www.digimanie.cz
>
>
>

Associated Press celosvětově přechází na techniku Sony

Associated Press celosvětově přechází na techniku Sony
, , aktualita
Sony zaznamenalo významné vítězství. Agentura Associated Press totiž vymění veškerou svou foto i video výbavu za přístroje jedné značky. Tentokrát to bude Sony, a to celosvětově pro všechny své fotografy a kameramany.
K oblíbeným
reklama
Tradiční trh s fotoaparáty se mění a spolu s tím i značky, které jsou úspěšné. Nyní se z úspěchů může těšit společnost Sony, která se stala partnerem agentury Associated Press. Její fotožurnalisté po celém světě přinesou 3000 fotografií a 200 videí denně, a to v průměru z 250 lokací ve 100 zemích světa. A právě Sony bude značkou, která všechny vlastní fotografy a kameramany agentury vybaví novou technikou. Výhodou má být to, že Sony dle AP nabízí dobrou techniku pro foto i video, takže agentura nyní může využívat jen jednoho výrobce a nemít jednoho pro fotoaparáty a druhého pro video. Přechod by měl trvat zhruba rok a jeho součástí bude i zaškolení. Fotografům v některých oblastech totiž bude hodně těžké dodat novou techniku.
 
Associated Press logo
 
Pokud jde o fotoaparáty, na základě testů v nejrůznějších podmínkách byl jako primární fotoaparát zvolen Sony A9 II, který dostane drtivá většina fotografů. Někteří z těch, kteří se soustředí spíše na video, pak obdrží Sony A7R IV. Nicméně pokud jde o video, tam výčet zařízení čítá hned šest blíže neurčených kousků, ale mělo by jít o vše od vyloženě profesionálních kamer (patrně řada FS) až po kapesní kamery a fotoaparáty (možná Cyber-shot RX100 VII, který je vyloženě video-kompaktem). První větší nasazení nové techniky se předpokládá v listopadu při amerických prezidentských volbách a později na Olympijských hrách.
 
Sony A9 II
 
Pokud jde o výhody, které AP přesvědčily k přechodu od DSLR k CSC, tak je to především schopnost tichého focení s elektronickou závěrkou, velmi rychlý a přesný AF, v neposlední řadě je to také menší velikost a hmotnost fotoaparátů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5 Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5
Panasonic už dávno slíbil kompaktnější full frame Lumix řady S a vypadá to, že už je něco takového na spadnutí. Hovoří se o Lumixu S5, jehož technické údaje unikly na Internet a vypadá dost slibně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát
Během stále trvající pandemie onemocnění covid-19 se americký fotograf rozhodl realizovat projekt, při němž proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát. Vznikla tak série portrétů, která dokumentuje lidi ze sousedství. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala