www.digimanie.cz
>
>
>

Adobe zlepšuje své aplikace, překopal Camera Raw i automatické výběry

Adobe zlepšuje své aplikace, překopal Camera Raw i automatické výběry
, , aktualita
Společnost Adobe přichází s výraznými aktualizacemi svých aplikací pro fotografy. Lepší je např. automatický výběr objektů, zapracovalo se i na uživatelském rozhraní Camera Raw, výkonu nebo spolupráci mobilních aplikací.
K oblíbeným
reklama
Adobe nelení a dále vylepšuje své aplikace pro fotografy. Ty zlepšují nejen snadnost použití některých funkcí, ale i rychlost a schopnosti. Pokud jde např. o desktopový Photoshop, zásadní novinkou je vylepšené automatické výbírání osob. Především se zapracovalo na kvalitě okrajů detekovaných lidí v oblasti vlasů. Adobe Camera Raw dostal překopané uživatelské rozhraní a jednotlivé skupiny jsou nyní řazeny vertikálně v rozklikávacích podmenu nabídkách. Zjednodušeno bylo i dávkové zpracování, ořez a úprava křivek.
 
Adobe Photoshop výběr objektu
 
Uživatelé s tablet Apple iPad a Photoshopem pro iPad jistě ocení provázání Photoshopu s Lightroomem. Snímky tak lze snáze převádět mezi aplikacemi, např. provést základní zpracování v Lightroomu a posléze dokončit úpravy ve Photoshopu bez složitého exportování a importování snímků.
 
Adobe Camera Raw s novým UI
 
Tím to ale zdaleka nekončí. Adobe Camera Raw (ACR) a Lightroom Classic (LC) přidávají funkci Local Hue pro úpravu barev jen v určitém výběru i další vylepšení práce s křivkami. Lightroom také umožňuje zálohování originálu napříč zařízeními a lze se k němu vrátit na všech synchronizovaných přístrojích, podobně tak lze synchronizovat vodoznaky, které lze automaticky přidávat při exportu.
 
Ti, kteří v Lightroomu vyvolávají RAWy, mohou ocenit výchozí (přednastavené) zpracování snímků a v ACR i LC je pak možné nastavit adaptivní ISO presety. Pro každou ISO citlivost si tak lze nastavit jiné výchozí zpracování obrazu. Jednou z dalších novinek pro ACR a LC je možnost ořezávat podle vybraného středu (tedy nikoli od kraje). Lightroom Classic se dočkal zlepšení výkonu díky akceleraci některých operací, např. skrolování, vyhledávání, filtrování a podobně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. Dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nemusí být úplně cizí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
12.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala