www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe dává sbohem zelenému pozadí pomocí konvolučních neuronových sítí

Adobe dává sbohem zelenému pozadí pomocí konvolučních neuronových sítí
, , aktualita
Společnost Adobe prezentovala nový algoritmus pro zpracování obrazu, který má být schopen pomocí konvolučních neuronových sítí rozpoznat popředí od pozadí a umožnit nahradit funkci modrého nebo zeleného pozadí.
K oblíbeným
reklama
Aplikace společnosti Adobe přináší do svých aplikací nové a užitečné funkce. Nyní prezentovala nový algoritmus, který má být schopen detekovat popředí od pozadí včetně správné míry průhlednosti. Díky tomu by nahradil funkci zeleného nebo modrého pozadí, které se běžně používá.


Adobe Deep Image Matting


Celé znění vědeckého článku najdete na stránkách arxiv.org. Využívá dvou kroků, kdy první konvoluční síť udělá předběžný odhad, nicméně občas jsou její výsledky příliš vyhlazené. Proto je zde ještě druhý krok v podobě konvoluční neuronové sítě, která vylepší odhady průhlednosti a zaostří okraje.


Adobe Deep Image Matting ukázka


Zatím nevíme, kdy se tento algoritmus objeví v nových produktech společnosti Adobe. Našel by uplatnění nejen ve Photoshopu, ale také v softwarech pro úpravu videa.

Zdroj: petapixel.com
Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů