www.digimanie.cz
>
>

Astrofotograf zachytil ISS na snímcích se Sluncem nebo Měsícem v pozadí

Astrofotograf zachytil ISS na snímcích se Sluncem nebo Měsícem v pozadí
, , aktualita
Fotograf z USA vytváří dechberoucí astrofotografie, jedním z jeho posledních počinů jsou snímky Mezinárodní vesmírné stanice. Ta je zachycena spolu se Sluncem, na jiném snímku pak i s Měsícem. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf Andrew McCarthy, který pochází z kalifornského města Sacramento, se zaměřuje na tvorbu snímků noční i denní oblohy. Nedávno do své rozsáhlé sbírky astrofotografií přidal i velmi detailní záběry Mezinárodní vesmírné stanice, za níž se zrovna nacházelo Slunce, nechyběl ani druhý podobný snímek s Měsícem na pozadí. Své výtvory zveřejňuje Andrew McCarthy například na instagramovém účtu

Nejdříve se fotografovi podařilo zachytit ISS křižující Slunce 6. října 2020. O zhruba týden později Andrew McCarthy vyfotografoval Mezinárodní vesmírnou stanici, která z našeho pohledu přelétala přes Měsíc.
 

Zachytit podobný moment není rozhodně pro fotografa na Zemi lehký úkol a náročné požadavky jsou i na straně technického vybavení. Pro výsledný záběr bylo potřeba objektivu s filtrem bílého světla pro detaily ISS a dále speciální H-Alfa teleskop pro fotografování povrchu Slunce, v postprodukci bylo nutné záběry spojit v jeden snímek. 
 

Fotografie ISS a Měsíce byla pořízena z okraje silnice, toto místo hledal fotograf několik hodin, ale výsledek za to stojí. Osvětlená Mezinárodní vesmírná stanice na výše zobrazeném snímku podle autora dostává tu správnou hloubku, která na fotografiích se Sluncem není tolik patrná. V tomto případě bylo pořízeno video s vysokou snímkovou frekvencí a výsledná fotografie byla následně poskládána z více záběrů.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon School Online: fotografické kurzy do konce roku zdarma Nikon School Online: fotografické kurzy do konce roku zdarma
Pokud jste nestihli dočasné uvolnění fotografických kurzů Nikonu School Online zdarma na jaře, máte tu další příležitost. Akce se opakuje a máte více než měsíc na zhlédnutí několika výukových videí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus vydal poslední finanční výsledky fotodivize, je stále ztrátová Olympus vydal poslední finanční výsledky fotodivize, je stále ztrátová
Fotografická divize společnosti Olympus se stěhuje pod japonskou firmu JIP, a tak tu máme poslední finanční výsledky divize, které uvede samotný Olympus. Fotodivize byla i za poslední čtvrtletí ztrátová.
21.11.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tokina uvádí atx-m 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Fujifilm X Tokina uvádí atx-m 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Fujifilm X
Tokina uvedla dva nové objektivy pro systém Fujifilm X. Jde o velmi světelné pevné objektivy atx-m 23mm F1.4 a atx-m 33mm F1.4. Vyznačují se tichým zaostřovacím systémem s krokovým motorkem ST-M.
20.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tokina uvedla objektiv atx-i 17-35mm f/4 FF pro zrcadlovky Tokina uvedla objektiv atx-i 17-35mm f/4 FF pro zrcadlovky
Tokina inovuje nabídku svých objektivů a přichází s novým širokoúhlým zoomem atx-i 17-35mm f/4 FF. Určen bude pro zrcadlovky Canon a Nikon, přičemž nabídne až 104° úhel záběru na full frame tělech.
20.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Leica ruší předplatné Pro za $70 ročně v mobilní aplikaci FOTOS Leica ruší předplatné Pro za $70 ročně v mobilní aplikaci FOTOS
Mobilní aplikace Leica FOTOS nabízela vedle bezplatné verze také předplatné Pro za 70 USD ročně. Tomu je už ale konec a předplatné mizí z nabídky. Všechny funkce jsou a prozatím budou zadarmo.
17.11.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře