reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Anketa: Instagram stáhl fotografii ženy s menstruací. Co si o tom myslíte vy?

29.3.2015, Milan Šurkala, aktualita
Mnoho sociálních sítí zakazuje fotografie podporující nahotu, sexuální akt, zneužívání nebo násilí. Instagram nedávno stáhnul fotografii ženy s menstruací jako nevhodnou a porušující podmínky. Co si o tom ale myslíte vy?
Myslíte si, že podobné obrázky žen s menstruací mají své místo na internetu?
V anketě šlo hlasovat od 29.3.2015 do 29.4.2015. Počet hlasujících: 15
Ano, je to naprosto přirozená věc47 %
Ano, ale pouze na odborných stránkách k tématu13 %
Ne, na internetu nemají co dělat40 %
Je běžné, že sociální sítě nedovolují svým uživatelům prezentovat snímky, které zobrazují nahotu (zejména tu "neuměleckou"), sexuální akt, zneužívání, násilí nebo nabádající k sebepoškozování. Něco takového je ostatně i v podmínkách Instagramu. Série snímků od fotografky Rupi Kaur, která se věnuje problematice menstruace, nic takového neobsahuje. Přesto Instagram stáhnul fotografii její oblečené sestry s krví na teplákách a prostěradle jako porušující podmínky.


Rupi Kaur

Zdroj:
Rupi Kaur


Fotografka tedy fotografii nahrála znovu a opět byla velmi rychle smazána. Po připomínce v otevřeném dopise se zvedla velká vlna podpory fotografky a Instagram nakonec přišel s omluvou a fotografii povolil s tím, že byla smazána omylem. Omylem jednu fotografii dvakrát? Celou sérii si můžete prohlédnout na stránkách fotografky.

A jak se stavíte k tomuto tématu vy? Myslíte, že přirozená věc jako ženská menstruace má na internetu své místo nebo nikoli?

Zdroj: RupiKaur.com, Washingtonpost.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama