Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Anketa: V Texasu navrhují, že fotograf nesmí k policistovi na 25 stop. Jak to vidíte vy?

23.3.2015, Milan Šurkala, aktualita
Texaský politik Jason Villalba navrhnul, že bude nezákonné natáčet policisty při práci ze vzdálenosti menší než 25 stop. Pokud člověk bude mít zbraň, musí být dokonce 100 stop daleko. Jak se na problematiku díváte vy?
Měl by zákon vymezovat prostor, ze kterého lze natáčet policii?
V anketě šlo hlasovat od 23.3.2015 do 23.3.2016. Počet hlasujících: 21
Ano, rozhodně10 %
Stačí zákon, aby lidé nepřekáželi (limit dle situace a potřeby individuálně)67 %
Ne, žádné limity by být neměly24 %
Je logické, že člověk by neměl policistům překážet v práci a strkat jim fotoaparát přímo až pod nos. Přestože už nyní je v USA platný zákon, že lidé nesmí bránit policejním složkám v práci, texaský politik Jason Villalba navrhuje nový zákon (známý jako HB 2918), který již platný zákon má rozšířit o pevně dané hranice. Dle návrhu by nemělo být umožněno natáčet policii ze vzdálenosti menší než 25 stop (7,6 metru) a pokud člověk má u sebe zbraň, pak by se tato hranice měla prodloužit na 100 stop (30,5 metru).
Trestné by to bylo nejen pro běžné občany, ale i pro foto žurnalisty, pokud nespadají pod některé výjimky (např. FCC licence). Porušení zákona by mohlo znamenat vězení na půl roku a pokutu $2000, v případě porušení části s nošením zbraně by to dokonce mělo být vězení na rok a pokuta $4000. Veřejnosti se návrh zákona nelíbí a vyhrožují mu dokonce smrtí. I jeden z bývalých policistů se na adresu návrhu vyjádřil hodně kriticky. Pokud má policista dost práce se zatýkáním kriminálníka, má se ještě obtěžovat dalším zatýkáním někoho, kdo ho natočil na video? Po kritice se zvažuje přepsání návrhu na kratší vzdálenost 15 stop, ale už bez výjimek.

Jak se ale na problematiku díváte vy? Měla by mít policie zajištěný pevně daný pracovní okruh nebo by měl stačit klasický zákon vynucení pracovního prostoru "podle potřeby" (páskou, pokynem policisty,...).

Zdroj: Arstechnica.com, Petapixel.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.