www.digimanie.cz
>
>

Brit byl zatčen v Egyptě za fotku z letadla, je nařčen ze špionáže

Brit byl zatčen v Egyptě za fotku z letadla, je nařčen ze špionáže
, , aktualita
Fotit přistání letadla se může někdy pěkně vymstít. Přesvědčil se o tom britský mladík s libyjskými kořeny, který údajně omylem zachytil vojenskou helikoptéru. Ta ho přivedla za mříže a na krku má podezření ze špionáže.
reklama
Muhammed Fathi Abulkasem, 19letý mladík, nyní jistě lituje jediné fotografie, která ho přivedla do egyptského vězení. Fotil totiž přistání svého letadla, přičemž na snímku byla i vojenská helikoptéra (některé zdroje hovoří o videu). A to je v Egyptě hodně velký problém. Abulkasem byl na cestě z Libye, kam se před dvěma lety s rodinou přestěhoval z Británie za svou nemocnou babičkou, aby se o ni postaral. Do Egypta letěl na týden ve dvojici na výlet. Na letišti v Alexandrii si ho nicméně podaly místní úřady, přičemž Abulkasem s nimi bez výhrad spolupracoval.
 
Egyptská vlajka
 
Jejich hotelová rezervace totiž byla vyhodnocena jako podezřelá, kvůli čemuž pak museli na letišti na zevrubnou prohlídku. A právě v telefonu byl nalezen záznam, na kterém byla i vojenská helikoptéra, což mladíkovi dále přitížilo. Hned zadržen za podezření ze špionáže a pořizování záznamů, které měly být dle egyptských úřadů použity proti egyptské armádě. Zatím není jasné, na základě čeho vlastně egyptské úřady už předem vyhodnotily mladíka jako podezřelého (je totiž možné, že fotka helikoptéry vůbec nebyla omylem).
 
Rodina situaci nechápe a Muhammeda popisuje jako velmi nenápadného a tichého mladíka, kterému je sotva rozumět, když mluví. Také už založila petici, aby se do situace vložila britská vláda. Každopádně, pokud poletíte do Egypta, raději nefoťte přílet letadla. Abyste tam náhodou nezůstali déle, než by vám bylo milé.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala5 komentářů
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře