www.digimanie.cz
>
>

Ariana Grande vyžaduje copyright na všechny fotky z koncertů

Ariana Grande vyžaduje copyright na všechny fotky z koncertů
, , aktualita
Někdy se to s autorskými právy opravdu hodně přehání a zpěvačka Ariana Grande je toho také důkazem. Smlouva s fotografy totiž vyžaduje, že všechny fotografie pořízené při koncertu budou patřit její společnosti.
K oblíbeným
reklama
Poslední dny jsou plné kontroverzních situací kolem autorských práv. Máme tu Články 11 a 13 (resp. dnes po přejmenování 15 a 17), které Evropský parlament údajně schválil omylem, a už tu máme zpěvačku Arianu Grande, která také přilila olej do ohně. V jejím případě je tu spíše inspirace Článkem 12a, který mezi výše zmíněnými dvěma poněkud zapadl, ale také s sebou nese jistá omezení. Grande a její společnost GrandAriTour Inc. se totiž rozhodla, že autoři fotografií na jejím koncertu nebudou vlastnit práva na svoje vlastní fotografie.
 
Ariana Grande
 
zdroj: Berisik Radio.com [CC0]
 
Smlouva se společností totiž vyžaduje převod práv na společnost a urychlené zaslání všech pořízených snímků na vyžádání, takže pokud bude chtít fotograf použít své vlastní fotografie, bude muset žádat o svolení. Není divu, že se proti tomu fotografové ohrazují a ozvala se už i asociace National Press Photographers Associaton (NPPA). Zpěvačka krok zdůvodňuje tím, že fotografové v minulosti zneužívali tyto snímky např. k vytváření a prodeji neautorizovaných merchandise produktů. Standardem smlouvy je také možnost fotit jen při prvních třech písničkách, to je totiž u podobných smluv poměrně obvyklé.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala51 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala