www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe vylepšuje Photoshop pro desktop i iPad

Adobe vylepšuje Photoshop pro desktop i iPad
, , aktualita
Adobe přichází s aktualizacemi pro svůj Photoshop, a to nejen na desktopu, ale také pro verzi na tablety iPad. Desktopová verze vylepšuje nahrazování oblohy, mobilní získává další funkce z desktopové.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adobe nechce nechávat nic náhodě a dále vylepšuje svůj oblíbený Photoshop. Ten je k dispozici pro více platforem a změn se dočkaly všechny z nich. Pokud jde o Photoshop pro iPad, tak tam se dostaly funkce známé už nějakou dobu z desktopové verze. Je to např. tzv. Healing Brush (Retušovací štětec), který dokáže sám odstranit nechtěné objekty ze snímku bez složité práce s klonovacím razítkem a dalšími nástroji. K označení toho, co má zmizet, lze využít Apple Pencil. Dostalo se konečně také na Magic Wand (Magická hůlka) pro snadné označení celého objektu, k čemuž dopomáhá systém umělé inteligence Adobe Sensei. Jako poslední je tu Canvas Projection, což umožní připojit iPad k televizi přes USB-C nebo HDMI. Úpravy pak můžete sledovat na velké obrazovce.
 
Adobe Photoshop for iPad
 
Photoshop pro desktop (PC, Mac) se dočkal např. rozšíření databáze obloh, které lze na vašich fotografiích vyměňovat pomocí funkce Sky Replacement. Celkem je možné si stáhnout až 5000 různých obloh. Další novinkou jsou Transform Warp Bezier Handles. V tomto případě jde o pokročilejší transformaci obrazu pomocí Beziérových křivek. To se dá využít např. při náhledu toho, jak bude etiketa vypadat na něčem kulatém, jako je láhev. Tím to zdaleka nekončí a nová verze přichází s více než 500 úpravami. Další novinkou je Discover Panel. Jde o přepracovanou úvodní obrazovku, která má nyní lépe navigovat k potřebným dokumentům, dalšímu obsahu i třeba tutoriálům.
 
Adobe Photoshop for desktop
 
Ale ani to není vše. Program Photoshop Beta se otevírá všem a betatestery se od příštího měsíce bude moci stát kdokoli. Široká veřejnost bude moci zkoušet nové funkce a poskytovat společnosti Adobe zpětnou vazbu ještě dříve, než se dostane do koncového produktu. Nakonec tu máme ještě aktualizaci pro Fresco pro iPad. Tato kreslicí aplikace dovoluje import .PSD souborů i štětců .ABR, pracuje s cloudem a nyní vylepšuje práci s vrstvami úprav.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM jako levný a lehký telezoom Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM jako levný a lehký telezoom
Další zajímavou novinkou ve výrobním programu je telezoom RF 100-400mm F5.6-8 IS USM. Světelností nepotěší, výměnou za to ale nabídne nebývala kompaktní konstrukci i velmi nízkou hmotnost, nemluvě o příznivé ceně.
16.9.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Canon přichází s kompaktním objektivem RF 16mm F2.8 STM Canon přichází s kompaktním objektivem RF 16mm F2.8 STM
Majitelé full frame CSC systému Canon EOS R mohou nově využívat také levného pevného objektivu RF 16mm F2.8 STM. Ten vedle nízké ceny nabídne také velmi kompaktní konstrukci a širokoúhlý obraz.
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala