www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe zlepšuje své aplikace, překopal Camera Raw i automatické výběry

Adobe zlepšuje své aplikace, překopal Camera Raw i automatické výběry
, , aktualita
Společnost Adobe přichází s výraznými aktualizacemi svých aplikací pro fotografy. Lepší je např. automatický výběr objektů, zapracovalo se i na uživatelském rozhraní Camera Raw, výkonu nebo spolupráci mobilních aplikací.
K oblíbeným
reklama
Adobe nelení a dále vylepšuje své aplikace pro fotografy. Ty zlepšují nejen snadnost použití některých funkcí, ale i rychlost a schopnosti. Pokud jde např. o desktopový Photoshop, zásadní novinkou je vylepšené automatické výbírání osob. Především se zapracovalo na kvalitě okrajů detekovaných lidí v oblasti vlasů. Adobe Camera Raw dostal překopané uživatelské rozhraní a jednotlivé skupiny jsou nyní řazeny vertikálně v rozklikávacích podmenu nabídkách. Zjednodušeno bylo i dávkové zpracování, ořez a úprava křivek.
 
Adobe Photoshop výběr objektu
 
Uživatelé s tablet Apple iPad a Photoshopem pro iPad jistě ocení provázání Photoshopu s Lightroomem. Snímky tak lze snáze převádět mezi aplikacemi, např. provést základní zpracování v Lightroomu a posléze dokončit úpravy ve Photoshopu bez složitého exportování a importování snímků.
 
Adobe Camera Raw s novým UI
 
Tím to ale zdaleka nekončí. Adobe Camera Raw (ACR) a Lightroom Classic (LC) přidávají funkci Local Hue pro úpravu barev jen v určitém výběru i další vylepšení práce s křivkami. Lightroom také umožňuje zálohování originálu napříč zařízeními a lze se k němu vrátit na všech synchronizovaných přístrojích, podobně tak lze synchronizovat vodoznaky, které lze automaticky přidávat při exportu.
 
Ti, kteří v Lightroomu vyvolávají RAWy, mohou ocenit výchozí (přednastavené) zpracování snímků a v ACR i LC je pak možné nastavit adaptivní ISO presety. Pro každou ISO citlivost si tak lze nastavit jiné výchozí zpracování obrazu. Jednou z dalších novinek pro ACR a LC je možnost ořezávat podle vybraného středu (tedy nikoli od kraje). Lightroom Classic se dočkal zlepšení výkonu díky akceleraci některých operací, např. skrolování, vyhledávání, filtrování a podobně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS
Na Internetu se objevily další zajímavé zprávy ohledně připravovaných produktů. Má se jednat o rozměrově menší model Fujifilm X-S10, který má do středním cenové kategorie přinést stabilizaci (IBIS).
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p
Už nějakou dobu se mluví o příchodu nových CSC fotoaparátů Nikon Z6s a Z7s, jejichž hlavní změnou má být podpora 4K60p videa. Dostanou ale i několik dalších změn, které prozrazují další úniky.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony
Britský startup připravuje nový fotoaparát Alice patřící do kategorie Micro Four Thirds. Ten bude výrazně spoléhat na umělou inteligenci, ale to nebude jediná zajímavost. Jeho displejem totiž bude obrazovka telefonu.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů