www.digimanie.cz
>
>
>

Aktualizace Zoner Photo Studia X přináší nevídané barevné úpravy v HSL

Aktualizace Zoner Photo Studia X přináší nevídané barevné úpravy v HSL
, , aktualita
Pravidelná jarní aktualizace fotografického softwaru Zoner Photo Studio X přináší opět nové funkce. Tentokrát se brněnští tvůrci zaměřili na modul Vyvolat a nevídané barevné úpravy v režimu HSL.
K oblíbeným
reklama
Máme tu už skoro jaro a s tím se objevuje i pravidelná jarní aktualizace Photo Studia X od Zoneru. Máme zde pochopitelně mnoho novinek, především se ale zapracovalo na modulu Vyvolat a jeho práci s barevným režimem HSL. Ten se dočkal úprav všech tří složek pro nejrůznější barevné odstíny a především dokonce rozsahy odstínů, což je něco, co u konkurence nenajdete. Pojďme nejprve od jednodušších věcí. Představte si, že chcete některý z odstínů posunout. Obvykle byste kapátkem vybrali odstín a pak v menu vedle tahali s posuvníky. V případě ZPSX stačí kapátkem kliknout a táhnout myší vpravo nebo vlevo, čímž změnu barvy provedete okamžitě v rozsahu 30° v obou směrech. Jednoduše tak provedete ve snímku úpravy třeba tří barev třemi kliknutími myši.
 
Aktualizace Zoner Photo Studio X 03/20
klikněte pro zvětšení
 
To ale není jediná novinka. Můžete si s tím hrát podstatně více. Základní režim nabídne 8 barev, pro které lze upracovat zvlášť odstín, sytost i světlost, nebo to lze upravit pro všechny barvy najednou. Pokročilý režim pak vidíte na obrázku. V tomto případě si můžete i vybrat rozsah barev, které chcete upravovat. Zdaleka tak nemusí jít jen o jeden odstín a může jít o podstatně širší paletu (třeba od žluté přes zelenou až po azurovou). To si vyberete jedním výsekem (tím vnitřním) a můžete si vybrat i rozsah dalších složek. Druhý výsek (ten vnější) naopak říká, na který barevný rozsah se ten původní přetransformuje. Takže třeba tmavé modré odstíny přehodíte na červené, ale nesaturované světle modré nikoli.
 
Máme tu ale i další změny. Dvojitý poklik na název vlastnosti ji zresetuje na výchozí hodnotu. Vylepšena byla i možnost úpravy vlastních menu nabídek v modulu Vyvolat. Nepoužívané volby tak nemusí být jen sbalené, nemusí tu totiž být vůbec. Úpravy z modulu Vyvolat si lze uložit do oblíbených nastavení, třeba když je váš fotoaparát znám jedním neduhem (např. má divnou zelenou), můžete si vyrobit přednastavení, které to hned zkoriguje. Tento modul by měl být nyní i o něco rychlejší.
 
Vylepšení se dočkal i Katalog, který ohlídá přesuny a kopírování složek. Zonerama dostala možnost exportu do podsložek, vytváření více odkazů k jednomu albu s rozdílným nastavením práv nebo třeba délky platnosti odkazu, také je tu přehlednější správa odkazů i jejich statistiky. Přibyla také funkce Anonymizace SPZ (fungovat má na české a většinu evropských značek). Při rychlém testu pracovala výborně a našla korektně i takové značky, které byly tak malé, že je snad ani nebylo třeba rozmazávat. Je nutno ale funkci nejprve zapnout, aby se vůbec zobrazovala. V modulu Vyvolat máme také jednodušší perspektivní narovnání dokumentů. Pokud jste už Zoner Photo Studio X zkoušeli, máte 15 dní zdarma na vyzkoušení novinek (v minulosti to bylo jen 10 dnů). V opačném případě lze software vyzkoušet na 30 dní.
 
Zdroj: zoner.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik