www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe uvedl betu Photoshopu a Illustratoru pro web i další novinky

Adobe uvedl betu Photoshopu a Illustratoru pro web i další novinky
, , aktualita
Adobe představil na své konferenci MAX několik novinek, mezi nimiž byly i webové varianty aplikací Photoshop a Illustrator. To ale zdaleka není vše, co je nového. Máme zde i lepší výběr objektů nebo rozšíření cloudových služeb.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adobe nedávno pořádala konferenci Adobe MAX 2021, kde bylo představeno několik novinek. Zatímco Lightroom má svou webovou verzi pro internetové prohlížeče už dávno, Illustrator a Photoshop se jí teprve dočkají. K dispozici je už betaverze, nicméně do tohoto betatestu se musíte přihlásit. Toto umožní snadné sdílení fotografií a ilustrací s ostatními, umožní jim komentovat daný obsah. Také bude možné provádět základní editace obrazu bez toho, aniž by bylo nutné stahovat a instalovat desktopovou nebo mobilní aplikaci. Obsah tak bude přístupný na aplikacích v počítačích, mobilních zařízeních (např. iPadu) i díky těmto novým webovým verzím v prohlížečích (Chrome, Edge). Užitečné je to zejména tehdy, když chcete sdílet rozpracované projekty s lidmi, kteří nemají k dispozici produkty Adobe (není nutné mít předplatné Creative Cloud).
 
Adobe Photoshop Web Beta
 
Další novinkou v betaverzi je Creative Cloud Spaces. Toto slouží k organizování a sdílení obsahu na jednom místě pro celý tým. Usnadnit to má sdílení souborů, knihoven, šablon, odkazů a dalších věcí. Cloud Spaces budou integrovány i do aplikací, jako jsou Photoshop, Fresco, Illustrator a další, pochopitelně i na různých platformách.
 
Creative Cloud Canvas je třetí betaverzí, která umožní týmům společně v reálné čase vizuálně zobrazovat návrhy, přičemž opět půjde o webové rozhraní. Na plátno lze přidávat data mnoha typů a přímo z Cloud Canvas je možné dostat se do adekvátní aplikace k úpravě konkrétního typu vloženého obsahu.
 
Z dalších novinek můžeme ve zkratce zmínit inteligentnější automatický výběr objektu. Přibyly také nové filtry (např. Harmonization, který sladí odstíny mezi vrstvami), Depth Blur lépe simuluje malou hloubku ostrosti včetně zlepšeného přidávání šumu do rozmazaných oblastí (bokehu). Photoshop pro iPad dostává Camera Raw a podporu RAWů, Lightroom a Lightroom Classic pak také lepší výběr objektů, oblohy nebo další prémiové presety.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90 PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90
Společnost PNY představila nové paměťové karty typu SDXC UHS-II řady X-PRO 90, které jsou určeny např. pro záznam videa v rozlišení 8K. Ty slibují vysoké přenosové rychlosti až na hranici 300 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: listopad 2021 Doporučené fotoaparáty: listopad 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
26.11.2021, článek, Milan Šurkala58 komentářů
Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači
Google chystá i levnější verzi nového smartphonu Pixel 6a. Podle posledních informací by ale neměl dostat nový větší 50MPx senzor jako Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ale zůstat u tradičního rozlišení 12 megapixelů. 
24.11.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů