www.digimanie.cz
>
>
>
>

Byl zahájen prodej fotoaparátů Nikon 1 J1 a V1

Byl zahájen prodej fotoaparátů Nikon 1 J1 a V1
, , aktualita
Velmi zajímavé CSC fotoaparáty Nikon 1 byly představeny přesně před měsícem a nyní se konečně dostávají do prodeje. Můžete zakoupit modely J1 i V1, každý ve čtyřech různých setech, v aktualitě uvádíme doporučené ceny českým zastoupením Nikonu.
K oblíbeným
reklama
Nové Nikony 1 J1 a V1 se představily před měsícem a přinesly další zajímavý systém na trh CSC fotoaparátů. Jsou postaveny na menším CX snímači s rozměry 13,2×8,8 mm. Ten je sice mnohem větší než u běžných kompaktů (přesně 2× větší než největší 2/3" snímače u kompaktů), ale na druhou stranu poloviční proti 4/3" systému. Výhodou mají být menší rozměry těl i objektivů. Při rozlišení 10 megapixelů je pixelová hustota akceptovatelná a můžeme čekat stále velmi slušné snímky.

Rychlý CMOS snímač se pyšní možností snímat až 10 snímků za sekundu v plném rozlišení včetně autofokusu. Komu by to přišlo málo, může si bez ostření mezi snímky užít rychlost neuvěřitelných 60 fps, a to stále v 10MPx rozlišení! Snímky se mohou předběžně ukládat do bufferu a lze tak zaznamenat i fotografie pořízené před úplným domáčknutím spouště.

Jsou zde technologie jako Pohyblivá momentka (MSS), která kombinuje statický snímek se zpomalenou videosekvencí. Inteligentní výběr snímku (PSS) vyfotí 20 snímků a vybere pět nejlepších na základě výrazu tváře, kompozice a zaostření. V neposlední řadě tu najdete Full HD videosekvence s možností záznamu statických snímků bez přerušení nahrávání. Nesmíme zapomenout ani na hybridní autofokus, který zvládá nejen kontrastní ostření, ale i to fázové. K dispozici budou následující sety:
  • Nikon 1 J1 s objektivem 10-30mm - 12 990 Kč
  • Nikon 1 J1 s objektivem 10mm - 13 990 Kč
  • Nikon 1 J1 se dvěma objektivy 10-30mm a 30-110mm - 16 490 Kč
  • Nikon 1 J1 se dvěma objektivy 10-30mm a 10mm - 16 490 Kč
  • Nikon 1 V1 s objektivem 10-30mm - 18 990 Kč
  • Nikon 1 V1 s objektivem 10mm - 19 990 Kč
  • Nikon 1 V1 se dvěma objektivy 10-30mm a 30-110mm - 22 490 Kč
  • Nikon 1 V1 se dvěma objektivy 10-30mm a 10mm - 22 490 Kč

Ceny jsou na dnešní poměry CSC fotoaparátů na první pohled možná trochu vyšší, je ale nutné si uvědomit, že po technologické stránce (zejména co se týče sekvenčního snímání a z toho plynoucích technologií) překonávají veškeré přístroje, které jsou na trhu. Nikon 1 J1 bude k mání v bílé, matně černé, červené, stříbrné a růžové barvě. Vyšší model Nikon1 V1 bude pouze leskle bílý nebo matně černý.

Zdroj: TZ Nikon
reklama
Nejnovější články
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala