Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Baterie SmallRig s USB-C, vyšší kapacitou a nižší cenou proti originálům

, , aktualita
Baterie SmallRig s USB-C, vyšší kapacitou a nižší cenou proti originálům
Zajímavým produktem pro mnohé fotoaparáty jsou nové akumulátory značky SmallRig. Ty se totiž mohou nabíjet pomocí portu USB-C. Proti originálům mají také nižší cenu a dokonce i vyšší kapacitu, takže déle vydrží.
Baterie SmallRig s USB-C, vyšší kapacitou a nižší cenou proti originálům
Značka SmallRig přichází na český trh s novými produkty a uvádí velmi zajímavé akumulátory pro digitální fotoaparáty. Vedle netradiční modré barvy je to jejich schopnost nabíjení přes port USB-C, takže nepotřebujete žádnou nabíječku. Prostě je připojíte ke kabelu USB-C a ony se nabijí. Podle výrobce by nabízené modely neměly vykazovat problémy s fotoaparáty a být s nimi plně kompatibilní (tedy bez hlášek, že jde o nekompatibilní akumulátor). Další výhodou má být nižší cena proti originálům a dokonce i vyšší kapacita, tedy i větší množství energie a delší výdrž.
 
SmallRig USB-C baterie
 
Např. akumulátor Sony NP-FZ100, který najdeme ve mnoha dražších CSC této společnosti, má v originále 2280 mAh a jeho obvyklá cena je 2290-2590 Kč, zatímco od SmallRigu má 2400 mAh (o 5 % více) a vyjde standardně na 1790 Kč. Kdo pohledá, najde i o pár stovek levněji okolo 1300 Kč. Druhou takovou variantou je alternativa pro Canon LP-E6NH. V tomto případě je u originálu nabízeno 2130 mAh a cena činí 2490 Kč, nicméně verze od SmallRigu opět přináší vyšší kapacitu 2400 mAh (dokonce +13 %) a standardní cenu 1590 Kč. Znovu, když trochu pohledáte, dostanete se dokonce i pod 1200 Kč.