www.digimanie.cz
>
>
>

Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony

Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony
, , aktualita
Britský startup připravuje nový fotoaparát Alice patřící do kategorie Micro Four Thirds. Ten bude výrazně spoléhat na umělou inteligenci, ale to nebude jediná zajímavost. Jeho displejem totiž bude obrazovka telefonu.
K oblíbeným
reklama
Na trhu s Micro Four Thirds fotoaparáty by se brzy mohl objevit fotoaparát Alice. Jeho tvůrci jsou z Británie a chtějí přinést fotoaparát, který má dle autorů přitáhnout uživatele z telefonů (osobně si ale nemyslím, že budou se svým konceptem úspěšní). Chtějí jít na to tak, že jde o jakousi obrovskou předsádku pro telefon. A to dokonce takovou, že má i vlastní senzor. Telefon se zde totiž stává v podstatě displejem fotoaparátu s jeho menu nabídkami. Alice má totiž vzadu držák na telefon, který se bezdrátově (přes 5GHz Wi-Fi) připojí k fotoaparátu a umožní jeho ovládání. Díky tomu, že jde o bezdrátové spojení, není ani potřeba mít telefon fyzicky připojený k fotoaparátu a ten může být několik metrů daleko.
 
Fotoaparát Alice
 
Tento fotoaparát má bajonet pro Micro Four Thirds objektivy a uvnitř najdeme 11MPx snímač s barevnou maskou typu Quad Bayer a 4,63µm pixely. Umí natáčet 4K videa při 30 fps a Full HD při 60 fps. O nastavování expozice i autofokusu se stará systém umělé inteligence. Stabilizace je pouze elektronická.
 
Fotoaparát Alice
 
Jako úložiště tu mohou být microSD karty a nabíjení může probíhat přes port USB-C, k dispozici je i 3,5mm jack. Cena fotoaparátu je na dobu po ukončení kampaně stanovena na 750 britských liber. Prvních 100 zákazníků ho ale může mít za 450 liber, další zákazníci ho v rámci kampaně mohou dostat za 550 liber. Dodávky by měly začít v létě 2021. 
 
Fotoaparát Alice


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vysoce světelný 7artisans Photoelectric 50mm f/1.05 pro full frame Vysoce světelný 7artisans Photoelectric 50mm f/1.05 pro full frame
Společnost 7artisans přichází s dalším vysoce světelným objektivem. Jde o 50mm verzi se světelností F1,05, která je určena pro všechny full frame CSC bajonety na trhu. A ani cena nepatří mezi ty nejvyšší.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF
Meike rozšiřuje počet bajonetů, pro které se vyrábí objektiv typu rybí oko, model 8mm f/3.5. Nyní bude k dispozici i pro Nikon Z a Canon RF. Je sice určen pro APS-C, ale na full frame tělech může vytvořit cirkulární efekt.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC UHS-I Silver 1066x. Ty sice mají jen UHS-I rozhraní, ale přesto dosahují velmi vysokých přenosových rychlostí při sekvenčním čtení až 160 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50 Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50
Lensbaby uvedlo novou generaci svého Spark 2.0. Novinka přináší nastavitelnou 12lamelovou clonu až do F22 a je dodávána s pevným objektivem Sweet 50. Je tedy kompatibilní s celým systémem Optic Swap.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu
Společnost Fujifilm přichází s novým firmwarem verze 4.00 pro svůj APS-C CSC fotoaparát X-T3. Ten významným způsobem vylepšuje autofokus, který by se svým výkonem měl podobat tomu na vlajkové lodi X-T4.
28.10.2020, aktualita, Milan Šurkala