www.digimanie.cz
>
>

Anketa: V Texasu navrhují, že fotograf nesmí k policistovi na 25 stop. Jak to vidíte vy?

Anketa: V Texasu navrhují, že fotograf nesmí k policistovi na 25 stop. Jak to vidíte vy?
, , aktualita
Texaský politik Jason Villalba navrhnul, že bude nezákonné natáčet policisty při práci ze vzdálenosti menší než 25 stop. Pokud člověk bude mít zbraň, musí být dokonce 100 stop daleko. Jak se na problematiku díváte vy?
K oblíbeným
reklama
Měl by zákon vymezovat prostor, ze kterého lze natáčet policii?
V anketě šlo hlasovat od 23.3.2015 do 23.3.2016. Počet hlasujících: 21
Ano, rozhodně 10 % 10% Stačí zákon, aby lidé nepřekáželi (limit dle situace a potřeby individuálně) 67 % 67% Ne, žádné limity by být neměly 24 % 24%
Je logické, že člověk by neměl policistům překážet v práci a strkat jim fotoaparát přímo až pod nos. Přestože už nyní je v USA platný zákon, že lidé nesmí bránit policejním složkám v práci, texaský politik Jason Villalba navrhuje nový zákon (známý jako HB 2918), který již platný zákon má rozšířit o pevně dané hranice. Dle návrhu by nemělo být umožněno natáčet policii ze vzdálenosti menší než 25 stop (7,6 metru) a pokud člověk má u sebe zbraň, pak by se tato hranice měla prodloužit na 100 stop (30,5 metru).
Trestné by to bylo nejen pro běžné občany, ale i pro foto žurnalisty, pokud nespadají pod některé výjimky (např. FCC licence). Porušení zákona by mohlo znamenat vězení na půl roku a pokutu $2000, v případě porušení části s nošením zbraně by to dokonce mělo být vězení na rok a pokuta $4000. Veřejnosti se návrh zákona nelíbí a vyhrožují mu dokonce smrtí. I jeden z bývalých policistů se na adresu návrhu vyjádřil hodně kriticky. Pokud má policista dost práce se zatýkáním kriminálníka, má se ještě obtěžovat dalším zatýkáním někoho, kdo ho natočil na video? Po kritice se zvažuje přepsání návrhu na kratší vzdálenost 15 stop, ale už bez výjimek.

Jak se ale na problematiku díváte vy? Měla by mít policie zajištěný pevně daný pracovní okruh nebo by měl stačit klasický zákon vynucení pracovního prostoru "podle potřeby" (páskou, pokynem policisty,...).

Zdroj: Arstechnica.com, Petapixel.com
Nejnovější články
Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO
Pokud rádi fotíte makro, jistě jste se setkali se situací, kdy jste potřebovali být velmi blízko u země. Nové stativy Manfrotto Befree GT XPRO něco takového díky otočitelnému středovému sloupci nabídnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát M-E (typ 240). Novinka se má stát jakýmsi low-endovým modelem. I přesto bude mít nějaké funkce navíc a zvládne natáčet Full HD videosekvence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Včera, recenze, Milan Šurkala19 komentářů