Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Adobe vylepšuje Photoshop pro desktop i iPad

18.8.2021, Milan Šurkala, aktualita
Adobe přichází s aktualizacemi pro svůj Photoshop, a to nejen na desktopu, ale také pro verzi na tablety iPad. Desktopová verze vylepšuje nahrazování oblohy, mobilní získává další funkce z desktopové.
Společnost Adobe nechce nechávat nic náhodě a dále vylepšuje svůj oblíbený Photoshop. Ten je k dispozici pro více platforem a změn se dočkaly všechny z nich. Pokud jde o Photoshop pro iPad, tak tam se dostaly funkce známé už nějakou dobu z desktopové verze. Je to např. tzv. Healing Brush (Retušovací štětec), který dokáže sám odstranit nechtěné objekty ze snímku bez složité práce s klonovacím razítkem a dalšími nástroji. K označení toho, co má zmizet, lze využít Apple Pencil. Dostalo se konečně také na Magic Wand (Magická hůlka) pro snadné označení celého objektu, k čemuž dopomáhá systém umělé inteligence Adobe Sensei. Jako poslední je tu Canvas Projection, což umožní připojit iPad k televizi přes USB-C nebo HDMI. Úpravy pak můžete sledovat na velké obrazovce.
 
Adobe Photoshop for iPad
 
Photoshop pro desktop (PC, Mac) se dočkal např. rozšíření databáze obloh, které lze na vašich fotografiích vyměňovat pomocí funkce Sky Replacement. Celkem je možné si stáhnout až 5000 různých obloh. Další novinkou jsou Transform Warp Bezier Handles. V tomto případě jde o pokročilejší transformaci obrazu pomocí Beziérových křivek. To se dá využít např. při náhledu toho, jak bude etiketa vypadat na něčem kulatém, jako je láhev. Tím to zdaleka nekončí a nová verze přichází s více než 500 úpravami. Další novinkou je Discover Panel. Jde o přepracovanou úvodní obrazovku, která má nyní lépe navigovat k potřebným dokumentům, dalšímu obsahu i třeba tutoriálům.
 
Adobe Photoshop for desktop
 
Ale ani to není vše. Program Photoshop Beta se otevírá všem a betatestery se od příštího měsíce bude moci stát kdokoli. Široká veřejnost bude moci zkoušet nové funkce a poskytovat společnosti Adobe zpětnou vazbu ještě dříve, než se dostane do koncového produktu. Nakonec tu máme ještě aktualizaci pro Fresco pro iPad. Tato kreslicí aplikace dovoluje import .PSD souborů i štětců .ABR, pracuje s cloudem a nyní vylepšuje práci s vrstvami úprav.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.