možnosti editace snímků s přidanými efekty, práci s geotaggingem nebo metadaty JPEG souborů.
K oblíbeným
reklama
Software ACDSee byl svého času velmi populární, neboť šlo o velmi rychlý prohlížeč, který byl s jistými omezeními víceméně zdarma. Postupně na sebe začal nabalovat další funkčnost a stal se plně placeným. Nové verze je sice nutno stále platit, ale ACD System hlásá, že přináší komplexní balíky za mnohem nižší ceny než konkurence. Chce konkurovat řešením jako Adobe Photoshop, Bridge a Lightroom.

ACDSee Pro 5 je určen pro profesionály a zajišťuje jak úpravu fotografií, tak jejich správu včetně podpory RAW snímků. Novinkou jsou efekty Dodge and Burn pro lokální prosvětlení nebo naopak ztmavení snímků, Split Toning pro úpravu saturace určitých barev ve stínech a světlech. Vylepšeno bylo i ostření snímků, kdy lze vybrat, jak moc se mají doostřovat detaily a jak moc textury. To má zaručit zaostřování jen těch linií, kde to má smysl a nezvyšovat zbytečně šum na hladkých plochách. V neposlední řadě je možno smazat metadata snímků a chránit tak informace o fotografii.

ACDSee 14 přidává podporu geotaggingu (přidávání GPS souřadnic), zlepšuje také práci s metadaty a umožňuje upload dat pomocí Sync to Web. Pro obě verze tu jsou nové efekty jako vzhled polaroidových snímků, lomografická fotografie a další. Dále byly přidány některé kreslící pomůcky jako šipky, kolečka, čáry a mnoho dalších vylepšení. ACD Systems vyzdvihují také práci se soubory, která nevyužívá tradičních knihoven, do kterých je nutno snímky importovat, ale pracuje s fotografiemi přímo. Zda to považujete za výhodu nebo nevýhodu, to už je na vás. Stránka ACDSeeOnline.com pro sdílení fotografií je nyní zdarma. ACDSee 14 bude stát $79,99, ACDSee Pro 5 pak $239,99.

Zdroj: www.dpreview.com, www.photographyblog.com
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2019 Doporučené fotoaparáty: červenec 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky
Dnes má skoro každý smartphone a používá jej k záznamu spousty situací. V poslední době to jsou často i svatby. Svatební fotografce Hannah Stanley se to ale nelíbí, občas jí náruživí fotografové kazí fotky.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích
Instagram se snaží bojovat s negativními stránkami používání sociálních sítí. Zkouší nyní už v sedmi zemích na svých uživatelích odstranění počtu lajků u příspěvků. Tato čísla bude moct vidět každý jen u svých vlastních fotografií. 
20.7.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR
Středoformátový systém Fujifilm GFX dostává do nabídky další nový objektiv. Je jím GF 50mm F3.5 R LM WR a má jít o zatím nejkompaktnější objektiv pro tento systém. Jeho hmotnost činí jen 335 gramů.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala