www.digimanie.cz
>
>
>

Associated Press celosvětově přechází na techniku Sony

Associated Press celosvětově přechází na techniku Sony
, , aktualita
Sony zaznamenalo významné vítězství. Agentura Associated Press totiž vymění veškerou svou foto i video výbavu za přístroje jedné značky. Tentokrát to bude Sony, a to celosvětově pro všechny své fotografy a kameramany.
K oblíbeným
reklama
Tradiční trh s fotoaparáty se mění a spolu s tím i značky, které jsou úspěšné. Nyní se z úspěchů může těšit společnost Sony, která se stala partnerem agentury Associated Press. Její fotožurnalisté po celém světě přinesou 3000 fotografií a 200 videí denně, a to v průměru z 250 lokací ve 100 zemích světa. A právě Sony bude značkou, která všechny vlastní fotografy a kameramany agentury vybaví novou technikou. Výhodou má být to, že Sony dle AP nabízí dobrou techniku pro foto i video, takže agentura nyní může využívat jen jednoho výrobce a nemít jednoho pro fotoaparáty a druhého pro video. Přechod by měl trvat zhruba rok a jeho součástí bude i zaškolení. Fotografům v některých oblastech totiž bude hodně těžké dodat novou techniku.
 
Associated Press logo
 
Pokud jde o fotoaparáty, na základě testů v nejrůznějších podmínkách byl jako primární fotoaparát zvolen Sony A9 II, který dostane drtivá většina fotografů. Někteří z těch, kteří se soustředí spíše na video, pak obdrží Sony A7R IV. Nicméně pokud jde o video, tam výčet zařízení čítá hned šest blíže neurčených kousků, ale mělo by jít o vše od vyloženě profesionálních kamer (patrně řada FS) až po kapesní kamery a fotoaparáty (možná Cyber-shot RX100 VII, který je vyloženě video-kompaktem). První větší nasazení nové techniky se předpokládá v listopadu při amerických prezidentských volbách a později na Olympijských hrách.
 
Sony A9 II
 
Pokud jde o výhody, které AP přesvědčily k přechodu od DSLR k CSC, tak je to především schopnost tichého focení s elektronickou závěrkou, velmi rychlý a přesný AF, v neposlední řadě je to také menší velikost a hmotnost fotoaparátů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře