www.digimanie.cz
>
>
>

ACD System uvádí ACDSee Pro 5 a ACDSee 14

ACD System uvádí ACDSee Pro 5 a ACDSee 14
, , aktualita
Kdysi velmi populární prohlížeč fotografií je nyní už ve 14. verzi a profesionální varianta pak již dostal číslovku pět. Program dostal nové možnosti editace snímků s přidanými efekty, práci s geotaggingem nebo metadaty JPEG souborů.
K oblíbeným
reklama
Software ACDSee byl svého času velmi populární, neboť šlo o velmi rychlý prohlížeč, který byl s jistými omezeními víceméně zdarma. Postupně na sebe začal nabalovat další funkčnost a stal se plně placeným. Nové verze je sice nutno stále platit, ale ACD System hlásá, že přináší komplexní balíky za mnohem nižší ceny než konkurence. Chce konkurovat řešením jako Adobe Photoshop, Bridge a Lightroom.

ACDSee Pro 5 je určen pro profesionály a zajišťuje jak úpravu fotografií, tak jejich správu včetně podpory RAW snímků. Novinkou jsou efekty Dodge and Burn pro lokální prosvětlení nebo naopak ztmavení snímků, Split Toning pro úpravu saturace určitých barev ve stínech a světlech. Vylepšeno bylo i ostření snímků, kdy lze vybrat, jak moc se mají doostřovat detaily a jak moc textury. To má zaručit zaostřování jen těch linií, kde to má smysl a nezvyšovat zbytečně šum na hladkých plochách. V neposlední řadě je možno smazat metadata snímků a chránit tak informace o fotografii.

ACDSee 14 přidává podporu geotaggingu (přidávání GPS souřadnic), zlepšuje také práci s metadaty a umožňuje upload dat pomocí Sync to Web. Pro obě verze tu jsou nové efekty jako vzhled polaroidových snímků, lomografická fotografie a další. Dále byly přidány některé kreslící pomůcky jako šipky, kolečka, čáry a mnoho dalších vylepšení. ACD Systems vyzdvihují také práci se soubory, která nevyužívá tradičních knihoven, do kterých je nutno snímky importovat, ale pracuje s fotografiemi přímo. Zda to považujete za výhodu nebo nevýhodu, to už je na vás. Stránka ACDSeeOnline.com pro sdílení fotografií je nyní zdarma. ACDSee 14 bude stát $79,99, ACDSee Pro 5 pak $239,99.

Zdroj: www.dpreview.com, www.photographyblog.com
reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře