www.digimanie.cz
>
>

Bentley vytvořil 53GPx fotku auta technologiemi NASA

Bentley vytvořil 53GPx fotku auta technologiemi NASA
, , aktualita
Společnost Bentley je známá tím, že produkuje netradiční reklamy na své produkty. Poslední propagační akce využívá 53gigapixelového snímku Bentley Mulsanne na Golden Gate Bridge, k čemuž byly využity technologie NASA použité na vozítku Curiosity.
reklama
V minulosti se objevilo už několik zajímavých reklam společnosti Bentley, která k jejich vytvoření využila netradiční technologie. Měli jsme tu už reklamu natočenou iPhonem 5S i iPhonem 6, nyní přišly ke slovu vesmírné technologie. Poslední zajímavostí je totiž snímek limuzíny Bentley Mulsanne s prodlouženým rozvorem na slavném Golden Gate Bridge. To by nebylo nic až tak zajímavého, kdyby k jeho vytvoření nebyly použity technologie vyvinuté agenturou NASA a použité vozítkem Curiosity na Marsu pro vytváření panoramat.


Golden Gate Bridge


Na tomto 53GPx snímku ale zdánlivě vidíte jen Golden Gate Bridge. Pokud se ale pozorně podíváte, ve vzdálenosti 700 metrů od vás je maličký Bentley Mulsanne. Fotografii lze postupně zazoomovat až tak výrazně, že celou fotografii bude vyplňovat logo Bentley na sedačce spolujezdce.


Bentley Mulsanne


K vytvoření této fotografie bylo potřeba 700 snímků ze stejného místa, které pak byly digitálně sloučeny, výsledek má údajně rozlišení 53 gigapixelů. Přesný popis použité technologie a způsobu focení ale nebyl zveřejněn.


Použitý fotoaparát


Zdroj: Bentley
Nejnovější články
Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích
Sopečné erupce jsou samy o sobě zajímavým fotografickým motivem. Chilan Francisco Negroni je ale fotí při bouřích, z čehož vznikají úchvatné krajinářské fotografie přírodních sil – plné lávy, dýmu a blesků. 
21.7.2018, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotosoutěž Huawei, porotcem bude umělá inteligence v P20 Pro Fotosoutěž Huawei, porotcem bude umělá inteligence v P20 Pro
Huawei chce propagovat svůj telefon P20 Pro a jeho systém umělé inteligence určený pro pořizování lepších fotografií. Ten se totiž stane jedním ze dvou porotců nové fotosoutěže. Cenami bude nejen smartphone, ale i zájezd do Florencie.
21.7.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm uvádí širokoúhlý zoom XF 8-16mm F2.8 R LM WR Fujifilm uvádí širokoúhlý zoom XF 8-16mm F2.8 R LM WR
Další z mnoha novinek společnosti Fujifilm, které se objevily v těchto dnech, je tu extrémně širokoúhlý zoomovací objektiv XF 8-16mm F2.8 R LM WR. Potěší i velmi dobrou konstantní světelností F2,8.
21.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Kniha Tonyho Northrupa o digitální fotografii nyní zdarma Kniha Tonyho Northrupa o digitální fotografii nyní zdarma
Tony Northrup a jeho YouTube kanál slaví. Dosáhl totiž vysněné mety jednoho milionů odběratelů. Jako dárek je nyní po omezenou dobu k dispozici jeho kniha How to Create Stunning Digital Photography za libovolný příspěvek.
20.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Roadmapa Fujifilmu nyní obsahuje i F1,0 objektiv Roadmapa Fujifilmu nyní obsahuje i F1,0 objektiv
Fujifilm se s námi tradičně podělil o roadmapu připravovaných objektivů, takže víme, nač se můžeme v budoucnu těšit. Ta nyní obsahuje tři objektivy, přičemž nejzajímavější je rozhodně supersvětelný F1,0 model.
20.7.2018, aktualita, Milan Šurkala