www.digimanie.cz
>
>

Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi

Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
, , aktualita
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
K oblíbeným
reklama
Válečných fotografů je mnoho, z těch slavných zahraničních můžeme zmínit např. Roberta Capu nebo Jamese Nachtweye, z českých se pak válečným a jiným konfliktům věnovali např. Antonín Kratochvíl nebo Jan Šibík. Zapomenout by se ale nemělo ani na dnes už 85letého Dona McCullina. Ten se narodil v roce 1935 a v roce 1992 vyšla jeho autobiografie Unreasonable Behaviour, která se v roce 2017 dočkala aktualizace. A právě tato kniha se stane námětem pro nový film, který bude natáčet Angelina Jolie.
 
Don McCullin
autor: Jac. de Nijs / Anefo, CC BY-SA 3.0 NL, přes Wikimedia Commons
 
Tato slavná herečka se v poslední době věnuje také režisérské práci a má na kontě už takové filmy, jako jsou dramata The Land of Blood and Honey, Unbroken nebo First They Killed My Father s válečnou tématikou. I proto McCullin věří, že se jí podaří natočit působivý snímek, který bude dobře a věrně prezentovat realitu jeho knihy. Ta hovoří o pádu Berlínské zdi, občanské válce v Sýrii, McCullin ale fotil i konflikty v Kongu, Vietnamu, Kambodži, hladomory a epidemie v Bangladéši nebo Africe. Pokud jde o produkci filmového snímku, toho se ujme herec Tom Hardy. My se prozatím můžeme podívat na video od Canonu, který natočil krátký dokument o McCullinovi v Kalkatě.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D
Slavný obraz Dívka s perlou od Jan Vermeera se dočkal velmi zajímavé digitalizace. Pomocí systému Hirox bylo nasnímáno obří 10gigapixelové "panorama" včetně některých detailů obrazu i ve 3D.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
23.1.2021, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu
Takeshi Tokura poskytl rozhovor pro server Toyo Keizai, kde přiznal jednu zajímavou věc. 8K videosekvence u full frame CSC fotoaparátu Canon EOS R5 byly především marketingovým tahákem. Canon chtěl být prvním s 8K.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery
Další novinkou od společnosti Godox je LED světlo CL10. To je určeno zejména pro youtubery a jiné influencery, kterým nabízí mnoho různých barevných efektů. Je libo blesky, svíčku, oheň nebo policejní sirénu?
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala