www.digimanie.cz
>
>

Bentley vytvořil 53GPx fotku auta technologiemi NASA

Bentley vytvořil 53GPx fotku auta technologiemi NASA
, , aktualita
Společnost Bentley je známá tím, že produkuje netradiční reklamy na své produkty. Poslední propagační akce využívá 53gigapixelového snímku Bentley Mulsanne na Golden Gate Bridge, k čemuž byly využity technologie NASA použité na vozítku Curiosity.
K oblíbeným
reklama
V minulosti se objevilo už několik zajímavých reklam společnosti Bentley, která k jejich vytvoření využila netradiční technologie. Měli jsme tu už reklamu natočenou iPhonem 5S i iPhonem 6, nyní přišly ke slovu vesmírné technologie. Poslední zajímavostí je totiž snímek limuzíny Bentley Mulsanne s prodlouženým rozvorem na slavném Golden Gate Bridge. To by nebylo nic až tak zajímavého, kdyby k jeho vytvoření nebyly použity technologie vyvinuté agenturou NASA a použité vozítkem Curiosity na Marsu pro vytváření panoramat.


Golden Gate Bridge


Na tomto 53GPx snímku ale zdánlivě vidíte jen Golden Gate Bridge. Pokud se ale pozorně podíváte, ve vzdálenosti 700 metrů od vás je maličký Bentley Mulsanne. Fotografii lze postupně zazoomovat až tak výrazně, že celou fotografii bude vyplňovat logo Bentley na sedačce spolujezdce.


Bentley Mulsanne


K vytvoření této fotografie bylo potřeba 700 snímků ze stejného místa, které pak byly digitálně sloučeny, výsledek má údajně rozlišení 53 gigapixelů. Přesný popis použité technologie a způsobu focení ale nebyl zveřejněn.


Použitý fotoaparát


Zdroj: Bentley
Nejnovější články
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe
Sony pokračuje s výrobou kapesních ultrazoomů a jeho nový model Cyber-shot HX99 míří trochu výš. Přináší totiž např. podporu RAWu, má i dotykový displej a nezapomnělo se ani na populární 4K videosekvence.
15.4.2019, recenze, Milan Šurkala17 komentářů
Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ
Poslední kategorií, na kterou se v rámci aknety TIPA Awards 2019 podíváme, jsou monitory pro fotografy. Zde letos bodovaly dvě společnosti, BenQ v levnější kategorii a LG v té více profesionální.
14.4.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto
Po jednom titulu z cen TIPA Awards 2019 si odnesly i další tři společnosti. Nyní se podíváme na širokoúhlé objektivy od Tamronu a Tokiny se světelností F2,8 a karbonový stativ italské společnosti Manfrotto.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z
Pro full frame CSC od Nikonu si společnost Samyang připravila dva nové manuální objektivy. Vedle 14mm F2.8 objektivu je to také objektiv s 85mm ohniskovou vzdáleností a velmi dobrou světelností F1.4.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala