www.digimanie.cz
>
>
>

ACD System uvádí ACDSee Pro 5 a ACDSee 14

ACD System uvádí ACDSee Pro 5 a ACDSee 14
, , aktualita
Kdysi velmi populární prohlížeč fotografií je nyní už ve 14. verzi a profesionální varianta pak již dostal číslovku pět. Program dostal nové možnosti editace snímků s přidanými efekty, práci s geotaggingem nebo metadaty JPEG souborů.
K oblíbeným
reklama
Software ACDSee byl svého času velmi populární, neboť šlo o velmi rychlý prohlížeč, který byl s jistými omezeními víceméně zdarma. Postupně na sebe začal nabalovat další funkčnost a stal se plně placeným. Nové verze je sice nutno stále platit, ale ACD System hlásá, že přináší komplexní balíky za mnohem nižší ceny než konkurence. Chce konkurovat řešením jako Adobe Photoshop, Bridge a Lightroom.

ACDSee Pro 5 je určen pro profesionály a zajišťuje jak úpravu fotografií, tak jejich správu včetně podpory RAW snímků. Novinkou jsou efekty Dodge and Burn pro lokální prosvětlení nebo naopak ztmavení snímků, Split Toning pro úpravu saturace určitých barev ve stínech a světlech. Vylepšeno bylo i ostření snímků, kdy lze vybrat, jak moc se mají doostřovat detaily a jak moc textury. To má zaručit zaostřování jen těch linií, kde to má smysl a nezvyšovat zbytečně šum na hladkých plochách. V neposlední řadě je možno smazat metadata snímků a chránit tak informace o fotografii.

ACDSee 14 přidává podporu geotaggingu (přidávání GPS souřadnic), zlepšuje také práci s metadaty a umožňuje upload dat pomocí Sync to Web. Pro obě verze tu jsou nové efekty jako vzhled polaroidových snímků, lomografická fotografie a další. Dále byly přidány některé kreslící pomůcky jako šipky, kolečka, čáry a mnoho dalších vylepšení. ACD Systems vyzdvihují také práci se soubory, která nevyužívá tradičních knihoven, do kterých je nutno snímky importovat, ale pracuje s fotografiemi přímo. Zda to považujete za výhodu nebo nevýhodu, to už je na vás. Stránka ACDSeeOnline.com pro sdílení fotografií je nyní zdarma. ACDSee 14 bude stát $79,99, ACDSee Pro 5 pak $239,99.

Zdroj: www.dpreview.com, www.photographyblog.com
Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala