www.digimanie.cz
>
>

Brit byl zatčen v Egyptě za fotku z letadla, je nařčen ze špionáže

Brit byl zatčen v Egyptě za fotku z letadla, je nařčen ze špionáže
, , aktualita
Fotit přistání letadla se může někdy pěkně vymstít. Přesvědčil se o tom britský mladík s libyjskými kořeny, který údajně omylem zachytil vojenskou helikoptéru. Ta ho přivedla za mříže a na krku má podezření ze špionáže.
K oblíbeným
reklama
Muhammed Fathi Abulkasem, 19letý mladík, nyní jistě lituje jediné fotografie, která ho přivedla do egyptského vězení. Fotil totiž přistání svého letadla, přičemž na snímku byla i vojenská helikoptéra (některé zdroje hovoří o videu). A to je v Egyptě hodně velký problém. Abulkasem byl na cestě z Libye, kam se před dvěma lety s rodinou přestěhoval z Británie za svou nemocnou babičkou, aby se o ni postaral. Do Egypta letěl na týden ve dvojici na výlet. Na letišti v Alexandrii si ho nicméně podaly místní úřady, přičemž Abulkasem s nimi bez výhrad spolupracoval.
 
Egyptská vlajka
 
Jejich hotelová rezervace totiž byla vyhodnocena jako podezřelá, kvůli čemuž pak museli na letišti na zevrubnou prohlídku. A právě v telefonu byl nalezen záznam, na kterém byla i vojenská helikoptéra, což mladíkovi dále přitížilo. Hned zadržen za podezření ze špionáže a pořizování záznamů, které měly být dle egyptských úřadů použity proti egyptské armádě. Zatím není jasné, na základě čeho vlastně egyptské úřady už předem vyhodnotily mladíka jako podezřelého (je totiž možné, že fotka helikoptéry vůbec nebyla omylem).
 
Rodina situaci nechápe a Muhammeda popisuje jako velmi nenápadného a tichého mladíka, kterému je sotva rozumět, když mluví. Také už založila petici, aby se do situace vložila britská vláda. Každopádně, pokud poletíte do Egypta, raději nefoťte přílet letadla. Abyste tam náhodou nezůstali déle, než by vám bylo milé.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe
Sony pokračuje s výrobou kapesních ultrazoomů a jeho nový model Cyber-shot HX99 míří trochu výš. Přináší totiž např. podporu RAWu, má i dotykový displej a nezapomnělo se ani na populární 4K videosekvence.
15.4.2019, recenze, Milan Šurkala14 komentářů
Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ
Poslední kategorií, na kterou se v rámci aknety TIPA Awards 2019 podíváme, jsou monitory pro fotografy. Zde letos bodovaly dvě společnosti, BenQ v levnější kategorii a LG v té více profesionální.
14.4.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto
Po jednom titulu z cen TIPA Awards 2019 si odnesly i další tři společnosti. Nyní se podíváme na širokoúhlé objektivy od Tamronu a Tokiny se světelností F2,8 a karbonový stativ italské společnosti Manfrotto.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z
Pro full frame CSC od Nikonu si společnost Samyang připravila dva nové manuální objektivy. Vedle 14mm F2.8 objektivu je to také objektiv s 85mm ohniskovou vzdáleností a velmi dobrou světelností F1.4.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala