www.digimanie.cz
>
>
>

Baby Yoda namalován na oblohu pomocí dronu a silného světla

Baby Yoda namalován na oblohu pomocí dronu a silného světla
, , aktualita
Kreslení světlem může být s moderními technologiemi stále zajímavější. Fotograf Russell Klimas tak využil silné světlo, dron od DJI a začal malovat na oblohu. Tentokrát zvolil malého Yodu z prostředí Star Wars a seriálu Mandalorian.
K oblíbeným
reklama
Někteří fotografové se nespokojí jen s běžnými snímky tak, jak se přirozeně naskýtají, ale zkouší je kreativně vytvářet sami. Jedním z nich je Russell Klimas, který se zabývá kreslením světlem při dlouhých expozicích. Silný zdroj světla v takovém případě na fotografii zanechává stopy a umožňuje "namalovat" nejrůznější obrazce. Jeho posledním počinem bylo namalování malého Yody z prostředí Star Wars, který se na obrazovkách objevil díky seriálu The Mandalorian.
 
 
Ke kreslení využil dron DJI Mavic a silné světlo Lume Cube Strobe. Použil software Google Earth pro nakreslení dráhy, po které se má dron pohybovat. Místo mapy ale byla předlohou fotografie malého Yody. Pak tuto dráhu naimportoval do softwaru Litchi, který dokáže ovládat dron pomocí těchto předdefinovaných map. Dron pustil do vzduchu, zahájil exponování fotografie a poněvadž bylo možné měnit barevné filtry na světle, zaznamenané čáry na obloze mají dokonce i různé barvy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF
Společnost Metabones představila zajímavý Speed Booster, který převádí jeden full frame systém na druhý, přitom však rozšiřuje ohniskovou vzdálenost na 0,71násobek. Je totiž určen pro 4K video na fotoaparátech EOS R a RF.
29.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru
Současná situace vyžaduje od lidí z různých koutů světa, aby se co nejvíce zdržovali ve svých domovech a ven vycházeli jen za tím nejnutnějším. Nejinak je tomu i v San Franciscu, záběry z dronu ukazují prázdné ulice. 
28.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm
Na Internetu se objevily informace o patentech podaných společností Fujifilm. Ta se chystá i na nové teleobjektivy a najdeme tu nejen 300mm objektiv, ale dokonce i model s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností 500 mm.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala