www.digimanie.cz
>
>

Astronomové vytvořili 46gigapixelový snímek Mléčné dráhy

Astronomové vytvořili 46gigapixelový snímek Mléčné dráhy
, , aktualita
Astronomové z univerzity Ruhr-Universität Bochum zkoumali objekty s proměnlivým jasem na obloze a nakonec je výsledkem rekordně velké astronomické panorama. Snímek Mléčné dráhy má rozlišení 46 gigapixely.
K oblíbeným
reklama
Ruhr-Universität Bochum začala před lety zkoumat nejrůznější objekty na obloze, které mají proměnlivý jas. Tým lidí pořizoval každou noc snímky oblohy v observatoři, která se nachází v poušti Atacama v Chile. Celkově bylo zjištěno přes 50 tisíc objektů s měnícím se jasem. Oblohu si rozdělili na 268 oblastí a ty pak soustavně fotografovali.


Snímek Mléčné dráhy

Zdroj: aktuell.ruhr-uni-bochum.de


Nakonec z toho vznikl zajímavý projekt, kdy sloučili pořízené snímky do obrovského panoramatu, jehož rozlišení činí 46 gigapixelů a zabírá 194 GB dat. Tvorba panoramatu se sběrem dat pro jeho vytvoření zabrala 5 let práce. Výsledný snímek si můžete prohlédnout v online prohlížeči na astro.vm.rub.de.
Zdroj: aktuell.ruhr-uni-bochum.de
Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala