www.digimanie.cz
>
>

Bentley vytvořil 53GPx fotku auta technologiemi NASA

Bentley vytvořil 53GPx fotku auta technologiemi NASA
, , aktualita
Společnost Bentley je známá tím, že produkuje netradiční reklamy na své produkty. Poslední propagační akce využívá 53gigapixelového snímku Bentley Mulsanne na Golden Gate Bridge, k čemuž byly využity technologie NASA použité na vozítku Curiosity.reklama
V minulosti se objevilo už několik zajímavých reklam společnosti Bentley, která k jejich vytvoření využila netradiční technologie. Měli jsme tu už reklamu natočenou iPhonem 5S i iPhonem 6, nyní přišly ke slovu vesmírné technologie. Poslední zajímavostí je totiž snímek limuzíny Bentley Mulsanne s prodlouženým rozvorem na slavném Golden Gate Bridge. To by nebylo nic až tak zajímavého, kdyby k jeho vytvoření nebyly použity technologie vyvinuté agenturou NASA a použité vozítkem Curiosity na Marsu pro vytváření panoramat.


Golden Gate Bridge


Na tomto 53GPx snímku ale zdánlivě vidíte jen Golden Gate Bridge. Pokud se ale pozorně podíváte, ve vzdálenosti 700 metrů od vás je maličký Bentley Mulsanne. Fotografii lze postupně zazoomovat až tak výrazně, že celou fotografii bude vyplňovat logo Bentley na sedačce spolujezdce.


Bentley Mulsanne


K vytvoření této fotografie bylo potřeba 700 snímků ze stejného místa, které pak byly digitálně sloučeny, výsledek má údajně rozlišení 53 gigapixelů. Přesný popis použité technologie a způsobu focení ale nebyl zveřejněn.


Použitý fotoaparát


Zdroj: Bentley
Nejnovější články
Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy
Společnost Tamron uvolnila dva teasery na nové připravované objektivy, které by měly být představeny již za dva dny. Jedním z nich bude podle vzhledu telezoom, druhým by mělo být něco širokoúhlejšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital
Paměťové karty Lexaru nedávno ukončily svůj život pod taktovkou Micronu, aby je pak oživil Longsys. Zakladatelé společnosti však už v nynějším zbytku Lexaru nejsou a založili novou společnost ProGrade Digital.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou
Klasická elektronická závěrka přináší mnoho problémů jako je např. kácení svislic při rychlém pohybu. Sony proto vyvinulo CMOS BSI snímač, který má globální závěrku a na tyto neduhy netrpí. Využívá 14bitových A/D převodníků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X
V loňském roce představila společnost Fujifilm nové objektivy řady MK pro natáčení videa, tehdy jen pro Sony E. Nyní představuje stejné objektivy MKX 18-55mm a MKX 50-135mm pro vlastní systém Fujifilm X.
Včera, aktualita, Milan Šurkala