www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe zlepšuje své aplikace, překopal Camera Raw i automatické výběry

Adobe zlepšuje své aplikace, překopal Camera Raw i automatické výběry
, , aktualita
Společnost Adobe přichází s výraznými aktualizacemi svých aplikací pro fotografy. Lepší je např. automatický výběr objektů, zapracovalo se i na uživatelském rozhraní Camera Raw, výkonu nebo spolupráci mobilních aplikací.
K oblíbeným
reklama
Adobe nelení a dále vylepšuje své aplikace pro fotografy. Ty zlepšují nejen snadnost použití některých funkcí, ale i rychlost a schopnosti. Pokud jde např. o desktopový Photoshop, zásadní novinkou je vylepšené automatické výbírání osob. Především se zapracovalo na kvalitě okrajů detekovaných lidí v oblasti vlasů. Adobe Camera Raw dostal překopané uživatelské rozhraní a jednotlivé skupiny jsou nyní řazeny vertikálně v rozklikávacích podmenu nabídkách. Zjednodušeno bylo i dávkové zpracování, ořez a úprava křivek.
 
Adobe Photoshop výběr objektu
 
Uživatelé s tablet Apple iPad a Photoshopem pro iPad jistě ocení provázání Photoshopu s Lightroomem. Snímky tak lze snáze převádět mezi aplikacemi, např. provést základní zpracování v Lightroomu a posléze dokončit úpravy ve Photoshopu bez složitého exportování a importování snímků.
 
Adobe Camera Raw s novým UI
 
Tím to ale zdaleka nekončí. Adobe Camera Raw (ACR) a Lightroom Classic (LC) přidávají funkci Local Hue pro úpravu barev jen v určitém výběru i další vylepšení práce s křivkami. Lightroom také umožňuje zálohování originálu napříč zařízeními a lze se k němu vrátit na všech synchronizovaných přístrojích, podobně tak lze synchronizovat vodoznaky, které lze automaticky přidávat při exportu.
 
Ti, kteří v Lightroomu vyvolávají RAWy, mohou ocenit výchozí (přednastavené) zpracování snímků a v ACR i LC je pak možné nastavit adaptivní ISO presety. Pro každou ISO citlivost si tak lze nastavit jiné výchozí zpracování obrazu. Jednou z dalších novinek pro ACR a LC je možnost ořezávat podle vybraného středu (tedy nikoli od kraje). Lightroom Classic se dočkal zlepšení výkonu díky akceleraci některých operací, např. skrolování, vyhledávání, filtrování a podobně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh zveřejnil specifikace Pentaxu K-3 Mark III, nové vlajkové lodi APS-C Ricoh zveřejnil specifikace Pentaxu K-3 Mark III, nové vlajkové lodi APS-C
Ricoh dnes představil další informace o připravované zrcadlovce Pentax K-3 Mark III. Ta se má stát vlajkovou lodí třídy APS-C a přinést hledáček s 1,05×  zvětšením. Slibuje také velmi vysoké ISO 1.600.000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří
Canon zveřejnil výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku a oproti tomu druhému jde o mnohem pozitivnější čísla. Docela optimisticky totiž vypadá i divize fotoaparátů, která navýšila zisky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5 Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5
Prodejní čísla z japonského trhu s full frame CSC fotoaparáty ukazují zajímavý vývoj. Canon díky novým modelům začíná ohrožovat Sony a dost se dařilo i Panasonicu díky jeho menšímu a lehčímu Lumixu S5.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Viltrox uvedl objektivy 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Canon EOS M Viltrox uvedl objektivy 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Canon EOS M
Společnost Viltrox rozšiřuje nabídku svých objektivů o nový model 23mm F1.4 pro Canon EOS M. Současně s tím se konečně dostává do prodeje i objektiv 33mm F1.4 pro již zmíněný APS-C CSC systém Canonu.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky
Deepfakes jsou velkou hrozbou pro politiku a manipulaci veřejným míněním falešnými fotografiemi a videi, ale zdaleka to nemusí skončit jen u toho. Objevil se např. bot, který "svlékal" ženy na dodaných snímcích.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář