Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Adobe Camera Raw 8.7 a DNG Converter 8.7 Release Candidate

4.10.2014, Milan Šurkala, aktualita
Nová verze RAW konvertorů Adobe Camera Raw a DNG Converter se už připravuje a nyní si můžete stáhnout jejich Release Candidate verze. Ty představují veřejný test, přináší několik úprav a podporu nových fotoaparátů a objektivů.
Společnost Adobe už tradičně připravila Release Candidate verze svých RAW konvertorů. Uvedla tak Camera Raw 8.7 RC a DNG Converter 8.7 RC. Přináší podporu nových fotoaparátů i objektivů, opraveny byly i některé chybičky a přidána nová funkčnost. Pokud jde o nově podporované fotoaparáty, najdete tu podporu pro Casio EX-100PRO, Fujifilm X30, Leaf Credo 50, Leica V-Lux (typ 114), Nikon D750, Panasonic Lumix GM1S, Sony A5100 (ILCE-5100) a Sony ILCE-QX1.


Logo Adobe


Dále byla přidána podpora dalších 16 objektivů, jejichž seznam najdete na stránkách Adobe. V Camera Raw ve Photoshopu CC je nově podporováno HiDPI až do hodnoty 200 %. Přesto jsou známy chyby, na kterých se ještě bude pracovat. Občas se Camera Raw nevykreslí v požadovaném DPI a je nutný reset Photoshopu, dochází k blikání obrazu při některých úpravách a HiDPI není podporováno, pokud je Camera Raw spuštěn přes Bridge CC. Adobe také vylepšil rychlost programů na procesorech s AVX a AVX2 instrukcemi. Těmi jsou Intel Sandy Bridge (2011), AMD Bulldozer (2011) a novější.

Camera Raw 8.7 RC je k dispozici pro Photoshop CC jak ve verzi pro Windows, tak i Mac, stejně tak bude k dispozici i pro starší Photoshop CS6, rovněž ve verzi pro Windows i Mac. Na stejné adrese si můžete stáhnout i DNG Converter 8.7 RC pro obě platformy.

Zdroj: www.adobe.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.