19.6.2018, Milan Šurkala, aktualita

Společnosti Adobe se velmi daří. Přechod na předplatné se vyplácí, přestože mnoho lidí vyjadřuje nespokojenost a firmě meziročně rostou příjmy o zhruba čtvrtinu. Produkty Creative přitom tvoří více než polovinu příjmů.

reklama
většině to vyhovuje? | od: lojzik123 (11)  19.6.201813:20
to že Adobe dojí zákazníky stále víc nemusí znamenat jen to, že to většině zákazníků vyhovuje, ale že jim třeba nic jiného nezbývá. Známá konkurence ve srovnatelné kvalitě a ceně veskrze žádná a odmigrovat mnohaletý katalog taky neni žádná sranda. Takže pokud chtějí aktualizace a nechtějí si zvykat na něco jiného, tak jim nezbývá nic jiného než předplatné za vyšší cenu. To jestli to zákazníkům vyhovuje by se ukázalo jen kdyby Adobe nabízelo obě varianty srovnatelně.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Re: většině to vyhovuje? | od: kajsoqělqksa (16)  19.6.201814:09
"chtějí aktualizace a nechtějí si zvykat na něco jiného­" to moc SW jako službě neodpovídá. Pokud jde zrovna o katalog a LR, Classic je odepsaný a za pár let budou všichni na mobilní verzi CC, bez možnosti aktualizaci odmítnout nebo se snad domoci původní verze na kterou jsou zvyklí.
To je ten problém, ne že chtějí tři, nebo za pár let třeba pět, stovek měsíčně za přidání nového modelu foťáku nebo objektivu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: většině to vyhovuje? | od: Kabe (786)  19.6.201815:36
Tak hlavně získali hodně platících zákazníků z řad dříve neplaticích zákazníků přechodem na předplacený systém.
Myslím, že hlavně proto, že nechat si odečítat +­- 12Euro měsíčně­(nebo rovnou 150 za rok­) spousta lidí necítí jako zátěž ani problém.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: většině to vyhovuje? | od: Milan Šurkala (5453)  19.6.201816:59
Což znamená, že víceméně vyhovuje. Vyhovuje jim to více, než přecházet na jiný systém ­(aneb předplatné je menší problém než používání jiného softwaru­). Osobně se ukazuje, že takový model mají zákazníci docela rádi. U Adobe na předplatném zaplatíš více až po 5 letech ­(a to už měl člověk nezřídka novou verzi Photoshopu­), u Microsoftu a Officu mají např. nabídku výbornou, protože k tomu dostaneš i 1TB cloud.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: většině to vyhovuje? | od: Sakini (390)  20.6.201810:04
Dojí ­- to je subjektivní, někdo využije jejich systém natolik že ta marginální měsíční platba je odpovídající. Pokud si nepravidelně budu upravovat pár fotek, tak pravidelně platit může vypadat nepříjemně. Já třeba každý týden dělám velkou sérii v LR + PS, ten workflow je nenahraditelný a mít neustále aktualizovaný výkonný software za malý měsíční poplatek je naprosto akceptovatelné. Zoner mi nikdy nevyhovoval, worfklow Capture One není dost dynamický na velké série, a další programy jsou celkově slabší, takže pokud Adobe nechce vyloženě miliony, nevidím při mém využití problém. Samozřejmě pokud to budou hrotit, všechno má své meze.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
ale proc? | od: Kabe (786)  19.6.201812:32
Tohle je mozne jen proto, ze lide ve svete zatim nepochopili, ze Adobe je na nic, ze Zoner je mnohem lepsi. Az to pochopi, Adobe prodaji za 1000USD nekam do Uzbekistanu a tim skonci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(3)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
reklama
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.