www.digimanie.cz
>
>

Astrofotograf zachytil ISS na snímcích se Sluncem nebo Měsícem v pozadí

Astrofotograf zachytil ISS na snímcích se Sluncem nebo Měsícem v pozadí
, , aktualita
Fotograf z USA vytváří dechberoucí astrofotografie, jedním z jeho posledních počinů jsou snímky Mezinárodní vesmírné stanice. Ta je zachycena spolu se Sluncem, na jiném snímku pak i s Měsícem. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf Andrew McCarthy, který pochází z kalifornského města Sacramento, se zaměřuje na tvorbu snímků noční i denní oblohy. Nedávno do své rozsáhlé sbírky astrofotografií přidal i velmi detailní záběry Mezinárodní vesmírné stanice, za níž se zrovna nacházelo Slunce, nechyběl ani druhý podobný snímek s Měsícem na pozadí. Své výtvory zveřejňuje Andrew McCarthy například na instagramovém účtu

Nejdříve se fotografovi podařilo zachytit ISS křižující Slunce 6. října 2020. O zhruba týden později Andrew McCarthy vyfotografoval Mezinárodní vesmírnou stanici, která z našeho pohledu přelétala přes Měsíc.
 

Zachytit podobný moment není rozhodně pro fotografa na Zemi lehký úkol a náročné požadavky jsou i na straně technického vybavení. Pro výsledný záběr bylo potřeba objektivu s filtrem bílého světla pro detaily ISS a dále speciální H-Alfa teleskop pro fotografování povrchu Slunce, v postprodukci bylo nutné záběry spojit v jeden snímek. 
 

Fotografie ISS a Měsíce byla pořízena z okraje silnice, toto místo hledal fotograf několik hodin, ale výsledek za to stojí. Osvětlená Mezinárodní vesmírná stanice na výše zobrazeném snímku podle autora dostává tu správnou hloubku, která na fotografiích se Sluncem není tolik patrná. V tomto případě bylo pořízeno video s vysokou snímkovou frekvencí a výsledná fotografie byla následně poskládána z více záběrů.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář