www.digimanie.cz
>
>
>

Apple si patentoval systém na korekci vad předsádek

Apple si patentoval systém na korekci vad předsádek
, , aktualita
Chcete-li rozšířit fotografické schopnosti vašeho telefonu, možná jste už uvažovali o předsádkách. Většina z nich ale může přinášet nějaké vady, zejména jsou-li nepřesně nasazené. Apple chce toto řešit pohyblivým senzorem.
K oblíbeným
reklama
Mobilní telefony sice dnes už mají větší počet snímačů a objektivů, přesto se někomu stále mohou hodit předsádky, které značně rozšiřují možnosti telefonů. Obvyklé existují předsádky pro makro, širokoúhlý obraz, rybí oko nebo jsou k dispozici i teleobjektivy. Ty ale mohou přinášet různé optické vady, což se zvýrazní tehdy, pokud nejsou správně nasazeny. Společnost Apple si proto nechala patentovat systém, který bude toto řešit. Ten pracuje nejen softwarově, ale dokonce i hardwarově.
 
Patent Applu
 
Smartphone může porovnat kvalitu obrazu před a po nasazení předsádky a snažit se rozpoznat, kde došlo k chybě. Pokud tedy na základě různých optických ukazatelů vidí, že předsádka není nasazena přesně, může posunout snímačem tak, aby byl co nejpřesněji v optické ose předsádky a tím minimalizoval optické vady. Systém zahrnuje elektroniku, posuvné motorky i detektory nasazené předsádky. Pokud navíc bude vědět, které předsádka je nasazena, může použít "profil" pro korekci jejích vad. Toto se ale dá případně předpokládat jen u některých speciálních (a drahých) předsádek. Počítejme však s tím, že jde jen o patent, který se nejspíš nikdy nemusí dostat do výroby.
 
Předsádky pro mobilní telefon
 
levné předsádky pro telefon (viz recenzi)
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem
Olympus představuje nové stylové CSC v podání modelu PEN E-PL10. Tento fotoaparát podporuje natáčení UHD 4K videa, má také o 180° otočný displej pro selfie. Umí nový AP (Advanced Photo) režim pro snazší focení kreativních snímků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem
Olympus dnes představil nový fotoaparát OM-D E-M5 Mark III, který má přinášet některé z technologií E-M1 Mark II v mnohem menším těle. Má tak 20MPx senzor, vylepšený fázový systém AF s citlivostí od -6 EV a další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: říjen 2019 Doporučené fotoaparáty: říjen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala55 komentářů
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
15.10.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář