www.digimanie.cz
>
>
>

ACD System uvádí ACDSee Pro 5 a ACDSee 14

ACD System uvádí ACDSee Pro 5 a ACDSee 14
, , aktualita
Kdysi velmi populární prohlížeč fotografií je nyní už ve 14. verzi a profesionální varianta pak již dostal číslovku pět. Program dostal nové možnosti editace snímků s přidanými efekty, práci s geotaggingem nebo metadaty JPEG souborů.
K oblíbeným
reklama
Software ACDSee byl svého času velmi populární, neboť šlo o velmi rychlý prohlížeč, který byl s jistými omezeními víceméně zdarma. Postupně na sebe začal nabalovat další funkčnost a stal se plně placeným. Nové verze je sice nutno stále platit, ale ACD System hlásá, že přináší komplexní balíky za mnohem nižší ceny než konkurence. Chce konkurovat řešením jako Adobe Photoshop, Bridge a Lightroom.

ACDSee Pro 5 je určen pro profesionály a zajišťuje jak úpravu fotografií, tak jejich správu včetně podpory RAW snímků. Novinkou jsou efekty Dodge and Burn pro lokální prosvětlení nebo naopak ztmavení snímků, Split Toning pro úpravu saturace určitých barev ve stínech a světlech. Vylepšeno bylo i ostření snímků, kdy lze vybrat, jak moc se mají doostřovat detaily a jak moc textury. To má zaručit zaostřování jen těch linií, kde to má smysl a nezvyšovat zbytečně šum na hladkých plochách. V neposlední řadě je možno smazat metadata snímků a chránit tak informace o fotografii.

ACDSee 14 přidává podporu geotaggingu (přidávání GPS souřadnic), zlepšuje také práci s metadaty a umožňuje upload dat pomocí Sync to Web. Pro obě verze tu jsou nové efekty jako vzhled polaroidových snímků, lomografická fotografie a další. Dále byly přidány některé kreslící pomůcky jako šipky, kolečka, čáry a mnoho dalších vylepšení. ACD Systems vyzdvihují také práci se soubory, která nevyužívá tradičních knihoven, do kterých je nutno snímky importovat, ale pracuje s fotografiemi přímo. Zda to považujete za výhodu nebo nevýhodu, to už je na vás. Stránka ACDSeeOnline.com pro sdílení fotografií je nyní zdarma. ACDSee 14 bude stát $79,99, ACDSee Pro 5 pak $239,99.

Zdroj: www.dpreview.com, www.photographyblog.com
reklama
Nejnovější články
Fujifilm představil titanový X-Pro3 se skrytým displejem Fujifilm představil titanový X-Pro3 se skrytým displejem
Po téměř 4 letech byl představen nový zástupce řady X-Pro od Fujifilmu, model X-Pro3. Ten dostává 26MPx APS-C snímač a titanové tělo, schovává hlavní displej a naopak vylepšuje funkce hybridního hledáčku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon EF 50mm f/1.4 USM Canon EF 50mm f/1.4 USM
Dnes se podíváme na objektiv, který má za sebou už nějaký ten pátek. Jde o světelné sklo Canon EF 50mm f/1.4 USM určený pro full frame zrcadlovky společnosti Canon. Jak si bude vést dnes, v roce 2019?
Včera, recenze, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků
Někdy za podivuhodnou fotografií nestojí úpravy ve Photoshopu, ale chytré triky použité přímo na scéně při vytváření takového snímku. O tom se na svém instagramovém účtu snaží své sledující přesvědčit i fotograf z Barcelony.
22.10.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5 Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5
Společnost Irix přichází s novinkou do svého pomalu se rozšiřujícího portfolia objektivů pro natáčení videa. Tentokrát je tu zbrusu nový Cine 45mm T1.5 s minimálním focus breathingem i zkreslením obrazu.
22.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT
Venus Optics přichází s novým pevným objektivem pro systém Micro Four Thirds. Jde o model Laowa 17mm F/1.8 MFT a má být světelným lehce širokoúhlým objektivem. Navíc potěší velmi kompaktní stavbou.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala