www.digimanie.cz
>
>
>

Apple si patentoval periskopický objektiv pro 3× "zoom"

Apple si patentoval periskopický objektiv pro 3× "zoom"
, , aktualita
Apple dále vyvíjí fotoaparáty ve svých telefonech a vypadá to, že by v budoucnu mohl sáhnout k periskopickému objektivu. Nechal si totiž patentovat jeden z optických návrhů, které tuto konstrukci používají.
K oblíbeným
reklama
Mobilní fotografie ve velkém začala v podstatě díky nadprůměrným fotoaparátům iPhonů 4 a zejména 4S. Ty ukázaly, že i s telefony se dají vytvořit docela slušné fotografie nejen dokumentárního charakteru. Dnes už iPhony v lecčem zaostávají, především je to úhlopříčka snímače hlavního modulu. Na druhou stranu potěší logickým odstupňováním jednotlivých modulů, shodným rozlišením pro všechny i barevným sladěním. A jak to vypadá, v budoucnu bychom se možná mohli dočkat nového periskopického objektivu.
 
Patent periskopického objektivu Applu
 
Napovídá tak patent 11.061.213, který byl podán 31. ledna 2019 a přiznán včera. Máme zde dva optické hranoly a 4členný objektiv. Třetí člen je asférický pro korekci chromatické aberace i zkreslení. Objektiv má mít autofokus i optickou stabilizaci obrazu. Jeho světelnost má dosahovat hodnoty F2,4 nebo lepší a hovoří se o 3× zoomu (nikoli optickém zoomu samotného objektivu, ale patrně "zoomu" vůči hlavnímu modulu). Hlavní modul iPhonů má nyní 26 mm, takže by nás to dostalo někam k 78 mm (připomeňme, že nynější iPhony Pro mají 52 mm, Pro Max pak 65 mm). Že byl ale tento návrh patentován, ještě neznamená, že se objeví i na trhu.
 
Patent periskopického objektivu Applu
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů