www.digimanie.cz
>
>
>

Buddhistický mnich fotografem: Yanchi v chrámu Lingyin fotí Hasselbladem

Buddhistický mnich fotografem: Yanchi v chrámu Lingyin fotí Hasselbladem
, , aktualita
I když si buddhistické mnichy většinou spojujeme s životem v klášteře a meditacemi, 26letý Yanchi ukazuje, že život mnicha může využívat i moderní technologie. Je totiž vášnivým fotografem, a to s hodně drahou technikou.
K oblíbeným
reklama
Jeden z největších buddhistických klášterů v Číně, chrám Lingyin, je vyhledávaným turistickým místem. Je zde i jedna zvláštnost, 26letý mnich Yanchi. Patří do mladší generace, která v mladém věku přišla do styku s internetem, takže i jeho život v klášteře se poněkud liší od životů jeho předchůdců. Do kláštera přišel ve svých 15 letech a neváhal se s celým světem podělit o svůj život na sociálních sítích.
 
 
Jeho prací na sítích si dokáže vydělat okolo 6000 juanů měsíčně (přes 20 tisíc Kč), takže si zvládl ušetřit i na fotografickou techniku. A opravdu ne ledajakou. Má notebook s Lightroomem a jeho fotoaparátem je Hasselblad. Tedy fotoaparát, který rozhodně nepatří k těm lidovým. Yanchimu ale stačilo trochu trpělivosti a pečlivé šetření peněz.
 
Každé ráno vstává mezi 4. a 5. hodinou ranní, následují modlitby, snídaně a kolem 9. hodiny každodenní práce v chrámu. K večeru pak usedne k meditaci. Jednou týdně si ale může vzít volno a právě to rád věnuje fotografování. Fotí přírodu, chrámy i lidi, fotografie pak zveřejňuje na sociálních sítích. A není divu, že mnich s Hasselbladem na krku budí překvapení všude, kde se objeví.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: listopad 2021 Doporučené fotoaparáty: listopad 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
26.11.2021, článek, Milan Šurkala58 komentářů
Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači
Google chystá i levnější verzi nového smartphonu Pixel 6a. Podle posledních informací by ale neměl dostat nový větší 50MPx senzor jako Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ale zůstat u tradičního rozlišení 12 megapixelů. 
24.11.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
TTartisan přišel s kompaktním objektivem 23mm F1.4 pro APS-C TTartisan přišel s kompaktním objektivem 23mm F1.4 pro APS-C
Společnost TTartisan představila další nový pevný objektiv. Tentokrát jde o kompaktní světelný model 23mm F1.4, který je určen pro APS-C a Micro Four Thirds CSC fotoaparáty. Na délku má jen lehce přes 4 cm.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval dva zoom objektivy: při zoomování se zkracují Canon si patentoval dva zoom objektivy: při zoomování se zkracují
Další z patentů společnosti Canon ukazuje dva širokoúhlé zoomy, které mohou překvapit tím, že při zoomování zkracují svou optickou délku. Oba dva začínají na 28 milimetrech a mají být relativně kompaktní.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Environmentální fotografe se spícím dítětem předmětem kontroverzí Environmentální fotografe se spícím dítětem předmětem kontroverzí
Počet nevhodných témat se stále rozšiřuje a to se týká i toho, co smí a nesmí zobrazovat fotografie. Letošní vítězný snímek v Environmental Photographer of the Year (EPOTY) se stal velmi kontroverzním kvůli dítěti tmavé barvy pleti na snímku. 
22.11.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů