www.digimanie.cz
>
>
>

Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony

Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony
, , aktualita
Britský startup připravuje nový fotoaparát Alice patřící do kategorie Micro Four Thirds. Ten bude výrazně spoléhat na umělou inteligenci, ale to nebude jediná zajímavost. Jeho displejem totiž bude obrazovka telefonu.
K oblíbeným
reklama
Na trhu s Micro Four Thirds fotoaparáty by se brzy mohl objevit fotoaparát Alice. Jeho tvůrci jsou z Británie a chtějí přinést fotoaparát, který má dle autorů přitáhnout uživatele z telefonů (osobně si ale nemyslím, že budou se svým konceptem úspěšní). Chtějí jít na to tak, že jde o jakousi obrovskou předsádku pro telefon. A to dokonce takovou, že má i vlastní senzor. Telefon se zde totiž stává v podstatě displejem fotoaparátu s jeho menu nabídkami. Alice má totiž vzadu držák na telefon, který se bezdrátově (přes 5GHz Wi-Fi) připojí k fotoaparátu a umožní jeho ovládání. Díky tomu, že jde o bezdrátové spojení, není ani potřeba mít telefon fyzicky připojený k fotoaparátu a ten může být několik metrů daleko.
 
Fotoaparát Alice
 
Tento fotoaparát má bajonet pro Micro Four Thirds objektivy a uvnitř najdeme 11MPx snímač s barevnou maskou typu Quad Bayer a 4,63µm pixely. Umí natáčet 4K videa při 30 fps a Full HD při 60 fps. O nastavování expozice i autofokusu se stará systém umělé inteligence. Stabilizace je pouze elektronická.
 
Fotoaparát Alice
 
Jako úložiště tu mohou být microSD karty a nabíjení může probíhat přes port USB-C, k dispozici je i 3,5mm jack. Cena fotoaparátu je na dobu po ukončení kampaně stanovena na 750 britských liber. Prvních 100 zákazníků ho ale může mít za 450 liber, další zákazníci ho v rámci kampaně mohou dostat za 550 liber. Dodávky by měly začít v létě 2021. 
 
Fotoaparát Alice


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Sony uvedlo nový objektiv FE 35mm F1.4 GM pro full frame Sony uvedlo nový objektiv FE 35mm F1.4 GM pro full frame
Nabídka 35mm světelných objektivů pro full frame CSC systém od Sony se dále rozšiřuje o nový model FE 35mm F1.4 GM (SEL35F14GM). Novinka doplní stávající objektiv Zeiss Distagon s podobnými parametry.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nikon zařadil zrcadlovky D3500 a D5600 k ukončeným produktům Nikon zařadil zrcadlovky D3500 a D5600 k ukončeným produktům
Prodeje digitálních zrcadlovek klesají a není divu, že s nimi postupně končí většina zbývajících výrobců. V případě Nikonu se na japonské stránce výrobce objevila informace, že jde v případě low-endových modelů o ukončené verze.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala39 komentářů
Velký prodejce fototechniky v Japonsku: Canon EOS R5 je nejprodávanější Velký prodejce fototechniky v Japonsku: Canon EOS R5 je nejprodávanější
Prodejce fotoaparátů v Japonsku, společnost MapCamera, vydává statistiky svých prodejů, a pro tento měsíc je vítězem high-endový full frame CSC fotoaparát Canon EOS R5. Následuje ho Nikon Z7 II.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Laowa uvádí 4 objektivy Argus se světelností F0,95 Laowa uvádí 4 objektivy Argus se světelností F0,95
Venus Lens chystá čtveřici nových objektivů řady Argus, které se mohou pochlubit vynikající světelností F0,95. Mezi nimi budou modely pro full frame, APS-C i Micro Four Thirds CSC fotoaparáty.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů