Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

ACD System uvádí ACDSee Pro 5 a ACDSee 14

, , aktualita
ACD System uvádí ACDSee Pro 5 a ACDSee 14
Kdysi velmi populární prohlížeč fotografií je nyní už ve 14. verzi a profesionální varianta pak již dostal číslovku pět. Program dostal nové možnosti editace snímků s přidanými efekty, práci s geotaggingem nebo metadaty JPEG souborů.
ACD System uvádí ACDSee Pro 5 a ACDSee 14
Software ACDSee byl svého času velmi populární, neboť šlo o velmi rychlý prohlížeč, který byl s jistými omezeními víceméně zdarma. Postupně na sebe začal nabalovat další funkčnost a stal se plně placeným. Nové verze je sice nutno stále platit, ale ACD System hlásá, že přináší komplexní balíky za mnohem nižší ceny než konkurence. Chce konkurovat řešením jako Adobe Photoshop, Bridge a Lightroom.

ACDSee Pro 5 je určen pro profesionály a zajišťuje jak úpravu fotografií, tak jejich správu včetně podpory RAW snímků. Novinkou jsou efekty Dodge and Burn pro lokální prosvětlení nebo naopak ztmavení snímků, Split Toning pro úpravu saturace určitých barev ve stínech a světlech. Vylepšeno bylo i ostření snímků, kdy lze vybrat, jak moc se mají doostřovat detaily a jak moc textury. To má zaručit zaostřování jen těch linií, kde to má smysl a nezvyšovat zbytečně šum na hladkých plochách. V neposlední řadě je možno smazat metadata snímků a chránit tak informace o fotografii.

ACDSee 14 přidává podporu geotaggingu (přidávání GPS souřadnic), zlepšuje také práci s metadaty a umožňuje upload dat pomocí Sync to Web. Pro obě verze tu jsou nové efekty jako vzhled polaroidových snímků, lomografická fotografie a další. Dále byly přidány některé kreslící pomůcky jako šipky, kolečka, čáry a mnoho dalších vylepšení. ACD Systems vyzdvihují také práci se soubory, která nevyužívá tradičních knihoven, do kterých je nutno snímky importovat, ale pracuje s fotografiemi přímo. Zda to považujete za výhodu nebo nevýhodu, to už je na vás. Stránka ACDSeeOnline.com pro sdílení fotografií je nyní zdarma. ACDSee 14 bude stát $79,99, ACDSee Pro 5 pak $239,99.

Zdroj: www.dpreview.com, www.photographyblog.com