www.digimanie.cz
>
>
>

ACD Systems uvádí ACDSee 16

ACD Systems uvádí ACDSee 16
, , aktualita
Společnost ACD Systems uvedla další verzi svého programu ACDSee, tentokrát verzi s pořadovým číslem 16. Ta přináší např. snazší upload na Facebook, reverzní vkládání GPS souřadnic a mnoho dalšího.
K oblíbeným
reklama
Společnost ACD Systems uvedla na trh již 16. verzi fotografického programu ACDSee 16. Novinka obsahuje Facebook uploader, který umožňuje snazší nahrávání snímků na Facebook, vytváření alb i nastavování přístupových práv. Dále je tu reverzní vkládání GPS souřadnic, kdy kliknete na lokaci na mapě a ta se zpětně přidá do ITPC tagu u fotografie. Info paleta zobrazuje všechny důležité informace o snímku hned vedle něj, jde např. o vyvážení bílé, ISO citlivost, expoziční režim nebo blesk.

Dále je tu funkce gradientu, která umožňuje selektivní vytváření přechodů a opravu např. přepálených oblastí. K dispozici je nově filtr navozující dojem výraznějšího a jemnějšího bokehu, dále je tu i tilt-shift efekt. Samozřejmostí je možnost organizace snímků, podpora hierarchického klíčování, snadné hledání snímků, možnost korekce snímků pomocí technologie LCE (Lighting and Contrast Enhancement). Součástí účtu u ACDSee Online je 10 GB cloudového úložiště s případnou možností neomezeného obsahu za $39,99 ročně. ACDSee 16 stojí $69,99, nyní je ale za zaváděcí cenu $49,99. Upgrade ze starších verzí vás pak vyjde na $29,99. Více informací včetně 15denní trial verze najdete na www.acdsee.com.

Zdroj: ACD Systems
Nejnovější články
Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů

Nové objektivy Canon řady RF pro full frame CSC fotoaparáty mají navíc jeden prstenec zvaný Control Ring. Ten umožňuje např. změnu ISO citlivosti nebo jiných parametrů. Za příplatek vás Canon zbaví aretovaných poloh, což se hodí např. pro video.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
25.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře