www.digimanie.cz
>
>
>

Apple varuje: silné motorky mohou poškodit OIS a AF v iPhonech

Apple varuje: silné motorky mohou poškodit OIS a AF v iPhonech
, , aktualita
Společnost Apple vydala varování motorkářům jezdících na silných mašinách. Specifické vibrace z výkonných motorek totiž mohou poškodit součásti v mechanismech některých fotomodulů telefonů iPhone, zejména těch novějších.
K oblíbeným
reklama
Všichni víme, že fotoaparáty nemají moc rády vibrace, ale moc si to neuvědomujeme v případě fotomodulů v mobilních telefonech. Společnost Apple nicméně zjistila, že to opravdu může být problém. Vydala tak varování všem, kteří mají motorky vyššího výkonu a objemu, že jejich stroje mohou vykazovat vibrace s vysokými amplitudami, které se mohou přenášet do telefonů, pokud jsou připevněny k řídítkům. Absence výraznějších tlumicích prvků může fotoaparát v iPhonech dokonce poškodit.
 
Yamaha R6
ilustrační obrázek, autor: Dominic from Ruhrgebiet, CC BY 2.0, přes Wikimedia Commons
 
Konkrétně jde o to, že iPhony od modelů 6 Plus, 6S Plus, 7 a SE 2. generace mají systém optické stabilizace (neplatí pro jejich širokoúhlé modely a teleobjektivy na 7 Plus a 8 Plus) a od modelu XS a opět SE 2. generace také speciální AF systém. I když byly mechanismy navrženy na vysokou odolnost, specifické vibrace z motorek mohou být v určitém frekvenčním pásmu pro tyto mechanismy škodlivé. Ve výsledku může dlouhodobé vystavení takovým vibracím negativně ovlivnit výkon stabilizace a autofokusu. Elektrické skútry jsou v tomto podstatně bezpečnější a u slabších motorek mají vibrace menší amplitudu, takže tam výraznější poškození nehrozí. Apple přesto doporučuje alespoň používat držáky, které mají nějaké prvky pro tlumení vibrací, což sníží riziko poškození. Také doporučuje nemít telefon v držáku po příliš dlouhou dobu.
 
Zdroj: apple.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala