www.digimanie.cz
>
>

Brit byl zatčen v Egyptě za fotku z letadla, je nařčen ze špionáže

Brit byl zatčen v Egyptě za fotku z letadla, je nařčen ze špionáže
, , aktualita
Fotit přistání letadla se může někdy pěkně vymstít. Přesvědčil se o tom britský mladík s libyjskými kořeny, který údajně omylem zachytil vojenskou helikoptéru. Ta ho přivedla za mříže a na krku má podezření ze špionáže.
K oblíbeným
reklama
Muhammed Fathi Abulkasem, 19letý mladík, nyní jistě lituje jediné fotografie, která ho přivedla do egyptského vězení. Fotil totiž přistání svého letadla, přičemž na snímku byla i vojenská helikoptéra (některé zdroje hovoří o videu). A to je v Egyptě hodně velký problém. Abulkasem byl na cestě z Libye, kam se před dvěma lety s rodinou přestěhoval z Británie za svou nemocnou babičkou, aby se o ni postaral. Do Egypta letěl na týden ve dvojici na výlet. Na letišti v Alexandrii si ho nicméně podaly místní úřady, přičemž Abulkasem s nimi bez výhrad spolupracoval.
 
Egyptská vlajka
 
Jejich hotelová rezervace totiž byla vyhodnocena jako podezřelá, kvůli čemuž pak museli na letišti na zevrubnou prohlídku. A právě v telefonu byl nalezen záznam, na kterém byla i vojenská helikoptéra, což mladíkovi dále přitížilo. Hned zadržen za podezření ze špionáže a pořizování záznamů, které měly být dle egyptských úřadů použity proti egyptské armádě. Zatím není jasné, na základě čeho vlastně egyptské úřady už předem vyhodnotily mladíka jako podezřelého (je totiž možné, že fotka helikoptéry vůbec nebyla omylem).
 
Rodina situaci nechápe a Muhammeda popisuje jako velmi nenápadného a tichého mladíka, kterému je sotva rozumět, když mluví. Také už založila petici, aby se do situace vložila britská vláda. Každopádně, pokud poletíte do Egypta, raději nefoťte přílet letadla. Abyste tam náhodou nezůstali déle, než by vám bylo milé.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
I'm Back MF: levná digitální stěna pro středoformát s 1/2,33" čipem I'm Back MF: levná digitální stěna pro středoformát s 1/2,33" čipem
Na Kickstarteru se objevila vskutku netradiční koncepce digitální stěny pro středoformáty s vysokou kompatibilitou s různými systémy. Ta bude stát jen pár set dolarů, cenou za to ale bude jen maličký 1/2,33" CMOS snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon PowerShot SX740 HS: bytelný univerzál Canon PowerShot SX740 HS: bytelný univerzál
V dnešní recenzi se podíváme na zoubek kapesnímu ultrazoomu Canon PowerShot SX740 HS. Ten nabídne velkorysý 40× optický zoom, podporu 4K videosekvencí i možnost manuálního ovládání expozice.
Včera, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Laowa 15mm F2 a 10-18mm i pro Nikon Z a Canon RF Laowa 15mm F2 a 10-18mm i pro Nikon Z a Canon RF
Venus Optics má už poměrně širokou nabídku objektivů a nyní oznamuje další dvě "novinky". Jde sice už o známé objektivy 15mm F2 Zero-D a 10-18mm F4.5-5.6, ty ale budou nově dostupné i pro Nikon Z a 15mm verze i pro Canon RF.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony uvedlo USB hub MRW-S3 a nové SDXC karty Tough Sony uvedlo USB hub MRW-S3 a nové SDXC karty Tough
Sony přichází s novými produkty pro rychlejší workflow při zpracovávání fotografií. Jednak je to Multifunction USB Hub MRW-S3 schopný dosahovat rychlosti až 1000 MB/s, jednak nové karty SDXC Tough.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nová Sigma 14-24mm F2.8 dostává NPC vrstvy Nová Sigma 14-24mm F2.8 dostává NPC vrstvy
Třetím novým objektivem, který představila společnost Sigma, je model 14-24mm F2.8 DG DN | Art. Zajímavý je použitím spousty speciálních optických členů a zbrusu novými povrchovými vrstvami NPC.
12.7.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů