www.digimanie.cz
>
>
>

Apple si patentoval systém na korekci vad předsádek

Apple si patentoval systém na korekci vad předsádek
, , aktualita
Chcete-li rozšířit fotografické schopnosti vašeho telefonu, možná jste už uvažovali o předsádkách. Většina z nich ale může přinášet nějaké vady, zejména jsou-li nepřesně nasazené. Apple chce toto řešit pohyblivým senzorem.
K oblíbeným
reklama
Mobilní telefony sice dnes už mají větší počet snímačů a objektivů, přesto se někomu stále mohou hodit předsádky, které značně rozšiřují možnosti telefonů. Obvyklé existují předsádky pro makro, širokoúhlý obraz, rybí oko nebo jsou k dispozici i teleobjektivy. Ty ale mohou přinášet různé optické vady, což se zvýrazní tehdy, pokud nejsou správně nasazeny. Společnost Apple si proto nechala patentovat systém, který bude toto řešit. Ten pracuje nejen softwarově, ale dokonce i hardwarově.
 
Patent Applu
 
Smartphone může porovnat kvalitu obrazu před a po nasazení předsádky a snažit se rozpoznat, kde došlo k chybě. Pokud tedy na základě různých optických ukazatelů vidí, že předsádka není nasazena přesně, může posunout snímačem tak, aby byl co nejpřesněji v optické ose předsádky a tím minimalizoval optické vady. Systém zahrnuje elektroniku, posuvné motorky i detektory nasazené předsádky. Pokud navíc bude vědět, které předsádka je nasazena, může použít "profil" pro korekci jejích vad. Toto se ale dá případně předpokládat jen u některých speciálních (a drahých) předsádek. Počítejme však s tím, že jde jen o patent, který se nejspíš nikdy nemusí dostat do výroby.
 
Předsádky pro mobilní telefon
 
levné předsádky pro telefon (viz recenzi)
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe
Sony pokračuje s výrobou kapesních ultrazoomů a jeho nový model Cyber-shot HX99 míří trochu výš. Přináší totiž např. podporu RAWu, má i dotykový displej a nezapomnělo se ani na populární 4K videosekvence.
15.4.2019, recenze, Milan Šurkala18 komentářů
Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ
Poslední kategorií, na kterou se v rámci aknety TIPA Awards 2019 podíváme, jsou monitory pro fotografy. Zde letos bodovaly dvě společnosti, BenQ v levnější kategorii a LG v té více profesionální.
14.4.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto
Po jednom titulu z cen TIPA Awards 2019 si odnesly i další tři společnosti. Nyní se podíváme na širokoúhlé objektivy od Tamronu a Tokiny se světelností F2,8 a karbonový stativ italské společnosti Manfrotto.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z
Pro full frame CSC od Nikonu si společnost Samyang připravila dva nové manuální objektivy. Vedle 14mm F2.8 objektivu je to také objektiv s 85mm ohniskovou vzdáleností a velmi dobrou světelností F1.4.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala