www.digimanie.cz
>
>
>

Aktualizace Zoner Photo Studia X přináší nevídané barevné úpravy v HSL

Aktualizace Zoner Photo Studia X přináší nevídané barevné úpravy v HSL
, , aktualita
Pravidelná jarní aktualizace fotografického softwaru Zoner Photo Studio X přináší opět nové funkce. Tentokrát se brněnští tvůrci zaměřili na modul Vyvolat a nevídané barevné úpravy v režimu HSL.
K oblíbeným
reklama
Máme tu už skoro jaro a s tím se objevuje i pravidelná jarní aktualizace Photo Studia X od Zoneru. Máme zde pochopitelně mnoho novinek, především se ale zapracovalo na modulu Vyvolat a jeho práci s barevným režimem HSL. Ten se dočkal úprav všech tří složek pro nejrůznější barevné odstíny a především dokonce rozsahy odstínů, což je něco, co u konkurence nenajdete. Pojďme nejprve od jednodušších věcí. Představte si, že chcete některý z odstínů posunout. Obvykle byste kapátkem vybrali odstín a pak v menu vedle tahali s posuvníky. V případě ZPSX stačí kapátkem kliknout a táhnout myší vpravo nebo vlevo, čímž změnu barvy provedete okamžitě v rozsahu 30° v obou směrech. Jednoduše tak provedete ve snímku úpravy třeba tří barev třemi kliknutími myši.
 
Aktualizace Zoner Photo Studio X 03/20
klikněte pro zvětšení
 
To ale není jediná novinka. Můžete si s tím hrát podstatně více. Základní režim nabídne 8 barev, pro které lze upracovat zvlášť odstín, sytost i světlost, nebo to lze upravit pro všechny barvy najednou. Pokročilý režim pak vidíte na obrázku. V tomto případě si můžete i vybrat rozsah barev, které chcete upravovat. Zdaleka tak nemusí jít jen o jeden odstín a může jít o podstatně širší paletu (třeba od žluté přes zelenou až po azurovou). To si vyberete jedním výsekem (tím vnitřním) a můžete si vybrat i rozsah dalších složek. Druhý výsek (ten vnější) naopak říká, na který barevný rozsah se ten původní přetransformuje. Takže třeba tmavé modré odstíny přehodíte na červené, ale nesaturované světle modré nikoli.
 
Máme tu ale i další změny. Dvojitý poklik na název vlastnosti ji zresetuje na výchozí hodnotu. Vylepšena byla i možnost úpravy vlastních menu nabídek v modulu Vyvolat. Nepoužívané volby tak nemusí být jen sbalené, nemusí tu totiž být vůbec. Úpravy z modulu Vyvolat si lze uložit do oblíbených nastavení, třeba když je váš fotoaparát znám jedním neduhem (např. má divnou zelenou), můžete si vyrobit přednastavení, které to hned zkoriguje. Tento modul by měl být nyní i o něco rychlejší.
 
Vylepšení se dočkal i Katalog, který ohlídá přesuny a kopírování složek. Zonerama dostala možnost exportu do podsložek, vytváření více odkazů k jednomu albu s rozdílným nastavením práv nebo třeba délky platnosti odkazu, také je tu přehlednější správa odkazů i jejich statistiky. Přibyla také funkce Anonymizace SPZ (fungovat má na české a většinu evropských značek). Při rychlém testu pracovala výborně a našla korektně i takové značky, které byly tak malé, že je snad ani nebylo třeba rozmazávat. Je nutno ale funkci nejprve zapnout, aby se vůbec zobrazovala. V modulu Vyvolat máme také jednodušší perspektivní narovnání dokumentů. Pokud jste už Zoner Photo Studio X zkoušeli, máte 15 dní zdarma na vyzkoušení novinek (v minulosti to bylo jen 10 dnů). V opačném případě lze software vyzkoušet na 30 dní.
 
Zdroj: zoner.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon prý chystá aktualizované Z6s a Z7s, mají dostat video 4K/60p Nikon prý chystá aktualizované Z6s a Z7s, mají dostat video 4K/60p
Na Internetu se objevily zákulisní informace, že by měla společnost Nikon chystat aktualizované full frame CSC fotoaparáty Z6s a Z7s. Ty mají údajně přinést 4K/60p video, vyšší výkon i napájení přes port USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dálkoměr Pixii je tu: velké 5,5μm pixely, globální závěrka a bez paměťové karty Dálkoměr Pixii je tu: velké 5,5μm pixely, globální závěrka a bez paměťové karty
O dálkoměru Pixii se mluvilo už před dvěma lety. Nyní se novinka konečně dostává na trh. Má APS-C snímač s překvapivě nízkým rozlišením 11,1 MPx, k dispozici je i globální závěrka pro eliminaci rolling shutter efektu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Koronavir v akci: květnové prodeje DSLR proti loňsku spadly o 79 % Koronavir v akci: květnové prodeje DSLR proti loňsku spadly o 79 %
CIPA vydala čísla dodávek fotoaparátů za květen a tak obrovské meziroční propady jsme tu ještě neměli. Pouze CSC se udržela nad třetinou loňských čísel. Zrcadlovky spadly dokonce téměř na pětinu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Novomanžele při svatebním focení smetla vlna do oceánu Novomanžele při svatebním focení smetla vlna do oceánu
I svatební fotografování může být velmi nebezpečnou činností pro pózující novomanžele. Nevěstě a ženichovi z USA se vymstila nepozornost, když je při fotografování smetla vlna do oceánu. 
4.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her

Novým druhem “fotografie” je herní fotografie, ačkoli o fotky ve skutečnosti nejde. Fotobanka Getty Images totiž oznámila, že nabízí k licencování screenshoty z počítačových her. Konkrétně půjde o snímky z počítačové hry Gran Turismo. 

3.7.2020, aktualita, Milan Šurkala