www.digimanie.cz
>
>

Ariana Grande vyžaduje copyright na všechny fotky z koncertů

Ariana Grande vyžaduje copyright na všechny fotky z koncertů
, , aktualita
Někdy se to s autorskými právy opravdu hodně přehání a zpěvačka Ariana Grande je toho také důkazem. Smlouva s fotografy totiž vyžaduje, že všechny fotografie pořízené při koncertu budou patřit její společnosti.
K oblíbeným
reklama
Poslední dny jsou plné kontroverzních situací kolem autorských práv. Máme tu Články 11 a 13 (resp. dnes po přejmenování 15 a 17), které Evropský parlament údajně schválil omylem, a už tu máme zpěvačku Arianu Grande, která také přilila olej do ohně. V jejím případě je tu spíše inspirace Článkem 12a, který mezi výše zmíněnými dvěma poněkud zapadl, ale také s sebou nese jistá omezení. Grande a její společnost GrandAriTour Inc. se totiž rozhodla, že autoři fotografií na jejím koncertu nebudou vlastnit práva na svoje vlastní fotografie.
 
Ariana Grande
 
zdroj: Berisik Radio.com [CC0]
 
Smlouva se společností totiž vyžaduje převod práv na společnost a urychlené zaslání všech pořízených snímků na vyžádání, takže pokud bude chtít fotograf použít své vlastní fotografie, bude muset žádat o svolení. Není divu, že se proti tomu fotografové ohrazují a ozvala se už i asociace National Press Photographers Associaton (NPPA). Zpěvačka krok zdůvodňuje tím, že fotografové v minulosti zneužívali tyto snímky např. k vytváření a prodeji neautorizovaných merchandise produktů. Standardem smlouvy je také možnost fotit jen při prvních třech písničkách, to je totiž u podobných smluv poměrně obvyklé.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala