www.digimanie.cz
>
>

Brit byl zatčen v Egyptě za fotku z letadla, je nařčen ze špionáže

Brit byl zatčen v Egyptě za fotku z letadla, je nařčen ze špionáže
, , aktualita
Fotit přistání letadla se může někdy pěkně vymstít. Přesvědčil se o tom britský mladík s libyjskými kořeny, který údajně omylem zachytil vojenskou helikoptéru. Ta ho přivedla za mříže a na krku má podezření ze špionáže.
reklama
Muhammed Fathi Abulkasem, 19letý mladík, nyní jistě lituje jediné fotografie, která ho přivedla do egyptského vězení. Fotil totiž přistání svého letadla, přičemž na snímku byla i vojenská helikoptéra (některé zdroje hovoří o videu). A to je v Egyptě hodně velký problém. Abulkasem byl na cestě z Libye, kam se před dvěma lety s rodinou přestěhoval z Británie za svou nemocnou babičkou, aby se o ni postaral. Do Egypta letěl na týden ve dvojici na výlet. Na letišti v Alexandrii si ho nicméně podaly místní úřady, přičemž Abulkasem s nimi bez výhrad spolupracoval.
 
Egyptská vlajka
 
Jejich hotelová rezervace totiž byla vyhodnocena jako podezřelá, kvůli čemuž pak museli na letišti na zevrubnou prohlídku. A právě v telefonu byl nalezen záznam, na kterém byla i vojenská helikoptéra, což mladíkovi dále přitížilo. Hned zadržen za podezření ze špionáže a pořizování záznamů, které měly být dle egyptských úřadů použity proti egyptské armádě. Zatím není jasné, na základě čeho vlastně egyptské úřady už předem vyhodnotily mladíka jako podezřelého (je totiž možné, že fotka helikoptéry vůbec nebyla omylem).
 
Rodina situaci nechápe a Muhammeda popisuje jako velmi nenápadného a tichého mladíka, kterému je sotva rozumět, když mluví. Také už založila petici, aby se do situace vložila britská vláda. Každopádně, pokud poletíte do Egypta, raději nefoťte přílet letadla. Abyste tam náhodou nezůstali déle, než by vám bylo milé.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx
Na internetu se objevil další únik od Sony. Tentokrát hovoří o snímacím čipu pro smartphony s velkou úhlopříčkou 1/1,8" a rozlišením 38 MPx. Tento čip ale bude mít Dual Bayer masku, bílé pixely a HDR z jediné expozice.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte
Společnost net SE, vlastnící značku Meyer Optik Görlitz a další, nedávno zbankrotovala. Jméno nicméně odkoupila společnost OPC Optics, která hodlá pokračovat v produkci některých těchto objektivů. Ty zaplacené crowdfundingem ale nedostanete.
14.12.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF
Bajonety Nikon Z a Canon RF se těší zájmu ze strany společnosti Kipon, která pro ně upravila nejen několik objektivů, ale přidala i tzv. speedboostery. Ty umožní montáž středoformátových objektivů se zachováním jejich charakteru.
13.12.2018, aktualita, Milan Šurkala
Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze
Egypt nyní vyšetřuje pravost nahrávky na YouTube a fotografie páru, který měl před pár týdny vylézt na Velkou pyramidu v Gíze. Vstup na ni je zakázán a mít na ní ještě sex, to už přesahuje všechny meze.
11.12.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF
Společnost Kipon je sice více známá jako výrobce redukcí na objektivy, nicméně nyní představuje i samotné objektivy. Jde o 5 nových kousků řady Elegant s dobrou světelností F2,4 pro nové full frame CSC od Canonu a Nikonu.
10.12.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář