www.digimanie.cz
>
>

Biolog natočil záběry létajícího hmyzu při 6000 fps

Biolog natočil záběry létajícího hmyzu při 6000 fps
, , aktualita
Dr. Adrian Smith z Evolutionary Biology & Behavior Research Lab natáčí na YouTube zajímavá videa zejména o hmyzu. Jeho další video ukazuje let různých druhů ve slow-motion. Natáčel rychlostí 6000 fps.
K oblíbeným
reklama
Na internetu se objevuje spousta zajímavých videí a jedním z nich jsou i záběry létajícího hmyzu, které natočil Dr. Adrian Smith z Evolutionary Biology & Behavior Research Lab v North Carolina Museum of Natural Sciences a North Carolina State University. Jeho kanál má už více než 100 tisíc sledujících a věnuje se zejména zpomaleným záběrům hmyzu.
 
 
Další jeho video ukazuje startovní fázi letu různých druhů hmyzu, které byly natočeny při 6000 snímcích za sekundu. Většina je přehrávána při 30 fps, tedy 200krát pomaleji, ale u některých zvolil menší míru zpomalení. Pokud vás tyto záběry zaujaly, Adrian Smith má na svém kanálu ještě spoustu podobných.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy
Rakouská firma The Heat Company už dávno nevyrábí rukavice jen pro armádu. Roky je nabízí i běžným lidem pro outdoorové nasazení a přidala i rukavice pro fotografy. Ti mohou využít hned několik modelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR
Na 39th Leitz Photographica Auction se objevil vzácný fotoaparát Leica MP z roku 1957 v černé barvě, který se vydražil za více než milion EUR. Ten je totiž ještě vzácnější než stříbrná varianta, kterých bylo vyrobeno několik set. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021 Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021
Magazín TIME na svých stránkách zveřejnil 100 nejlepších snímků za ještě neskončený rok 2021. Ten se neukázal být o mnoho lepším než rok 2020, který kvůli koronavirové pandemii nebývá vnímán zrovna pozitivně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře