Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Adata uvedla paměťovou kartu SD Express, zvládne až 800 MB/s

, , aktualita
Adata uvedla paměťovou kartu SD Express, zvládne až 800 MB/s
Společnost Adata představila svou první paměťovou kartu formátu SD Express. Ta ve tvaru standardní karty SD přináší nové uspořádání konektorů a mnohem vyšší přenosové rychlosti. Konkrétně jde až o 800 MB/s.
Adata uvedla paměťovou kartu SD Express, zvládne až 800 MB/s
Ačkoli se nám před pár lety docela pěkně ustálily paměťové karty na formátech SD a Compact Flash, nyní se to zase začíná trochu měnit a objevuje se sice formáty na ně navazující, ale v mnoha různých verzích. Po CFast a XQD to konečně vypadá, že se v profesionální sféře ustálí CF Express (ve velikosti Type B a u Sony také Type A). Ve třídě menších a levnějších karet stále kraluje formát SD, jehož verzi SDXC má nahradit SD Express (SD 7.0). Ten ale v podstatě dost konkuruje právě CF Express Type A (a zatím se dá jen hádat, který z nich se uchytí). Společnost Adata představila první takovou kartu Premier Extreme.
 
Adata Premier Extreme SD Express 512GB
 
Může mít kapacitu 256 GB nebo 512 GB a slibuje rychlost sekvenčního čtení až 800 MB/s. U zápisu pak jde o stále velmi pěkných 700 MB/s. Splňuje také standardy Class 10, Video Class 30 a UHS-I U3. Ačkoli je tak rychlejší než UHS-II, není s tímto standardem kompatibilní. Pokud ji tedy využijete v zařízení, které SD Express podporuje (takové zatím neexistuje), pak byste se měli dočkat výše zmíněných rychlostí. V zařízeních s podporou UHS-II nicméně poběží maximálně jako UHS-I, tedy okolo 104 MB/s.