www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI

Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
, , aktualita
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
K oblíbeným
reklama
Fotografické editory mají stále více a více užitečných funkcí, které značně usnadňují práci. Jedním z procesů, které nejsou až tak výjimečné, je náhrada oblohy, což se hodí zejména u těch přepálených. I když funkce výběru jsou čím dál lepší, stále tu byl problém s naladěním barevného tónu pro popředí tak, aby sedělo s pozadím. To má vyřešit právě nová funkce Sky Replacement, která by se v blízké době měla objevit ve Photoshopu.
 
 
Tu má např. konkurenční Skylum Luminar 4 a Adobe se tak nyní dotahuje. Systém nabídne několik obloh od Adobe (osobně bych se vůbec nedivil, kdyby bylo později nabídnuto stažení dalších z fotobanky Adobe Stock, ale to je jen má domněnka). Nebude ale chybět ani možnost nahrát si vlastní oblohu a rozdělit si je do vlastních skupin. Nejzajímavější ale na celé funkci je to, že systém nejenže díky umělé inteligenci Adobe Sensei pozná, kde je obloha, ale po jejím vložení také upraví barevný tón popředí, aby snímek vypadal co nejvíce realisticky. Což se pochopitelně může, ale nemusí povést. Jak novinka funguje, na to se můžete podívat v přiloženém videu, ve Photoshopu by se pak měla objevit v blízké budoucnosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik