www.digimanie.cz
>
>
>

Associated Press celosvětově přechází na techniku Sony

Associated Press celosvětově přechází na techniku Sony
, , aktualita
Sony zaznamenalo významné vítězství. Agentura Associated Press totiž vymění veškerou svou foto i video výbavu za přístroje jedné značky. Tentokrát to bude Sony, a to celosvětově pro všechny své fotografy a kameramany.
K oblíbeným
reklama
Tradiční trh s fotoaparáty se mění a spolu s tím i značky, které jsou úspěšné. Nyní se z úspěchů může těšit společnost Sony, která se stala partnerem agentury Associated Press. Její fotožurnalisté po celém světě přinesou 3000 fotografií a 200 videí denně, a to v průměru z 250 lokací ve 100 zemích světa. A právě Sony bude značkou, která všechny vlastní fotografy a kameramany agentury vybaví novou technikou. Výhodou má být to, že Sony dle AP nabízí dobrou techniku pro foto i video, takže agentura nyní může využívat jen jednoho výrobce a nemít jednoho pro fotoaparáty a druhého pro video. Přechod by měl trvat zhruba rok a jeho součástí bude i zaškolení. Fotografům v některých oblastech totiž bude hodně těžké dodat novou techniku.
 
Associated Press logo
 
Pokud jde o fotoaparáty, na základě testů v nejrůznějších podmínkách byl jako primární fotoaparát zvolen Sony A9 II, který dostane drtivá většina fotografů. Někteří z těch, kteří se soustředí spíše na video, pak obdrží Sony A7R IV. Nicméně pokud jde o video, tam výčet zařízení čítá hned šest blíže neurčených kousků, ale mělo by jít o vše od vyloženě profesionálních kamer (patrně řada FS) až po kapesní kamery a fotoaparáty (možná Cyber-shot RX100 VII, který je vyloženě video-kompaktem). První větší nasazení nové techniky se předpokládá v listopadu při amerických prezidentských volbách a později na Olympijských hrách.
 
Sony A9 II
 
Pokud jde o výhody, které AP přesvědčily k přechodu od DSLR k CSC, tak je to především schopnost tichého focení s elektronickou závěrkou, velmi rychlý a přesný AF, v neposlední řadě je to také menší velikost a hmotnost fotoaparátů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář