www.digimanie.cz
>
>

Astrofotograf zachytil ISS na snímcích se Sluncem nebo Měsícem v pozadí

Astrofotograf zachytil ISS na snímcích se Sluncem nebo Měsícem v pozadí
, , aktualita
Fotograf z USA vytváří dechberoucí astrofotografie, jedním z jeho posledních počinů jsou snímky Mezinárodní vesmírné stanice. Ta je zachycena spolu se Sluncem, na jiném snímku pak i s Měsícem. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf Andrew McCarthy, který pochází z kalifornského města Sacramento, se zaměřuje na tvorbu snímků noční i denní oblohy. Nedávno do své rozsáhlé sbírky astrofotografií přidal i velmi detailní záběry Mezinárodní vesmírné stanice, za níž se zrovna nacházelo Slunce, nechyběl ani druhý podobný snímek s Měsícem na pozadí. Své výtvory zveřejňuje Andrew McCarthy například na instagramovém účtu

Nejdříve se fotografovi podařilo zachytit ISS křižující Slunce 6. října 2020. O zhruba týden později Andrew McCarthy vyfotografoval Mezinárodní vesmírnou stanici, která z našeho pohledu přelétala přes Měsíc.
 

Zachytit podobný moment není rozhodně pro fotografa na Zemi lehký úkol a náročné požadavky jsou i na straně technického vybavení. Pro výsledný záběr bylo potřeba objektivu s filtrem bílého světla pro detaily ISS a dále speciální H-Alfa teleskop pro fotografování povrchu Slunce, v postprodukci bylo nutné záběry spojit v jeden snímek. 
 

Fotografie ISS a Měsíce byla pořízena z okraje silnice, toto místo hledal fotograf několik hodin, ale výsledek za to stojí. Osvětlená Mezinárodní vesmírná stanice na výše zobrazeném snímku podle autora dostává tu správnou hloubku, která na fotografiích se Sluncem není tolik patrná. V tomto případě bylo pořízeno video s vysokou snímkovou frekvencí a výsledná fotografie byla následně poskládána z více záběrů.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon uvolnil nové firmwary pro Z50 a D780 i aktualizovaný software Nikon uvolnil nové firmwary pro Z50 a D780 i aktualizovaný software
Nikon aktualizoval svůj software i firmware pro některé fotoaparáty. Máme zde nové verze aplikací Capture NX-D 1.6.5, ViewNX-i 1.4.5 i firmwary pro CSC fotoaparát Z50 a digitální zrcadlovku D780.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
7artisans uvádí kompaktní 35mm f/5.6 a rybí oko 7.5mm f/2.8 II 7artisans uvádí kompaktní 35mm f/5.6 a rybí oko 7.5mm f/2.8 II
Od společnosti 7artisans tu máme dvě novinky na poli objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností. Jednou je velmi kompaktní pancake objektiv 35mm f/5.6, druhým je pak nová generace rybího oka 7.5mm f/2.8 II FishEye.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla
Canon zkouší neotřelé produkty a jedním z nich je i jakési digitální vajíčko Posture Fit. To má za úkol monitorovat uživatele a varovat ho před nesprávným držením těla při dlouhé práci u stolu, např. s počítačem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
1.3.2021, aktualita, Milan Šurkala