www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe zlepšuje své aplikace, překopal Camera Raw i automatické výběry

Adobe zlepšuje své aplikace, překopal Camera Raw i automatické výběry
, , aktualita
Společnost Adobe přichází s výraznými aktualizacemi svých aplikací pro fotografy. Lepší je např. automatický výběr objektů, zapracovalo se i na uživatelském rozhraní Camera Raw, výkonu nebo spolupráci mobilních aplikací.
K oblíbeným
reklama
Adobe nelení a dále vylepšuje své aplikace pro fotografy. Ty zlepšují nejen snadnost použití některých funkcí, ale i rychlost a schopnosti. Pokud jde např. o desktopový Photoshop, zásadní novinkou je vylepšené automatické výbírání osob. Především se zapracovalo na kvalitě okrajů detekovaných lidí v oblasti vlasů. Adobe Camera Raw dostal překopané uživatelské rozhraní a jednotlivé skupiny jsou nyní řazeny vertikálně v rozklikávacích podmenu nabídkách. Zjednodušeno bylo i dávkové zpracování, ořez a úprava křivek.
 
Adobe Photoshop výběr objektu
 
Uživatelé s tablet Apple iPad a Photoshopem pro iPad jistě ocení provázání Photoshopu s Lightroomem. Snímky tak lze snáze převádět mezi aplikacemi, např. provést základní zpracování v Lightroomu a posléze dokončit úpravy ve Photoshopu bez složitého exportování a importování snímků.
 
Adobe Camera Raw s novým UI
 
Tím to ale zdaleka nekončí. Adobe Camera Raw (ACR) a Lightroom Classic (LC) přidávají funkci Local Hue pro úpravu barev jen v určitém výběru i další vylepšení práce s křivkami. Lightroom také umožňuje zálohování originálu napříč zařízeními a lze se k němu vrátit na všech synchronizovaných přístrojích, podobně tak lze synchronizovat vodoznaky, které lze automaticky přidávat při exportu.
 
Ti, kteří v Lightroomu vyvolávají RAWy, mohou ocenit výchozí (přednastavené) zpracování snímků a v ACR i LC je pak možné nastavit adaptivní ISO presety. Pro každou ISO citlivost si tak lze nastavit jiné výchozí zpracování obrazu. Jednou z dalších novinek pro ACR a LC je možnost ořezávat podle vybraného středu (tedy nikoli od kraje). Lightroom Classic se dočkal zlepšení výkonu díky akceleraci některých operací, např. skrolování, vyhledávání, filtrování a podobně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik