www.digimanie.cz
>
>

Ariana Grande vyžaduje copyright na všechny fotky z koncertů

Ariana Grande vyžaduje copyright na všechny fotky z koncertů
, , aktualita
Někdy se to s autorskými právy opravdu hodně přehání a zpěvačka Ariana Grande je toho také důkazem. Smlouva s fotografy totiž vyžaduje, že všechny fotografie pořízené při koncertu budou patřit její společnosti.
K oblíbeným
reklama
Poslední dny jsou plné kontroverzních situací kolem autorských práv. Máme tu Články 11 a 13 (resp. dnes po přejmenování 15 a 17), které Evropský parlament údajně schválil omylem, a už tu máme zpěvačku Arianu Grande, která také přilila olej do ohně. V jejím případě je tu spíše inspirace Článkem 12a, který mezi výše zmíněnými dvěma poněkud zapadl, ale také s sebou nese jistá omezení. Grande a její společnost GrandAriTour Inc. se totiž rozhodla, že autoři fotografií na jejím koncertu nebudou vlastnit práva na svoje vlastní fotografie.
 
Ariana Grande
 
zdroj: Berisik Radio.com [CC0]
 
Smlouva se společností totiž vyžaduje převod práv na společnost a urychlené zaslání všech pořízených snímků na vyžádání, takže pokud bude chtít fotograf použít své vlastní fotografie, bude muset žádat o svolení. Není divu, že se proti tomu fotografové ohrazují a ozvala se už i asociace National Press Photographers Associaton (NPPA). Zpěvačka krok zdůvodňuje tím, že fotografové v minulosti zneužívali tyto snímky např. k vytváření a prodeji neautorizovaných merchandise produktů. Standardem smlouvy je také možnost fotit jen při prvních třech písničkách, to je totiž u podobných smluv poměrně obvyklé.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
4.12.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč
Také společnost Nikon si připravila na závěr roku prodejní akci v podobě slev. V jejím případě se týká CSC fotoaparátů, digitálních zrcadlovek, vybraných kompaktů a pochopitelně i spousty objektivů pro DSLR.
2.12.2019, aktualita, Milan Šurkala