www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe dává sbohem zelenému pozadí pomocí konvolučních neuronových sítí

Adobe dává sbohem zelenému pozadí pomocí konvolučních neuronových sítí
, , aktualita
Společnost Adobe prezentovala nový algoritmus pro zpracování obrazu, který má být schopen pomocí konvolučních neuronových sítí rozpoznat popředí od pozadí a umožnit nahradit funkci modrého nebo zeleného pozadí.
K oblíbeným
reklama
Aplikace společnosti Adobe přináší do svých aplikací nové a užitečné funkce. Nyní prezentovala nový algoritmus, který má být schopen detekovat popředí od pozadí včetně správné míry průhlednosti. Díky tomu by nahradil funkci zeleného nebo modrého pozadí, které se běžně používá.


Adobe Deep Image Matting


Celé znění vědeckého článku najdete na stránkách arxiv.org. Využívá dvou kroků, kdy první konvoluční síť udělá předběžný odhad, nicméně občas jsou její výsledky příliš vyhlazené. Proto je zde ještě druhý krok v podobě konvoluční neuronové sítě, která vylepší odhady průhlednosti a zaostří okraje.


Adobe Deep Image Matting ukázka


Zatím nevíme, kdy se tento algoritmus objeví v nových produktech společnosti Adobe. Našel by uplatnění nejen ve Photoshopu, ale také v softwarech pro úpravu videa.

Zdroj: petapixel.com
reklama
Nejnovější články
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala