www.digimanie.cz
>
>

Britové varují před novým nebezpečím: selfie u sopky

Britové varují před novým nebezpečím: selfie u sopky
, , aktualita
Při focení selfie zemřelo už spoustu lidí a vypadá to, že nadšenci do tohoto typu fotografování si našli nový typ nebezpečných snímků sebe sama. Tím je v poslední době focení se před vybuchující sopkou.
reklama
Britská Royal Geographic Society začala varovat před novým fenoménem specifického selfie, který se objevuje posledních několik měsíců. To, že lidé při focení selfie riskují a mnohokrát i zemřou, není nic nového. Tentokrát jde o focení před vybuchující sopkou, které začíná získávat hodně na popularitě a tak, jak jsou lovci bouřek a tornád, začíná vznikat skupina fotografických lovců vulkánů, před kterými se stůj co stůj musí vyfotit.
 
Sopka
 
zdroj: G.E. Ulrich, USGS [public domain], přes Wikimedia Commons
 
Někteří jsou dokonce schopni při jakýchkoli zmínkách o aktivní sopce letět přes půlku světa. Většina se nicméně k vybuchující sopce připlete spíše náhodou a pak akorát záměrně využijí situace. Na Instagramu je už takových snímků v těsné blízkosti sopky několik.
 
Royal Geographic Society varuje, že pořizování takových snímků může vést k mnoha rizikových situacím, jejichž počet poslední dobou začíná narůstat. Může jít o vyvržené padající kameny, rychle tekoucí lávu, která může člověka v tom lepším případě někde uvěznit, v tom horším rovnou pohltit, rizikem jsou také toxické plyny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Světelný full frame objektiv Meike MK 50mm F1.7 bude nově k dispozici i pro další CSC systémy. Stávající Sony FE doplňuje nově Canon RF a Nikon Z. Objektiv potěší poměrně malými kompaktními rozměry i hmotností.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony slibuje nové firmwary pro A7 III, A7R III a A9 Sony slibuje nové firmwary pro A7 III, A7R III a A9
Sony oznámilo, že si připravuje nové verze firmwarů pro své high-endové CSC fotoaparáty. Přinesou zejména vylepšení autofokusu, konkrétně ostření na oči, a to i ta zvířecí. Jen u A9 bude seznam změn čítat přes 30 položek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO potvrdilo smartphone s 10× hybridním zoomem OPPO potvrdilo smartphone s 10× hybridním zoomem
Jak jsme vás před pár dny informovali, OPPO mělo chystat smartphone s 10× optickým zoomem. Společnost vývoj takového smartphone opravdu potvrdila, lepší by zda bylo ale hovořit o hybridním zoomu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony uvádí software Imaging Edge Mobile Sony uvádí software Imaging Edge Mobile
Sony přichází s nástupcem mobilní aplikace PlayMemories Mobile a uvádí nový software Imaging Edge Mobile. Sjednocuje tak název s desktopovou aplikací Imaging Edge, která se také dočká několika vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X
Už jen necelý týden zbývá do uvedení nového high-endového CSC fotoaparátu značky Olympus s pravděpodobným názvem OM-D E-M1X. Výrobce tak uvolnil v pořadí už třetí teaser, který nyní upozorňuje na možnosti focení v přírodě.
19.1.2019, aktualita, Milan Šurkala