www.digimanie.cz
>
>
>

Apple si patentoval systém na korekci vad předsádek

Apple si patentoval systém na korekci vad předsádek
, , aktualita
Chcete-li rozšířit fotografické schopnosti vašeho telefonu, možná jste už uvažovali o předsádkách. Většina z nich ale může přinášet nějaké vady, zejména jsou-li nepřesně nasazené. Apple chce toto řešit pohyblivým senzorem.
reklama
Mobilní telefony sice dnes už mají větší počet snímačů a objektivů, přesto se někomu stále mohou hodit předsádky, které značně rozšiřují možnosti telefonů. Obvyklé existují předsádky pro makro, širokoúhlý obraz, rybí oko nebo jsou k dispozici i teleobjektivy. Ty ale mohou přinášet různé optické vady, což se zvýrazní tehdy, pokud nejsou správně nasazeny. Společnost Apple si proto nechala patentovat systém, který bude toto řešit. Ten pracuje nejen softwarově, ale dokonce i hardwarově.
 
Patent Applu
 
Smartphone může porovnat kvalitu obrazu před a po nasazení předsádky a snažit se rozpoznat, kde došlo k chybě. Pokud tedy na základě různých optických ukazatelů vidí, že předsádka není nasazena přesně, může posunout snímačem tak, aby byl co nejpřesněji v optické ose předsádky a tím minimalizoval optické vady. Systém zahrnuje elektroniku, posuvné motorky i detektory nasazené předsádky. Pokud navíc bude vědět, které předsádka je nasazena, může použít "profil" pro korekci jejích vad. Toto se ale dá případně předpokládat jen u některých speciálních (a drahých) předsádek. Počítejme však s tím, že jde jen o patent, který se nejspíš nikdy nemusí dostat do výroby.
 
Předsádky pro mobilní telefon
 
levné předsádky pro telefon (viz recenzi)
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala9 komentářů
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře