www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe dává sbohem zelenému pozadí pomocí konvolučních neuronových sítí

Adobe dává sbohem zelenému pozadí pomocí konvolučních neuronových sítí
, , aktualita
Společnost Adobe prezentovala nový algoritmus pro zpracování obrazu, který má být schopen pomocí konvolučních neuronových sítí rozpoznat popředí od pozadí a umožnit nahradit funkci modrého nebo zeleného pozadí.
K oblíbeným
reklama
Aplikace společnosti Adobe přináší do svých aplikací nové a užitečné funkce. Nyní prezentovala nový algoritmus, který má být schopen detekovat popředí od pozadí včetně správné míry průhlednosti. Díky tomu by nahradil funkci zeleného nebo modrého pozadí, které se běžně používá.


Adobe Deep Image Matting


Celé znění vědeckého článku najdete na stránkách arxiv.org. Využívá dvou kroků, kdy první konvoluční síť udělá předběžný odhad, nicméně občas jsou její výsledky příliš vyhlazené. Proto je zde ještě druhý krok v podobě konvoluční neuronové sítě, která vylepší odhady průhlednosti a zaostří okraje.


Adobe Deep Image Matting ukázka


Zatím nevíme, kdy se tento algoritmus objeví v nových produktech společnosti Adobe. Našel by uplatnění nejen ve Photoshopu, ale také v softwarech pro úpravu videa.

Zdroj: petapixel.com
Nejnovější články
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala