www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI

Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
, , aktualita
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
K oblíbeným
reklama
Fotografické editory mají stále více a více užitečných funkcí, které značně usnadňují práci. Jedním z procesů, které nejsou až tak výjimečné, je náhrada oblohy, což se hodí zejména u těch přepálených. I když funkce výběru jsou čím dál lepší, stále tu byl problém s naladěním barevného tónu pro popředí tak, aby sedělo s pozadím. To má vyřešit právě nová funkce Sky Replacement, která by se v blízké době měla objevit ve Photoshopu.
 
 
Tu má např. konkurenční Skylum Luminar 4 a Adobe se tak nyní dotahuje. Systém nabídne několik obloh od Adobe (osobně bych se vůbec nedivil, kdyby bylo později nabídnuto stažení dalších z fotobanky Adobe Stock, ale to je jen má domněnka). Nebude ale chybět ani možnost nahrát si vlastní oblohu a rozdělit si je do vlastních skupin. Nejzajímavější ale na celé funkci je to, že systém nejenže díky umělé inteligenci Adobe Sensei pozná, kde je obloha, ale po jejím vložení také upraví barevný tón popředí, aby snímek vypadal co nejvíce realisticky. Což se pochopitelně může, ale nemusí povést. Jak novinka funguje, na to se můžete podívat v přiloženém videu, ve Photoshopu by se pak měla objevit v blízké budoucnosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vysoce světelný 7artisans Photoelectric 50mm f/1.05 pro full frame Vysoce světelný 7artisans Photoelectric 50mm f/1.05 pro full frame
Společnost 7artisans přichází s dalším vysoce světelným objektivem. Jde o 50mm verzi se světelností F1,05, která je určena pro všechny full frame CSC bajonety na trhu. A ani cena nepatří mezi ty nejvyšší.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF
Meike rozšiřuje počet bajonetů, pro které se vyrábí objektiv typu rybí oko, model 8mm f/3.5. Nyní bude k dispozici i pro Nikon Z a Canon RF. Je sice určen pro APS-C, ale na full frame tělech může vytvořit cirkulární efekt.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC UHS-I Silver 1066x. Ty sice mají jen UHS-I rozhraní, ale přesto dosahují velmi vysokých přenosových rychlostí při sekvenčním čtení až 160 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50 Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50
Lensbaby uvedlo novou generaci svého Spark 2.0. Novinka přináší nastavitelnou 12lamelovou clonu až do F22 a je dodávána s pevným objektivem Sweet 50. Je tedy kompatibilní s celým systémem Optic Swap.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu
Společnost Fujifilm přichází s novým firmwarem verze 4.00 pro svůj APS-C CSC fotoaparát X-T3. Ten významným způsobem vylepšuje autofokus, který by se svým výkonem měl podobat tomu na vlajkové lodi X-T4.
28.10.2020, aktualita, Milan Šurkala