www.digimanie.cz
>
>

Britové varují před novým nebezpečím: selfie u sopky

Britové varují před novým nebezpečím: selfie u sopky
, , aktualita
Při focení selfie zemřelo už spoustu lidí a vypadá to, že nadšenci do tohoto typu fotografování si našli nový typ nebezpečných snímků sebe sama. Tím je v poslední době focení se před vybuchující sopkou.
K oblíbeným
reklama
Britská Royal Geographic Society začala varovat před novým fenoménem specifického selfie, který se objevuje posledních několik měsíců. To, že lidé při focení selfie riskují a mnohokrát i zemřou, není nic nového. Tentokrát jde o focení před vybuchující sopkou, které začíná získávat hodně na popularitě a tak, jak jsou lovci bouřek a tornád, začíná vznikat skupina fotografických lovců vulkánů, před kterými se stůj co stůj musí vyfotit.
 
Sopka
 
zdroj: G.E. Ulrich, USGS [public domain], přes Wikimedia Commons
 
Někteří jsou dokonce schopni při jakýchkoli zmínkách o aktivní sopce letět přes půlku světa. Většina se nicméně k vybuchující sopce připlete spíše náhodou a pak akorát záměrně využijí situace. Na Instagramu je už takových snímků v těsné blízkosti sopky několik.
 
Royal Geographic Society varuje, že pořizování takových snímků může vést k mnoha rizikových situacím, jejichž počet poslední dobou začíná narůstat. Může jít o vyvržené padající kameny, rychle tekoucí lávu, která může člověka v tom lepším případě někde uvěznit, v tom horším rovnou pohltit, rizikem jsou také toxické plyny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus" Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus"
V nabídce fotoaparátů značky Leica se objevuje další novinka v podobě limitované edice. Je jí model CL "100 jahre bauhaus", který oslavuje století existence umělecké a designové školy Bauhaus v Německu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál
Společnost Ricoh, která nyní stojí za zrcadlovkami a fotoaparáty Pentax, se nechala slyšet, že v brzké době vidí návrat fotografů k DSLR. Móda CSC je podle společnosti jen chvilková a pomine.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala51 komentářů