www.digimanie.cz
>
>
>

Apple si patentoval systém na korekci vad předsádek

Apple si patentoval systém na korekci vad předsádek
, , aktualita
Chcete-li rozšířit fotografické schopnosti vašeho telefonu, možná jste už uvažovali o předsádkách. Většina z nich ale může přinášet nějaké vady, zejména jsou-li nepřesně nasazené. Apple chce toto řešit pohyblivým senzorem.
K oblíbeným
reklama
Mobilní telefony sice dnes už mají větší počet snímačů a objektivů, přesto se někomu stále mohou hodit předsádky, které značně rozšiřují možnosti telefonů. Obvyklé existují předsádky pro makro, širokoúhlý obraz, rybí oko nebo jsou k dispozici i teleobjektivy. Ty ale mohou přinášet různé optické vady, což se zvýrazní tehdy, pokud nejsou správně nasazeny. Společnost Apple si proto nechala patentovat systém, který bude toto řešit. Ten pracuje nejen softwarově, ale dokonce i hardwarově.
 
Patent Applu
 
Smartphone může porovnat kvalitu obrazu před a po nasazení předsádky a snažit se rozpoznat, kde došlo k chybě. Pokud tedy na základě různých optických ukazatelů vidí, že předsádka není nasazena přesně, může posunout snímačem tak, aby byl co nejpřesněji v optické ose předsádky a tím minimalizoval optické vady. Systém zahrnuje elektroniku, posuvné motorky i detektory nasazené předsádky. Pokud navíc bude vědět, které předsádka je nasazena, může použít "profil" pro korekci jejích vad. Toto se ale dá případně předpokládat jen u některých speciálních (a drahých) předsádek. Počítejme však s tím, že jde jen o patent, který se nejspíš nikdy nemusí dostat do výroby.
 
Předsádky pro mobilní telefon
 
levné předsádky pro telefon (viz recenzi)
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky
Dnes má skoro každý smartphone a používá jej k záznamu spousty situací. V poslední době to jsou často i svatby. Svatební fotografce Hannah Stanley se to ale nelíbí, občas jí náruživí fotografové kazí fotky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích
Instagram se snaží bojovat s negativními stránkami používání sociálních sítí. Zkouší nyní už v sedmi zemích na svých uživatelích odstranění počtu lajků u příspěvků. Tato čísla bude moct vidět každý jen u svých vlastních fotografií. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR
Středoformátový systém Fujifilm GFX dostává do nabídky další nový objektiv. Je jím GF 50mm F3.5 R LM WR a má jít o zatím nejkompaktnější objektiv pro tento systém. Jeho hmotnost činí jen 335 gramů.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR
Od společnosti Fujifilm jsme se dočkali nového objektivu pro jeho X systém, model Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR. Ten nabídne příjemně univerzální 5× optický zoom, odolnou konstrukci i velmi účinnou 6EV stabilizaci.
18.7.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře