www.digimanie.cz
>
>
>

Apple koupil Spectral Edge, možná nás čekají lepší snímky

Apple koupil Spectral Edge, možná nás čekají lepší snímky
, , aktualita
Společnost Apple opět nakupovala. Tentokrát se stala cílem firma Spectral Edge, která vznikla z projektu University of East Anglia. Ta se soustředila na vylepšení kvality obrazu slučováním klasického a infračerveného snímku.
K oblíbeným
reklama
Apple je znám tím, že často kupuje různé další projekty, jejichž technologie pak obvykle integruje do svých produktů. Tentokrát se dostalo na společnost Spectral Edge, přičemž šlo původně o univerzitní projekt na University of East Anglia. Není známo, kolik za tuto společnost zaplatil, ale v loňském roce od investorů vybrala 5,3 milionu USD.
 
Apple logo
 
Tato společnost se soustředila na vylepšení kvality snímků slučováním více fotografií do jedné. Nešlo ale o obvyklé spojování podobných snímků jako u HDR, ale o skládání klasické fotografie a infračerveného snímku dohromady s využitím systému umělé inteligence. Je tedy možné, že příští iPhony dostanou infračervený snímač a s ním i software z dílen Spectral Edge. Pochopitelně je i možné, že Apple jen převezme zdejší inženýry a využije je pro jiný (pravděpodobně podobný) projekt, který by měl zvýšit kvalitu snímků z jeho telefonů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony
Britský startup připravuje nový fotoaparát Alice patřící do kategorie Micro Four Thirds. Ten bude výrazně spoléhat na umělou inteligenci, ale to nebude jediná zajímavost. Jeho displejem totiž bude obrazovka telefonu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám
Sociální sítě Facebook a Instagram zavádí novou funkčnost. Nyní je možné si registrovat svůj obrazový obsah, jako jsou např. fotky, a hlídat, zda je někdo neoprávněně nezveřejňuje na těchto sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici
Při focení snímků na sociální sítě se lidé dopouštějí mnoha hloupostí, které v některých případech končí smrtí. Štěstí v tomto měla jedna žena z Británie, která při filmování sebe sama z okna jedoucího auta spadla na dálnici.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2020 Doporučené fotoaparáty: září 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
22.9.2020, článek, Milan Šurkala56 komentářů