www.digimanie.cz
>
>
>

Baby Yoda namalován na oblohu pomocí dronu a silného světla

Baby Yoda namalován na oblohu pomocí dronu a silného světla
, , aktualita
Kreslení světlem může být s moderními technologiemi stále zajímavější. Fotograf Russell Klimas tak využil silné světlo, dron od DJI a začal malovat na oblohu. Tentokrát zvolil malého Yodu z prostředí Star Wars a seriálu Mandalorian.
K oblíbeným
reklama
Někteří fotografové se nespokojí jen s běžnými snímky tak, jak se přirozeně naskýtají, ale zkouší je kreativně vytvářet sami. Jedním z nich je Russell Klimas, který se zabývá kreslením světlem při dlouhých expozicích. Silný zdroj světla v takovém případě na fotografii zanechává stopy a umožňuje "namalovat" nejrůznější obrazce. Jeho posledním počinem bylo namalování malého Yody z prostředí Star Wars, který se na obrazovkách objevil díky seriálu The Mandalorian.
 
 
Ke kreslení využil dron DJI Mavic a silné světlo Lume Cube Strobe. Použil software Google Earth pro nakreslení dráhy, po které se má dron pohybovat. Místo mapy ale byla předlohou fotografie malého Yody. Pak tuto dráhu naimportoval do softwaru Litchi, který dokáže ovládat dron pomocí těchto předdefinovaných map. Dron pustil do vzduchu, zahájil exponování fotografie a poněvadž bylo možné měnit barevné filtry na světle, zaznamenané čáry na obloze mají dokonce i různé barvy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR
Ricoh představil pro své zrcadlovky Pentax nový telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 ED SDM WR. Ten je určen pro APS-C i full frame zrcadlovky a náramně připomíná objektiv Tamronu se stejným ohniskovým rozsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm X-T200 přináší příjemná vylepšení, umí už 4K 30p Fujifilm X-T200 přináší příjemná vylepšení, umí už 4K 30p
Společnost Fujifilm nahrazuje model X-T100 novinkou v podobě fotoaparátu X-T200. Ta přináší menší hmotnost, plně polohovatelný displej a rychlejší senzor. Přístroj tak zrychlil sekvenční snímání a umí i 4K 30p video.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Doporučené fotoaparáty: leden 2020 Doporučené fotoaparáty: leden 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, článek, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2 Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2
Fujifilm přichází s novou variantou 35mm F2 objektivu. Tentokrát je ale v řadě XC, tedy té levnější bez clonového kroužku, odolnosti a dalších vymožeností. Na druhou stranou je ale mnohem levnější.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí
Zajímavé a velmi netradiční fotografie se dají vytvořit i s takovým živočichem, jako je šnek. Umělecké duo vytvořilo celou sérii fotografií a videí, ve kterých šneci obývají miniaturní scény z lidského světa.
23.1.2020, aktualita, Kateřina Hoferková