www.digimanie.cz
>
>

Britové varují před novým nebezpečím: selfie u sopky

Britové varují před novým nebezpečím: selfie u sopky
, , aktualita
Při focení selfie zemřelo už spoustu lidí a vypadá to, že nadšenci do tohoto typu fotografování si našli nový typ nebezpečných snímků sebe sama. Tím je v poslední době focení se před vybuchující sopkou.
K oblíbeným
reklama
Britská Royal Geographic Society začala varovat před novým fenoménem specifického selfie, který se objevuje posledních několik měsíců. To, že lidé při focení selfie riskují a mnohokrát i zemřou, není nic nového. Tentokrát jde o focení před vybuchující sopkou, které začíná získávat hodně na popularitě a tak, jak jsou lovci bouřek a tornád, začíná vznikat skupina fotografických lovců vulkánů, před kterými se stůj co stůj musí vyfotit.
 
Sopka
 
zdroj: G.E. Ulrich, USGS [public domain], přes Wikimedia Commons
 
Někteří jsou dokonce schopni při jakýchkoli zmínkách o aktivní sopce letět přes půlku světa. Většina se nicméně k vybuchující sopce připlete spíše náhodou a pak akorát záměrně využijí situace. Na Instagramu je už takových snímků v těsné blízkosti sopky několik.
 
Royal Geographic Society varuje, že pořizování takových snímků může vést k mnoha rizikových situacím, jejichž počet poslední dobou začíná narůstat. Může jít o vyvržené padající kameny, rychle tekoucí lávu, která může člověka v tom lepším případě někde uvěznit, v tom horším rovnou pohltit, rizikem jsou také toxické plyny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala