Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Aktualizace Zoner Photo Studia X přichází s pokročilejší tvorbou fotoknih

5.5.2020, Milan Šurkala, aktualita
Brněnský Zoner přišel s novou aktualizací svého softwaru Photo Studio X. Nová verze se soustředí na tvorbu fotoknih, pro které je tu více systémů rozvržení snímků a jednodušší automatické přizpůsobování.
Zoner Photo Studio X, to zdaleka není jen software pro úpravu fotografií. Velmi důležitou součástí celého projektu je i tvorba různých fotopředmětů, takže není divu, že toto je k dispozici i pro ty uživatele, kteří nemají placenou verzi softwaru. Nejnovější aktualizace programu přináší výrazné vylepšení práce při tvorbě fotoknih. Jejich vytváření by mělo být nyní mnohem jednodušší s pomocí automatických systémů, které se postarají o snazší rozvržení snímků.
 
Zoner Photo Studio X fotoknihy
klikněte pro zvětšení
 
Program tak sám může navrhnout rozvržení celé fotoknihy, vy můžete fotografie různě přeskládávat a vybírat si, zda nový snímek nahradí ten původní, nebo ho doplní. Aplikace pak sama nabídne ta rozložení, která pracují s upraveným počtem snímků. Zoner tvrdí, že je zde 223 způsobů, jak fotografie rozvrhnout. Máme tu i možnost vložení fotografií na libovolnou pozici, Zoner přidal i nové barevné styly. Pokud jde o rozměry, v nabídce je A4 na výšku i na šířku, nechybí ani formát 20×20 cm. Všechny tyto formáty jsou nově k dispozici i v HD kvalitě, což znamená tisk na Canon DreamLabo 5000 a papír s gramáží 250g/m2. Je odolnější proti poškrábání, otiskům prstů, vodě a lepší je i tisk přes dvě stránky.
 
Pokud jde o cenu, všechny fotoknihy ve standardní kvalitě vyjdou na 599 Kč. HD verze vyjdou na 749 Kč, výjimkou je však HD verze ve formátu A4 na šířku, jejíž cena je vyšších 849 Kč.
 
Zdroj: zoner.cz


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.