www.digimanie.cz
>
>

Anketa: V Texasu navrhují, že fotograf nesmí k policistovi na 25 stop. Jak to vidíte vy?

Anketa: V Texasu navrhují, že fotograf nesmí k policistovi na 25 stop. Jak to vidíte vy?
, , aktualita
Texaský politik Jason Villalba navrhnul, že bude nezákonné natáčet policisty při práci ze vzdálenosti menší než 25 stop. Pokud člověk bude mít zbraň, musí být dokonce 100 stop daleko. Jak se na problematiku díváte vy?
K oblíbeným
reklama
Měl by zákon vymezovat prostor, ze kterého lze natáčet policii?
V anketě šlo hlasovat od 23.3.2015 do 23.3.2016. Počet hlasujících: 21
Ano, rozhodně 10 % 10% Stačí zákon, aby lidé nepřekáželi (limit dle situace a potřeby individuálně) 67 % 67% Ne, žádné limity by být neměly 24 % 24%
Je logické, že člověk by neměl policistům překážet v práci a strkat jim fotoaparát přímo až pod nos. Přestože už nyní je v USA platný zákon, že lidé nesmí bránit policejním složkám v práci, texaský politik Jason Villalba navrhuje nový zákon (známý jako HB 2918), který již platný zákon má rozšířit o pevně dané hranice. Dle návrhu by nemělo být umožněno natáčet policii ze vzdálenosti menší než 25 stop (7,6 metru) a pokud člověk má u sebe zbraň, pak by se tato hranice měla prodloužit na 100 stop (30,5 metru).
Trestné by to bylo nejen pro běžné občany, ale i pro foto žurnalisty, pokud nespadají pod některé výjimky (např. FCC licence). Porušení zákona by mohlo znamenat vězení na půl roku a pokutu $2000, v případě porušení části s nošením zbraně by to dokonce mělo být vězení na rok a pokuta $4000. Veřejnosti se návrh zákona nelíbí a vyhrožují mu dokonce smrtí. I jeden z bývalých policistů se na adresu návrhu vyjádřil hodně kriticky. Pokud má policista dost práce se zatýkáním kriminálníka, má se ještě obtěžovat dalším zatýkáním někoho, kdo ho natočil na video? Po kritice se zvažuje přepsání návrhu na kratší vzdálenost 15 stop, ale už bez výjimek.

Jak se ale na problematiku díváte vy? Měla by mít policie zajištěný pevně daný pracovní okruh nebo by měl stačit klasický zákon vynucení pracovního prostoru "podle potřeby" (páskou, pokynem policisty,...).

Zdroj: Arstechnica.com, Petapixel.com
reklama
Nejnovější články
Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů
Společnost Panasonic aktualizovala většinu svých fotoaparátů na trhu. Nové firmwary dostávají full frame Lumixy S, Micro Four Thirds přístroje Lumix G a nezapomnělo se ani na některé kompakty a ultrazoomy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750 Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750
Na internetu se začaly objevovat uniklé informace o tom, jak by měl vypadat nástupce digitální zrcadlovky Nikon D750. Ten by měl údajně nést jméno D770 nebo D790 a podporovat natáčení UHD 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm
Street foto se obvykle fotí se širokoúhlejšími objektivy, jakýmsi standardem je zde 35mm ohnisková vzdálenost. Fotograf Evan Ranft to ale zkusil trochu jinak a na pouliční fotografie si vzal telezoom Sony FE 200-600mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500 Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500
Mnoho doručovacích služeb si moc neláme hlavu se zacházením se zásilkami. Problém kvůli tomu nyní bude mít smluvní partner FedExu v USA, který místo chůze balík s objektivem hodil na několik metrů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip
Neoficiální zprávy hovoří o tom, že by se další generace vlajkových lodí od Samsungu mohla zbavit 12MPx senzoru pro hlavní fotoaparát a místo toho má dostat 108MPx senzor schopný 8K videozáznamu.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře