www.digimanie.cz
>
>

Britové varují před novým nebezpečím: selfie u sopky

Britové varují před novým nebezpečím: selfie u sopky
, , aktualita
Při focení selfie zemřelo už spoustu lidí a vypadá to, že nadšenci do tohoto typu fotografování si našli nový typ nebezpečných snímků sebe sama. Tím je v poslední době focení se před vybuchující sopkou.
reklama
Britská Royal Geographic Society začala varovat před novým fenoménem specifického selfie, který se objevuje posledních několik měsíců. To, že lidé při focení selfie riskují a mnohokrát i zemřou, není nic nového. Tentokrát jde o focení před vybuchující sopkou, které začíná získávat hodně na popularitě a tak, jak jsou lovci bouřek a tornád, začíná vznikat skupina fotografických lovců vulkánů, před kterými se stůj co stůj musí vyfotit.
 
Sopka
 
zdroj: G.E. Ulrich, USGS [public domain], přes Wikimedia Commons
 
Někteří jsou dokonce schopni při jakýchkoli zmínkách o aktivní sopce letět přes půlku světa. Většina se nicméně k vybuchující sopce připlete spíše náhodou a pak akorát záměrně využijí situace. Na Instagramu je už takových snímků v těsné blízkosti sopky několik.
 
Royal Geographic Society varuje, že pořizování takových snímků může vést k mnoha rizikových situacím, jejichž počet poslední dobou začíná narůstat. Může jít o vyvržené padající kameny, rychle tekoucí lávu, která může člověka v tom lepším případě někde uvěznit, v tom horším rovnou pohltit, rizikem jsou také toxické plyny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky
Některé firmy se nepoučí a Huawei je očividně jednou z nich. Na propagačních teaserech lákající na uvedení nových vlajkových lodí P30 a P30 Pro opět nebyly fotografie pořízené mobilem, ale snímky z fotobanky.
14.3.2019, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sony A5100: postřehy z praxe Sony A5100: postřehy z praxe
Už nějakou dobu je na trhu CSC fotoaparát Sony A5100. Nyní se prodává za poměrně nízké částky, a proto jsme se mu podívali na zoubek. Nabídne 24MPx snímač a otočný dotykový displej. Jak si povede v našem testu?
14.3.2019, recenze, Milan Šurkala9 komentářů